Таємниці Будинку самотнього лицаря

Таємниці Будинку самотнього лицаря Будинок самотнього лицаря

У його стінах продавали найсмачніші цукерки, дивилися перші фільми на початку минулого століття та знімали історичне кіно. ТиКиїв продовжує відшуковувати незвичайні архітектурні пам'ятки.

Цього разу під прицілом – Будинок самотнього лицаря, або, як його ще називають, будинок Синьої бороди.

ДЕ? Ярославів Вал, 1 

Це одна з найромантичніших будівель дореволюційного Києва. Її збудував архітектор Микола Добачевський у кінці XIX ст. на замовлення польського поміщика Михайла Підгорського. Будівля виконана в стилі модернізованої готики.

Раніше на першому поверсі розміщувалось кафе-кондитерська "Біля Золотих воріт", пізніше – кінотеатр. А на інших – житлові квартири, які здавали в оренду.

У радянський час будинок націоналізували, в ньому базувались різні установи та комунальні квартири.

Архітектура

Замок побудовано в середньовічному стилі. Такий вигляд надавали маєтку химерна башта, увінчана гострим шпилем, стрільчасті вікна, зубчасті стіни, ажурні ґрати. А над входом в арку вежу підтримують невеликі скульптури міфічних "летючих мавп". На вході до замку – напис Salve!(вітання латинською), викладений мозаїкою на мармуровій підлозі.

Легенди

За легендою, у XX столітті в сусідньому будинку жила дівчина-художниця. Вона закохалася у свого однокурсника, почала зустрічатися з ним. Однак згодом юнак проміняв художницю на доньку бакалійника. Дівчина важко переживала розставання. Прогулюючись вулицею, вона вирішила намалювати будинок барона. Але химери, які раніше її лякали, тепер здавалися такими рідними... Вона й не помітила, як почала розповідати "летючим мавпам" свою історію. У її житті швидко все налагодилося. Кажуть, саме тоді з’явилося повір’я, що до "летючих мавп" потрібно йти, щоб знайти вихід зі складної ситуації.

У мистецтві

У вежі будинку живуть головні героїні циклу романів "Київські відьми" письменниці Лади Лузіної.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації