10 виставок початку 2024 року, які варто відвідати в Києві

10 виставок початку 2024 року, які варто відвідати в Києві Картина Івана Марчука "Пробудження" 1992 року. Фото: фейсбук Ivanmarchukartist

Сновидіння й марення та мистецтво в темряві сучасних українських художників, ретроспектива першої леді нашого авангарду, артефакти Революції Гідності, культура мазепинської доби, 100-річна історія музею авангардистів, нові роботи примітивіста Дмитра Молдованова, фотографії війни Михайла Палінчака та одночасно дві виставки Івана Марчука. 

"ТиКиїв" розповідає про знакові виставки початку 2024 року. Це 10 експозицій, які варто відвідати у столиці протягом січня-квітня. 

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві з 29 січня до 2 лютого

Бачити сни

Виставка Бачити сни
Фото: Музей Києва

У Музеї Києва відбувається колективна виставка "Бачити сни", яка презентує творчі рефлексії 36-ти українських митців на тему сновидінь і марень. За допомогою різних видів мистецтва вони показують тонку межу між реальністю та фантазією. Тут є живопис, фотографія, інсталяція, графіка, асамбляж. Серед учасників — Алла Гужва, Андрій Фурсенко, Валерій Лещинський, Галина Безверхня, Євген Клименко, Ілля Бел, Леся Тесля, Марія Городельська, Оксана Бондарук, Олександр Сергієнко. 

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? До 18 лютого, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Шевченкіана. Іван Марчук

Виставка Шевченкіана. Іван Марчук
Фото: Національний музей "Київська картинна галерея"

У Київській картинній галереї проходить персональна виставка Івана Марчука "Шевченкіана", яка представляє його малярський цикл ілюстрацій до поезії Тараса Шевченка. Це 42 роботи в авторській техніці пльонтанізму, написані темперою у 1983-1984 роках. За них художник отримав Шевченківську премію. Відображають образи з творів "Гайдамаки", "Катерина", "Марія", "Причинна", "Сон" та інших текстів, а також портрети Кобзаря.

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Нацiональний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? До 25 лютого, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 150-300 грн

Дмитро Молдованов. Дорога до слона

Виставка Дмитро Молдованов. Дорога до слона
Фото: Ya Gallery Kyiv

У галереї Ya Gallery Kyiv працює персональна виставка примітивіста Дмитра Молдованова. На картинах представника напряму "новий наїв" звірі й вигадані істоти символізують емоції та коментують поведінку людей. Більшість експозиції — роботи, створені за час повномасштабної війни. Зображення тварин і людей переосмислюють міфологічні сюжети у сьогоденні. За словами автора, "Дорога до слона" означає індивідуальний шлях до персонального Бога.

  • ДЕ? Вул. Хорива, 49б. Артцентр "Я Галерея"
  • КОЛИ? До 25 лютого, 10:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50 грн

Земні шляхи Небесної Сотні

Виставка Земні шляхи Небесної Сотні
Фото: Музей Києва

У Музеї Києва проводять виставку "Земні шляхи Небесної Сотні" до 10-ї річниці Революції Гідності. Вона присвячена 35-ти загиблим активістам, які стали героями. Розповідає, ким вони були та чому прийшли на Євромайдан. Тут вперше разом зібрані майже 400 експонатів. Це персональні речі учасників подій, фотографії, інтерв'ю з рідними та близькими, а також артефакти з різних міст. 

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? До 25 лютого, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 60-120 грн

Висвітлення

Виставка Висвітлення
Фото: Мала галерея Мистецького арсеналу

У Малій галереї Мистецького арсеналу проходить персональна виставка документального та вуличного фотографа Михайла Палінчака "Висвітлення". Його світлини 2022-2023 років фіксують наслідки війни та свідчать про воєнні злочини росіян. Фотографував, зокрема, у Херсоні, Ізюмі, Бучі, Ягідному та Чорнобилі. У зруйнованих будинках, катівнях, місцях розстрілу й масових поховань, на волонтерських складах та у квартирах переселенців.

  • ДЕ?  Вул. Лаврська, 10. Лабораторія сучасного мистецтва "Мала галерея Мистецького арсеналу"
  • КОЛИ? До 25 лютого, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

100 років авангардному музею

Виставка 100 років авангардному музею
Фото: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

У Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України триває виставка "100 років авангардному музею", присвячена інституції, яку 101 рік тому заснували з ініціативи режисера Леся Курбаса. Вона ознайомлює з історією та колекцією закладу, його дослідженнями та міжнародними проєктами з 1980-х до сьогодні. Можна побачити скриню Межигірського вертепу з ляльками 1923 року, сценографію митців 1920-х, оцифровані відбитки негативів зі збірки театру "Березіль", твори та архівні фото з фондів музею.

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 9. Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
  • КОЛИ? До 7 березня, 10:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? 30-100 грн

Європейська Україна. Доба Мазепи

Виставка Європейська Україна. Доба Мазепи
Фото: Скарбниця Національного музею історії України

У Скарбниці Національного музею історії України проходить виставка про європейську ідентичність українського державотворення. Вона розповідає про Україну як частину європейського культурного простору. У фокусі — культура, освіта й політичні погляди козацької еліти Гетьманщини. Серед експонатів — особисті речі Івана Мазепи та Петра Могили, вклади на потреби церкви й освіти, гетьманський скарб 17 століття, репліки Конституції Пилипа Орлика й інші артефакти. 

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 9. Скарбниця Національного музею історії України
  • КОЛИ? До 12 березня, 10:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Очі квітів. До 140-річчя Ганни Собачко-Шостак

Виставка Очі квітів. До 140-річчя Ганни Собачко-Шостак
Фото: Національний музей декоративного мистецтва України

У Національному музеї декоративного мистецтва йде виставка до 140-річчя від дня народження наївістки Ганни Собачко-Шостак. Цю майстриню декоративного розпису називають першою леді українського авангарду. До експозиції увійшли майже 50 її картин 1911-1964 років. Це композиції з фантастичними квітами та птахами. Також представлені килими, вишивки, кераміка та інші твори традиційного мистецтва авторів 20 та 21 століття.

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 9. Національний музей декоративного мистецтва України
  • КОЛИ? До 31 березня, 10:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 50 грн

Співіснування з темрявою

Виставка Співіснування з темрявою
Фото: Мистецький арсенал

У Мистецькому арсеналі продовжується колективна виставка "Співіснування з темрявою", присвячена взаємодії мистецтва й темряви у роботах різних жанрів сучасних українських авторів. Містить мультимедійні та аудіовізуальні інсталяції, перформанси, живопис. Учасники — Тереза Барабаш, Сергій Петлюк, Даша Подольцева та Олексій Шмурак, Антон Саєнко, Іван Світличний, Федір Тетянич, Максим Ходак, Тереза Яковини та Photinus Studio. 

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 12. Мистецький арсенал
  • КОЛИ? До 31 березня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 60-250 грн

Іван Марчук. Відомий невідомий

Виставка Іван Марчук. Відомий невідомий
Фото: Національний музей "Київська картинна галерея"

У Київській картинній галереї також триває ретроспектива Івана Марчука "Відомий невідомий". Аналізує всі аспекти його творчості та внесок у мистецтво. Більшість картин — невідомі широкому загалу твори різних циклів. Деякі з них за радянських часів вважали небезпечними. Це майже 50 робіт із фондів Національного художнього музею України та приватних колекцій. Експонуються вперше. Їх доповнює відеоінсталяція "Генотип вольності" за мотивами доробку художника. 

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Національний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? До 30 квітня, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 200-400 грн

Читай також: 10 найочікуваніших українських фільмів 2024 року

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації