"В наших силах перебудувати все на краще": розмова з архітекторкою
Чим живе архітектура України та як вона розвивається, знають тільки фахівці або знавці історичних фактів свого міста. Та неможливо за всім встежити, коли нові будівлі житлових комплексів та бізнес-центрів щороку зростають у кількості та якості. Стає ще більше будинків, де можна комфортно будувати сімейне життя та не турбуватися про безпеку.
Ми поговорили з архітекторкою та засновницею Design Buro Odintsova Єлизаветою Одінцовою про те, як працюють дизайн-бюро, на що варто звертати увагу при виборі ЖК та дізналися, які найкрасивіші архітектурні рішення Києва.
Розкажіть про свою діяльність. Чи змінилася вона з початку війни?
До початку війни наше дизайн-бюро працювало так, як працює і зараз. Змінилося лише те, що з'явилися проєкти без чіткого розуміння, коли відбудеться їх реалізація, коли почнуться ремонтні роботи. Особливо це стосується приватних обʼєктів.
Що зараз має найбільший попит?
Комерційні обʼєкти продовжують свій розвиток або масштабування, тому для них ми робимо дизайн-проєкти частіше за все.
Кожен новий проєкт для мене – це історія людей, що перебувають у цьому просторі. І кожен елемент інтер'єру – це грань особистості людини, його душі. Я створюю тільки інструмент, що передасть цю історію.
В чому особливість архітектури Києва?
У досить жорсткій та зовсім не гармонійній забудові. Центр переповнено новобудовами, ЖК, бізнес-центрами, які просто втиснуті в ділянки між старими, дореволюційними будинками без урахування однієї архітектурної стилістики. Або хоча б урахування кількості поверхів, підбору відповідних матеріалів.
Виникає багато запитань до урбаністики нашого міста, але там все гірше, ніж з архітектурою, як на мене.
На які моменти варто звертати увагу туристу при виборі будинку для житла?
Все залежить від того, це робоче відрядження чи вікенд. Як буде пересуватися – на авто чи пішки, які пріоритети відпочинку – сервіс чи місце з історією. Я б порекомендувала обрати готель, наприклад "Бурса". Тут і Поділ поруч, і паркування машини можливе, і сервіс гарний.
Через війну багато квартир в столиці подешевшали. Як вибрати хорошу квартиру в ЖК та на що звертати увагу, щоб не мати проблем з документами?
Тут має значення багато чинників:
- Кількість поверхів та розташування будинків – це впливає на інсоляцію.
- Прибудинкова територія.
- Матеріали зовнішніх стін та перестінків.
- Вік будівлі, стан комунікацій, як обслуговується ЖК.
Документи краще перевіряти з юристами.
Надійний ЖК в столиці – це...
SAGA та KAN Development.
Яке майбутнє сфери нерухомості в Україні?
Поки що складно казати. Все залежить від того, коли станеться наша перемога.
Які почуття викликають у вас зруйновані квартири та будівлі? Можливо, ви як архітектор розумієте, що зможемо відбудувати ще краще?
Перше почуття, звичайно, дуже негативне, в душі все вмирає наче. Але потім я розумію, що в наших силах перебудувати все на краще. Це ніби шанс позбутися пострадянського минулого в плані забудови міста в цілому та розвинути нові межі у містобудуванні.
5 цікавих архітектурних рішень у Києві.
- Новий театр на Подолі.
- UNIT City.
- Арсенальна площа біля метро та Kyiv Food Market.
- Taryan Towers.
- Громадський простір фабрики "Рошен".