Як готують майбутніх машиністів і машиністок метро

Як готують майбутніх машиністів і машиністок метро Фото: Freepik

Київський метрополітен готує нових машиністів і машиністок електропоїздів, які скоро почнуть перевозити пасажирів. У столичній підземці розповіли та показали, чого навчають студентів і як вони проходять практику. 

Відкритий набір на курси машиністів оголосили влітку минулого року через дефіцит кадрів. Охочих освоїти нову професію було так багато, що набір довелося достроково закрити. Тоді метрополітен отримав понад 450 анкет, але кількість місць на навчання була обмежена — на курси могли взяти тільки одну групу з 30 осіб.

курси машиністів метро в Києві
Фото: Freepik

Зараз у групі залишилося 15 студентів, серед них — дві майбутні машиністки. В Київському метрополітені розповіли, як вони проходять навчання. 

Наразі слухачі завершують вивчення теоретичної частини, що загалом триває 17 тижнів. Після теоретичного блоку на них чекає практика — протягом 11 тижнів студенти відпрацьовуватимуть навички у реальних умовах на лініях та в електродепо.

Це, зокрема, видача рухомого складу з депо, маневри в оборотних тупиках і безпосередньо робота на лінії, — розповіли представники столичного метро. 

Освоїти всі тонкощі водіння електропоїзда студентам допоможуть досвідчені інструктори та машиністи, які щодня працюють на лініях підземки.

Один з основних і найважливіших моментів навчання — відпрацювання дій машиністів в аварійних ситуаціях. Інструктори змоделюють у депо ситуацію несправності, а студенти повинні з'ясувати, що не так з рухомим складом та усунути проблему.

Це важливий етап підготовки, який допоможе майбутнім машиністам і машиністкам впевнено почуватися за кермом поїзда та злагоджено діяти при виникненні позаштатних ситуацій, — зазначили в метрополітені.

Після проходження теоретичного та практичного блоків студенти курсів мають скласти іспит. У разі успішного складання ця група вже влітку почне самостійно працювати на лініях столичної підземки та перевозити пасажирів. 

Фото: Ігор Кузнєцов/"ТиКиїв"

Загалом підготовка одного машиніста до моменту самостійної роботи на лінії триває близько року.

У Київському метрополітені додали, що незабаром розпочнеться новий набір на курси машиністів і машиністок електропоїзда і всі охочі зможуть подати анкети. Тож слідкуй за вакансіями, якщо зацікавився.

Що потрібно, щоб стати машиністом метро?

Під час набору на курси машиністів і машиністок електропоїзда заповнити й надіслати анкету до Київського метрополітену може будь-хто охочий, але відберуть на навчання далеко не всіх кандидатів.

Вимоги до працівника:

  • кандидат/кандидатка від 18 років;
  • відмінне здоров'я, яке перевірять лікарі під час медогляду, та позитивний висновок про професійну придатність;
  • освіта професійно-технічна, неповна вища або вища.

Чого вчать на курсах машиністів метро?

Процес навчання майбутніх машиністів триває 26–28 тижнів. Програма складається з двох частин — теоретичної та практичної.

Під час проходження теоретичного блоку розповідають про конструкцію поїзда метро, а також дають знання з нормативно-технічної частини — інструкції, положення тощо. 

Практичний блок передбачає відпрацювання, як стажера, разом із професійним машиністом: поїзної роботи на лінії, маневрової роботи на станціях лінії та коліях депо, приймання та постановки рухомого складу.

Після проходження курсу студентам необхідно успішно скласти кваліфікаційний іспит, тільки після цього вони зможуть почати працювати на лініях столичної підземки.

Київський метрополітен
Фото: facebook.com/kyivmetro 

Яка заробітна плата машиністів метро?

Під час навчання зарплата майбутніх машиністів і машиністок електропоїзда становить близько 7000 грн. Після проходження курсу та успішного складання фінального іспиту зарплата значно зростає.

Машиніст має доплати за клас кваліфікації, стаж роботи, шкідливі умови праці, роботу в вечірні, нічні години та святкові дні тощо.

Середня заробітна плата становить:

  • без класу (для тих, хто лише отримав професію та став до роботи) — 29 628 грн;
  • ІІІ клас — 31 282 грн;
  • ІІ клас — 34 385 грн;
  • І клас — 38 519 грн.

Щоб отримати або підвищити клас кваліфікації, необхідно пропрацювати рік без порушень і збоїв, а також підтвердити свою фаховість на іспитах.

Читай також: "Українських жінок безплатно навчатимуть "традиційно чоловічих" професій: це нова програма уряду"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації