10 важливих подій у Києві 2024 року: скандали, мости, метро

10 важливих подій у Києві 2024 року: скандали, мости, метро Фото: Getty Images

Київ 2024 року був насичений на події — не завжди позитивні, зате яскраві та важливі для міста. Які 10 подій найбільше запам'яталися киянам цьогоріч?

Читай також: Музичні підсумки 2024

Новий міст 

подільський міст
Фото: Вікісховище

1 грудня 2024 року звершилося те, на що кияни чекали ледь не 30 років: Подільський міст через річку Дніпро повноцінно відкрили для проїзду легковиків і громадського транспорту! Ця подія логічно продовжила торішнє пробне відкриття для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусного маршруту №111. Завдяки Подільському мостовому переходу дістатися з Троєщини до центру Києва тепер можна значно швидше. Що ж буде наступного року? Може, метро?

Метро на Виноградар

метро виноградар
Фото: kyivcity.gov.ua

До речі, про метро: схоже, цьогоріч багатостраждальне будівництво двох нових станцій до Виноградаря зрушило з мертвої точки. 15 серпня 2024 року Київський метрополітен уклав договір на продовження робіт із ТОВ "Група компаній "Автострада". Ділянка від станції "Сирець" до станції "Мостицька" прокладається методом тунельної проходки. Від "Мостицької" до "Варшавської" — шляхом унікального для України двоярусного прямокутного монолітного тунелю. Будівництво ведеться цілодобово — зичимо якнайшвидшого завершення!

Втрата садиби Зеленських

0 / 0

Скандальний демонтаж садиби Зеленських 19 липня став сумним поворотом багаторічної епопеї, адже знести будівлю намагалися ще з 2015 року. І водночас втрата пам'ятки на вулиці Кониського, 22, згуртувала тисячі небайдужих киян. Зусиллями активістів садибу визнали-таки пам'яткою архітектури "пост-фактум", а забудовник ТОВ "Тургенєв Білд" зобов'язався відновити садибу. Чим завершиться "живий серіал"? Можливо, дізнаємося наступного року...

Уцілілий "Охматдит"

охматдит
Фото: facebook.com/moz.ukr

Ще одна моторошна подія сталася 8 липня 2024 року: російська ракета влучила в дитячу лікарню "Охматдит" у Києві. Але насамперед ця історія — про героїзм українських лікарів. Адже медичний персонал "Охматдиту" продовжив надавати допомогу пацієнтам навіть у надзвичайних умовах. А українське суспільство на чолі з топзірками та посадовцями, а також іноземними благодійниками організувало мільйонні збори на відбудову медзакладу.

Міст-хвиля на Оболоні

міст оболонь київ
Фото: t.me/vitaliy_klitschko

Цьогоріч у киян з'явилася ще одна мальовнича місцина для прогулянки! 24 травня 2024 року відкрили пішохідний міст-хвилю завширшки 3,5 метра. Він з'єднав Оболонський острів і парк "Наталка" біля Оболонської набережної. До речі, основні конструкції мосту були вироблені на "Азовсталі" незадовго до повномасштабного вторгнення. А на Оболонському острові облаштували рекреаційну зону — з новими деревами та кущами, пішохідними та велосипедними маршрутами.

Новий-старий шляхопровід

шулявка дегтярівський шляхопровід
Дегтярівський шляхопровід у Києві після завершення реконструкції. Фото: Вікісховище

Варто згадати й про відкриття Дегтярівського шляхопроводу на Шулявці після реконструкції. Впродовж ремонтних робіт навіть упали кілька прольотів мосту! Проте 22 травня 2024 року роботу таки довели до кінця. Оновлений шляхопровід фактично замінив старий 1963 року, ставши на метр вищим та на 9 метрів ширшим. Трамвайну лінію вздовж вулиці Дегтярівської зберегли. На додачу — перильна огорожа, антипаркувальні стовпчики й тротуари з велодоріжкою.

Цифрове визнання ООН

київ цифровий
Фото: kyivcity.gov.ua

Цьогоріч Київ увійшов у 15 найкращих міст світу за рівнем цифровізації та розвитку електронних сервісів. У рейтингу Local Online Services Index від ООН, українська столиця обійшла такі міста як Париж, Рим і Відень і посіла 13 місце серед 193 міст! Це й не дивно: саме у 2024 році застосунок "Київ Цифровий" поповнився низкою корисних послуг. А тамтешній "Портал Захисників та Захисниць", який дає змогу отримати соцвиплати й медичну допомогу, став першим таким сервісом в Україні!

Студентська справедливість

микита василенко київський національний університет шевченка
Червоний корпус КНУ ім. Шевченка. Фото: Вікісховище

Ознакою сили громадянського суспільства столиці стало звільнення Микити Василенка, професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Крісло викладача захиталося ще 2015-го, коли він обізвав випускницю вишу та журналістку Оксану Піддубну "дурою". Крім того, професор був частим гостем проросійських "каналів Медведчука". Апогеєм став коментар Василенка про "голодних до іноземних миротворців українок". Студенти Інституту журналістики оголосили бойкот, і 27 грудня 2024 року КНУ розірвав із Василенком контракт.

Повернення прайду

київпрайд марш рівності ЛГБТ ЛГБТК+
Фото: Ігор Кузнєцов/"ТиКиїв"

Цьогоріч уперше після початку повномасштабної війни в Києві відбувся Марш рівності на підтримку прав ЛГБТК+. Близько 500 учасників зібралися в центрі Києва 16 червня 2024 року. Серед найпомітніших персон — бойовий медик Віктор Пилипенко та продюсер шоу "Голос країни" й "Танці з зірками" Володимир Завадюк. А паралельно відбувся "Марш за традиційні цінності" на чолі з представниками націоналістичних організацій, противниками ЛГБТК+. Зусиллями поліції цьогоріч обійшося без сутичок — та чи поновляться вони у 2025-му?

Ремонт "синьої" гілки

 

12 вересня 2024 року, після дев'яти місяців ремонтних робіт, рух "синьою" гілкою метро повноцінно відновився. Відтоді поїзди знову курсують від "Героїв Дніпра" до "Теремків" за стандартним графіком, а мільйони киян нарешті змогли комфортно пересуватися містом під землею. Це стало щасливим фіналом торішньої драми, коли шість станцій метро закрили на ремонт через розгерметизацію тунелю та появу тріщин у стінах. (Тепер головне, щоб не з'явилося нових...)

Не сумніваймося: у наступному 2025 році буде ще більше яскравих подій!

Читай також: Головна ялинка України крізь роки

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації