Фейсбілдинг: що треба знати про гімнастику для обличчя

Фейсбілдинг: що треба знати про гімнастику для обличчя Фото: Freepik

Фейсбілдинг —  це комплекс спеціальних вправ для тренування м'язів обличчя. Який ефект він обіцяє і з чого почати новачку? 

Обличчя містить 57 м'язів. З одного боку вони прикріплюються до кісток черепа, а з іншого — до шкіри. З часом через фізіолігічні процеси, неправильний спосіб життя та емоційні стреси їхній тонус слабшає. Проте, є приємна новина — м'язи обличчя можна зміцнювати так само як і м'язи тіла за допомогою спеціальної гімнастики — фейсбілдингу. 

Що таке фейсбілдинг 

М'язи обличчя можуть перебувати в трьох станах: в оптимальному — нормотонусі, в ослабленому — гіпотонусі, та у стані підвищеної напруженості — гіпертонусі. Щоб привести м'язи до норми, що і дає ефект підтягнутості обличчя (природний ліфтинг), можна займатися фейсбілдингом. Прості та ефективні вправи дозволяють зміцнити ослаблені ділянки обличчя та розслабити напружені. 

У результаті шкіра стає пружнішою, зникають набряки, повертається здоровий колір. Поступово розгладжуються дрібні мімічні зморшки, а глибокі — стають менш помітними, контури обличчя підтягуються. 

Фейсбілдинг можуть практикувати усі, незалежно від стану шкіри та типу обличчя (худий, нормальний чи повний). При виконанні вправ діє загальне правило: що раніше вдатися до техніки, то пізніше почнуться вікові зміни. 

Фейсбілдинг — це універсальна практика. Для людей молодих, які не мають наразі претензій до свого обличчя, а просто хочуть зберегти красу і молодість, він працює як профілактика старіння. А для людей, які мають певні естетичні недоліки й хочуть підкорегувати стан обличчя, тобто підтягнути, розгладити — фейсбілдинг працює як дієвий інструмент корекції зовнішності. Тому, скільки б тобі не було років — 25, 35, 55, вправи будуть працювати, — розповідає київська фейстренерка та власниця школи фейсбілдингу Євгенія Баглик.

Які проблеми вирішує фейсбілдинг 

За допомогою комплексу вправ можна не лише позбутися вікових змін (брилі, мімічні та вікові зморшки, тьмяний колір обличчя, друге підборіддя), а й прибрати набряки, підняти кутики рота. Фейсбілдинг допомагає зробити вилиці високими, губи — пухкими, а ніс — тонким. Найкращого ефекту можна досягти, якщо займатися щодня. Вправи не вимагають багато часу: їх можна виконувати вранці перед роботою або під час вечірньої б’юті-рутини. 

Перші результати від занять фейсбілдінгом помітні вже за 2 тижні: можна відчути приємний тонус м'язів, побачити покращення стану шкіри. Глибші й суттєвіші зміни обличчя наступають за 2–3 місяці занять.

Переваги фейсбілдингу:

  • фейсбілдинг дозволяє покращити зовнішній вигляд обличчя без введення філерів та ін'єкцій у глибокі шари шкіри чи м'язи;
  • вправи не призводять до виникнення та розвитку алергічних реакцій, шкірних захворювань;
  • гімнастику можна робити як вдома, так і в готелі під час відпочинку. Для фейсбілдингу не потрібна масажна олія чи додаткові пристрої (скребок гуаша, ролик або масажер) — треба лише чисті руки та дзеркало;
  • під час занять можна сидіти на зручному стільці зі спинкою чи стояти. Жодних вимог до спортивної форми немає, але краще вибрати одяг, який не сковує рухів. 

Протипоказань до фейсбілдингу майже немає. Потрібно з обережністю підходити тим, хто має проблеми в шийному відділі хребта (перенесені травми, переломи, зміщення хребців), захворювання щитоподібної залози та вагітним.

Правила роботи з обличчям під час фейсбілдингу: 

  • потрібно обов'язково очистити обличчя, шию, зону декольте та руки перед початком вправ. Використовуй звичайні засоби для вмивання й тонізування, потім нанеси крем за типом шкіри та дай йому ввібратися; 
  • під час вправ краще стояти чи сидіти рівно: не завалюватися на один бік, не класти ногу на ногу, контролювати положення спини; 
  • виконувати вправи варто перед дзеркалом: так найкраще відстежувати правильність технік; 
Фото: Freepik 
  • пропрацьовуй усі зони обличчя — не потрібно концентруватися лише на брилях чи зоні чола;
  • після закінчення комплексу вправ умийся прохолодною водою, нанеси сироватку або крем. 

Розглянемо три прості та універсальні вправи, які можуть виконувати новачки. 

Для скульптурного підборіддя 

Гарне підборіддя залежить від м'язів дна ротової порожнини. Щоб їх зміцнити, роби обертальні рухи язиком у порожнині рота. Намагайся добре тиснути язиком. У кожну сторону варто зробити по вісім повторень. Якщо вправа дається важко — зупинись, відпочинь та продовж виконання. 

Для збільшення губ 

Губи стають тонкішими через звичку постійно їх стискати. Все це спазмує круговий м'яз рота. Щоб розслабити його, набери багато повітря і різко видихни, роблячи губами характерне пирхання, як кінь. Повтори вправу 20 разів. 

Для гарної шиї 

Краса обличчя також залежить від стану м'язів шиї. Щоб зміцнити їх, зчепи руки в замок і постав на потилицю. Починай тиснути потилицею на руки, а руками чинити опір. Так ти зміцнюєш м'язи задньої поверхні шиї. Потім нахили голову вперед і розтягуй м'язи. При цьому руками тиснути не треба — вони просто лежать на потилиці. Виконуй вправу протягом 1 хвилини.

Важливо ретельно стежити за технікою виконання вправ. Інакше ти не тільки не досягнеш бажаного результату, але й можеш спровокувати утворення нових зморшок і заломів. Саме тому починати знайомство з фейсбілдингом краще у тренера. Фахівець допоможе освоїти техніки, відкоригує всі помилки, враховуючи особливості твого обличчя. 

Читай також: Домашня б'юті-рутина: 6 гаджетів для краси та здоров'я шкіри обличчя 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації