Чому кияни невдоволені організацією дорожнього руху на Вокзальній площі: відповідає ЦОДР

Чому кияни невдоволені організацією дорожнього руху на Вокзальній площі: відповідає ЦОДР Вокзальна площа до реорганізації руху. Фото: Андрій Горб

Цьогоріч на Вокзальній площі в Києві була впроваджена нова схема руху: водіїв, пішоходів та велосипедистів розмежували. Втім, чимало киян невдоволені змінами. Чим вони зумовлені — пояснили в Центрі організації дорожнього руху.

Нову схему напрямків руху на Вокзальній площі представили в жовтні 2024 року. Але навіщо — "ТиКиїв" з'ясував у пресслужбі КП "Центр організації дорожнього руху" (ЦОДР). Там пояснили, що зміни зумовлені потребою в ліквідації стихійного паркування, а також усуненням руху транзитного транспорту. 

Схема напрямків руху на Вокзальній площі в Києві. Фото: КМДА

З 19 жовтня 2024 року транспортні та пішохідні потоки розподілені таким чином, щоб громадський транспорт під'їжджав найближче до вокзалу. А на рух різних видів транспорту відвели окремі смуги:

  1. перша лінія призначена для руху громадського транспорту — на ній розміщені зупинки автобусів та тролейбусів;
  2. друга лінія — для громадського транспорту та легкових автомобілів. На цій смузі дозволяється здійснювати висадку й посадку пасажирів виключно через ліву сторону автомобіля;
  3. третя лінія — для руху таксі та приватних автомобілів. На цій смузі дозволена лише тимчасова зупинка для здійснення висадки та посадки пасажирів.
0 / 0

У роботі над схемою ЦОДР також провів транспортне мікромоделювання — тобто створив математичну модель для аналізу та прогнозування транспортних потоків. На ній зазвичай відображені всі учасники дорожнього руху та їх взаємодія. 

Наявні схеми дорожнього руху (зокрема й на Вокзальній площі) ЦОДР пильнує. А за дорученням Київської міської державної адміністрації та Департаменту транспортної інфраструктури розроблює нові.

Фото: Артем Прокопенко

Ми проводимо постійний моніторинг вулично-дорожньої мережі та інтенсивності транспортних потоків. Фіксуючи порушення чи пошкодження засобів регулювання дорожнього руху, наші фахівці виправляють недоліки чи передають відповідну заявку до служби експлуатації, — наголосили у пресслужбі ЦОДР.

Фото: Артем Прокопенко

Що пішло не так?

Нова схема організації дорожнього руху викликала хвилю обурення серед частини киян. У соцмережах під дописом ЦОДР у Facebook користувачі нерідко скаржаться на зменшення паркувальних місць біля Центрального вокзалу.

Фото: Артем Прокопенко

Посадити на поїзд близьку людину, яку привіз на авто, тепер зась. Обмежена вдесятеро кількість місць, де можна було припаркуватися на пів години: і це в 100 метрах від Центрального вокзалу, не під двері! — пише у Facebook киянка Світлана Юсипенко.

У коментарі "ТиКиїв" пресслужба ЦОДР підтвердила: частину паркувальних місць на проїзній частині Вокзальної площі дійсно ліквідували. Чому?

Це дозволило організувати безперешкодний рух пасажирського транспорту загального користування та машин екстреної допомоги, які здійснюють евакуацію пасажирів в межах транспортного вузла Вокзальної площі, — пояснюють у ЦОДР.

Фото: Артем Прокопенко

Обабіч вулиці Симона Петлюри, яка пролягає до Центрального залізничного вокзалу, розмістили велодоріжки. Як пояснили в ЦОДР, можливість облаштування велоінфраструктури обов'язково враховується при розробці нових схем.

0 / 0

Утім, багатьох киян таке рішення здивувало, ба навіть обурило. Хтось ставить під питання власне потребу у велодоріжці біля вокзалу...

Кому взбреде в голову кататися на велосипеді біля вокзалу, де шалений рух? Чи це для тих, хто вирішив на велосипеді притягти важкі сумки до вокзалу? Якщо так, то куди до біса потім подіти велосипед? — пише у Facebook киянка й заступниця головного редактора "Главкома" Наталія Антонюк.

...а комусь не до вподоби реалізація велодоріжки на Вокзальній площі.

Урбанулись на відмінно! Замість будування велодоріжок, як у Європі, ви просто малюєте розмітку, на яку водії кладуть болт, бо в заторах треба якось їхати, — пише у Facebook мешканець Києва Максим Цивіна.

Фото: Артем Прокопенко

У відповідь ЦОДР зауважує: для побудови велосмуги, відокремленої від основної проїзної частини, потрібен капітальний ремонт або реконструкція. Наявні ж велодоріжки довелося розмістити в межах поточних геометричних параметрів, ремонту й утримання проїзної частини Вокзальної площі.

Велосипедну смугу на площі біля Центрального вокзалу влаштовано з урахуванням всіх вимог і правил, зокрема "Концепції розвитку велосипедної інфраструктури міста Києва", затвердженої рішенням Київської міської ради, — додали в пресслужбі ЦОДР.

На місці велодоріжок раніше активно паркувалися водії приватних автівок. Станом на грудень 2024 року машини тут більше не стоять. І не дивно: ближче до вокзалу патрулюють поліціянти.

Фото: Артем Прокопенко

Щоправда, велосипедистів чи самокатників "ТиКиїв" також не застав — велодоріжки пустують...

Крім того, столичні водії скаржаться на затори на прилеглих вулицях. Оскільки поворот на Вокзальну з вулиці Петлюри заборонили, автівки доводиться скеровувати на Жилянську — багатьом це видається незручним.

Фото: Артем Прокопенко

ЦОДР мотивує скасування повороту ліквідацією транзитного руху, щоб на площу заїжджали тільки ті, кому потрібно на сам вокзал — привезти або забрати пасажирів. 

Ускладнення спостерігаються, поки водії не звикли до нового розподілення потоків. На жаль, бачимо, що водії не дотримуються вимог нових знаків та розмітки: заїжджають та паркуються на смузі громадського транспорту, хоча для автівок відведено три смуги для висадки та посадки пасажирів, — писали ЦОДР на офіційній сторінці в Facebook.

Як долучитися до організації руху в столиці?

Фото: Артем Прокопенко

ЦОДР не виключає внесення змін у нову схему на Вокзальній площі, якщо зауваження будуть доцільні та можливі в реалізації. Озвучити власні побажання можна через:

  • контактний центр 15-51
  • центральну диспетчерську службу (цілодобово) 044-278-35-40
  • електронну пошту [email protected]

Звернутися до представників ЦОДР напряму може бути ефективніше, ніж шукати зв'язок із підприємством у соцмережах. Якщо маєш корисні поради щодо організації руху, засновані на власному досвіді, — ними варто поділитися!

Фото: Артем Прокопенко

Читай також: Активіст Олександр Гречко: "Київ майбутнього — це громадський транспорт і велосипеди"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

На набережній Дніпра у Києві з'явилось величезне графіті "Азов" - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На набережній Дніпра у Києві з'явилось величезне графіті "Азов"

The Guardian включило три фото з України до списку світлин, що визначили 2024 рік - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

The Guardian включило три фото з України до списку світлин, що визначили 2024 рік

На київському вокзалі встановили фортепіано: на ньому вже зіграв Євген Хмара - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На київському вокзалі встановили фортепіано: на ньому вже зіграв Євген Хмара

Як відключатимуть світло в Києві та області: графік на 27 грудня - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Як відключатимуть світло в Києві та області: графік на 27 грудня

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації