Лук'янівка під обстрілами: наслідки атак для Шевченківського району

Лук'янівка під обстрілами: наслідки атак для Шевченківського району Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Сьогодні, 8 липня, столиця знову стала мішенню ворожої ракетної атаки, біль нашого міста глибшає. Внаслідок жорстокого обстрілу постраждав зокрема Шевченківський район. "ТиКиїв" розповідає про пошкодження біля станції метро "Лук'янівська", куди ворог вже не вперше цілить.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Наслідки обстрілу в Шевченківському районі

Шевченківський район Києва зазнав значних руйнувань: біля станції метро "Лук'янівська" уламки ракет спричинили пожежі, що охопили кілька житлових будинків і офісних будівель. Мешканці зруйнованих будівель у паніці залишали свої домівки, намагаючись врятувати життя і майно.

Особливо постраждала дитяча лікарня "Охматдит" (росіяни вдарили по корпусу, де діти отримували гемодіаліз). Пошкоджено реанімаційні, операційні та онкологічне відділення. Зараз лікарі намагаються врятувати кожного маленького пацієнта.

Пошкоджено також кілька трансформаторних підстанцій, що призвело до масштабних знеструмлень. Нестача електропостачання ускладнює проведення рятувальних робіт та надання медичної допомоги.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у Шевченківському районі є кілька постраждалих (серед яких одна людина госпіталізована з тяжкими травмами). Працюють бригади медиків та рятувальників, які намагаються ліквідувати наслідки обстрілу та допомогти всім, хто цього потребує.

"Кількість постраждалих у столиці збільшилася до майже ста людей", — повідомив Віталій Кличко.

Фото: пресслужба Віталія Кличка
Фото: пресслужба Віталія Кличка

Робота протиповітряної оборони

У Київській обласній військовій адміністрації повідомили, що сили протиповітряної оборони працюють в режимі максимальної готовності, захищаючи місто від нових атак. 

Президент Володимир Зеленський вже відреагував на масовану ракетну атаку. Він зазначив, що російські терористи знову здійснили жорстокі удари по Україні, націлившись на Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Слов'янськ та Краматорськ.

Понад 40 ракет різних типів. Пошкоджені житлові будинки, інфраструктура та дитяча лікарня. Усі служби задіяні, щоб врятувати якнайбільше людей. І весь світ має задіяти всю свою рішучість, щоб нарешті покласти край російським ударам. Вбивства — це те, що несе Путін. Тільки разом ми можемо принести справжній мир та безпеку, — написав Зеленський у своїх соцмережах

За інформацією моніторингових пабліків та Повітряних сил ЗСУ, окупанти використали широкий спектр озброєння. За попередніми даними, російські військові злочинці випустили 38 ракет різних типів:

  • 1 аеробалістичну ракету Х-47М2 "Кинджал";
  • 4 балістичні ракети "Іскандер-М";
  • 1 крилату ракету 3М22 "Циркон";
  • 13 крилатих ракет Х-101;
  • 14 крилатих ракет "Калібр";
  • 2 крилаті ракети Х-22;
  • 3 керовані авіаційні ракети Х-59/Х-69.

Гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун вже засудила цю атаку, закцентувавши на ударі по Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит". 

Неприпустимо, що у цій війні гинуть та отримують поранення діти, — зазначила в пресрелізі Деніз Браун. 

Вона також нагадала, що за міжнародним правом лікарні мають особливий захист, і що мирне населення повинно бути захищене від таких атак. (Хоча ми всі розуміємо, що загибель українців від російських терористів загалом неприпустима.)

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Повторні удари по Лук'янівці

Шевченківський район, зокрема Лук'янівка, не вперше опинився під прицілом російських ракет. 28 квітня 2022 року, під час офіційного візиту Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, російські війська також обстріляли Шевченківський район. У результаті чого у своїй квартирі загинула журналістка та продюсерка "Радіо Свобода" Віра Гирич.  

26 червня 2022 року внаслідок ранкового обстрілу частково було зруйновано дев'ятиповерховий будинок. Під час цієї атаки загинула одна людина, ще шестеро отримали поранення, серед них — 7-річна дівчинка. Її мати, громадянку рф, яка тривалий час проживала в Києві, витягнули з-під завалів живою.

29 грудня 2023 року черговий ракетний удар пошкодив будівлю станції метро "Лук'янівська", яка під час тривог використовується як укриття. Унаслідок вибуху на Лук'янівці постраждали й інші об'єкти інфраструктури, зокрема недобудований бізнес-центр. 

Наразі відомо, що внаслідок ракетного удару по столиці 8 липня 2024 року кількість загиблих зросла до 22 осіб. Серед них — двоє дітей, а також 82 поранених, повідомляє КМВА. У зв'язку з цими трагічними подіями 9 липня оголошено Днем жалоби.

Цього дня на всіх комунальних будівлях міста будуть приспущені прапори. Також рекомендується зробити це й на будівлях державної та приватної власності. У місті заборонені всі розважальні заходи, щоб вшанувати пам'ять загиблих і підтримати постраждалих та їхні родини.

Цей день стане нагадуванням про високу ціну, яку ми платимо за свободу, і про незламний дух нашої нації у боротьбі з російським агресором. 

Читай також: Майже 1000 повітряних тривог в Києві: як працює система  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації