У його стінах продавали найсмачніші цукерки, дивилися перші фільми на початку минулого століття та знімали історичне кіно. ТиКиїв продовжує відшуковувати незвичайні архітектурні пам'ятки.
Цього разу під прицілом – Будинок самотнього лицаря, або, як його ще називають, будинок Синьої бороди.
ДЕ? Ярославів Вал, 1
Це одна з найромантичніших будівель дореволюційного Києва. Її збудував архітектор Микола Добачевський у кінці XIX ст. на замовлення польського поміщика Михайла Підгорського. Будівля виконана в стилі модернізованої готики.
Раніше на першому поверсі розміщувалось кафе-кондитерська "Біля Золотих воріт", пізніше – кінотеатр. А на інших – житлові квартири, які здавали в оренду.
У радянський час будинок націоналізували, в ньому базувались різні установи та комунальні квартири.
Архітектура
Замок побудовано в середньовічному стилі. Такий вигляд надавали маєтку химерна башта, увінчана гострим шпилем, стрільчасті вікна, зубчасті стіни, ажурні ґрати. А над входом в арку вежу підтримують невеликі скульптури міфічних "летючих мавп". На вході до замку – напис Salve!(вітання латинською), викладений мозаїкою на мармуровій підлозі.
Легенди
За легендою, у XX столітті в сусідньому будинку жила дівчина-художниця. Вона закохалася у свого однокурсника, почала зустрічатися з ним. Однак згодом юнак проміняв художницю на доньку бакалійника. Дівчина важко переживала розставання. Прогулюючись вулицею, вона вирішила намалювати будинок барона. Але химери, які раніше її лякали, тепер здавалися такими рідними... Вона й не помітила, як почала розповідати "летючим мавпам" свою історію. У її житті швидко все налагодилося. Кажуть, саме тоді з’явилося повір’я, що до "летючих мавп" потрібно йти, щоб знайти вихід зі складної ситуації.
У мистецтві
У вежі будинку живуть головні героїні циклу романів "Київські відьми" письменниці Лади Лузіної.