Зима близько: "Київтеплоенерго" продовжує підготовку до опалювального сезону

Зима близько: "Київтеплоенерго" продовжує підготовку до опалювального сезону Фото: Kyivcity.gov.ua

Енергетики Києва проводять діагностику, ремонт та налаштування водогрійних котлів і допоміжного обладнання котелень. Перевіряють також стан інженерних мереж і димових труб, що забезпечують генерацію та транспортування тепла до будинків киян. Мета ремонтної кампанії — гарантувати безперебійну роботу теплоенергетичного обладнання котелень взимку, адже вони виробляють 40% тепла у Києві.

Фото: Kyivcity.gov.ua
Фото: Kyivcity.gov.ua

Теплу бути!

У комунальному підприємстві "Київтеплоенерго" повідомили, що сьогодні тривають роботи на котельні в Шевченківському районі, де замінили ділянку пошкодженого трубопроводу. Це магістраль діаметром 600 мм, від функціонування якої залежить теплопостачання всього мікрорайону. На місці старої труби проклали нову сталеву, виконали її гідроізоляцію та утеплення.

Котельня, введена в експлуатацію у 1963 році, працює вже понад 60 років. Для безперебійної роботи обладнання працівники докладають максимум зусиль у його обслуговуванні та ремонті, — розповіли у пресслужбі КМДА.

Стабільне функціонування котельні є ключовим для забезпечення теплопостачання 749 споживачів:

  • 361 житлового будинку;
  • 43 освітніх установ;
  • 4 лікувальних закладів;
  • 338 відомств.

У межах підготовки теплового господарства до зими КП також ремонтує тепломережі та модернізує теплоенергетичне обладнання на бульварі Жуля Верна (Святошинський район), де в одній із теплокамер замінили запірну арматуру, встановивши кульовий кран діаметром 400 мм та по 2 кульових крани діаметром 80 мм на байпасній та дренажній лініях.

Нова запірна арматура підвищить надійність роботи тепломереж у мікрорайоні. Тепломережа, на якій провели заміну обладнання, введена в експлуатацію у 1988 році. Раніше тут використовували старі радянські засувки, які за тривалий час експлуатації вже вичерпали свій ресурс.

Завдяки проведеному ремонту та заміні застарілого обладнання теплокамери підвищиться надійність теплопостачання для 34 будівель Святошинського району (27 житлових будинків, 6 навчальних закладів та 1 відомства).

Фото: Kyivcity.gov.ua
Фото: Kyivcity.gov.ua

Загалом до осені "Київтеплоенерго" планує реконструювати 55 км аварійних тепломереж столиці. За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва, до осені мають провести ремонтні роботи магістральних тепломереж на вул. Набережно-Хрещатицькій та просп. Любомира Гузара, а також розподільчих мереж до будинків на вулицях Ніжинській, Гарматній, Борщагівській, Братів Малакових, Володимира Сальського, Левандовській та Хорива.

Завдяки системній підготовці минулого року, зокрема повноцінному проведенню гідравлічних випробувань і ретельній діагностиці трубопроводів, рівень аварійності під час цього опалювального сезону зменшився на 15%. Тому ця робота себе виправдовує, і ми ретельно її виконуватимемо, — розповів Петро Пантелеєв.

Через ремонтні роботи на цих ділянках у споживачів тимчасово може бути відсутня гаряча вода.  

Ще в Києві до кінця 2024 року "Київтеплоенерго" має відремонтувати понад 1000 будинкових лічильників теплової енергії, з яких вже відремонтовано понад 300, — додав Петро Пантелеєв.

Фото: Kyivcity.gov.ua
Фото: Kyivcity.gov.ua

За словами заступника міського голови, майже 90% житлових будинків у Києві оснащені лічильниками тепла, що є найвищим показником в Україні.

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" займається їх обслуговуванням, включаючи повірку, заміну, ремонт, а також встановлення нових приладів. У міжопалювальний період запланували перевірити майже 3,4 тисячі будинкових лічильників і встановити 208 нових.

Нагадаємо, що протягом опалювального сезону 2023/2024 рр., що тривав 165 днів, енергетики "Київтеплоенерго" відновили понад 1000 одиниць обладнання. Це дозволило повернути столиці понад 50% втраченої номінальної електричної потужності. 

Читай також: В яких ТРЦ Києва можна підзарядити свій гаджет, коли немає світла  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації