10 виставок грудня, які варто відвідати

10 виставок грудня, які варто відвідати "Сходи", 1994 рік, Тетяна Ільяхова

Виставки картин Марії Примаченко та Тіберія Сільваші, гобелени, солом'яні фігури та шиття зі старовинною вишивкою — ти маєш це побачити!

Читай також: Повернення кальмара, юний Декстер і "дитячі" "Зоряні війни": 7 найочікуваніших серіалів грудня

Виставка гобеленів "Мета"

У гобеленах, що можна буде побачити на персональній виставці мисткині Ольги Пілюгіної, традиційні техніки двостороннього ручного гладкого ткання поєднані з глибокими художніми ідеями та виходять далеко за межі звичайного декоративного мистецтва.

В експозиції представлені як добре відомі твори Ольги Пілюгіної, так і гобелени, що експонуватимуться вперше. На відвідувачів виставки чекає занурення у світ символізму й естетики мисткині.

  • ДЕ? Музей української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40Б.
  • КОЛИ? 5 грудня — 19 січня 2025 року, ср-нд, 11:00-18:00 
  • СКІЛЬКИ? 150 грн (100 грн — пільговий). Вхід на відкриття вільний.

"13 поверх"

Локація "13 поверх" виникла 14 років тому, коли на 13-й технічний поверх 12-поверхового будинку на проспекті Науки, що у Голосіївському районі, заселилися художники. Це приміщення вони орендували для майстерень, готувалися до виставок, а згодом почали влаштовувати виставки й у себе на 13-му. 

І саме тут у майстерні Олексія Малих сформувалася студія сучасного мистецтва, де художник став виховувати учнів — дорослих, які раніше ніколи не малювали.

Саме вони надали свої роботи для цієї виставки: у ній представлені картини колишніх аматорів Наталії Колесник, Марини Борщевської, Марини Афанасьєвої, Галини Морар, Оксани Желнової, Ксенії, Володимира та Івана Данилевських.

  • ДЕ? Галерея Imagine Point, мала зала, просп. Голосіївський, 86/1
  • КОЛИ? До 11 січня 2025 року, ср–сб, 12.00–19.00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (097) 982 41 52

"Дві Марії"

Виставка з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України в одному просторі об’єднує творчість Марії Примаченко і Марії Галушко — видатних українських художниць, представниць наївного мистецтва.

Постать Марії Примаченко не вимагає представлень, а ім’я майстрині художньої кераміки Марії Галушко для багатьох стане справжнім відкриттям. У 60-х роках ХХ ст., коли Марія Примаченко вже мала славу і світове визнання, Марія Галушко тільки розпочинала творчий шлях.

Відвідувачі виставки вперше побачать роботи Марії Примаченко з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України, які ще ніколи не були представлені на загал.

Майже 100 унікальних робіт Марії Примаченко та Марії Галушко доповнюють роботи з артпроєкту "Наїв ковчег", створені сучасним майстром скульптурних інсталяцій Олексієм Шевчуком.

Це соломʼяні фігури фантастичних звірів за мотивами живописних робіт Марії Примаченко.

  • ДЕ? Національний заповідник "Софія Київська", виставкові зали "Хлібні", вул. Володимирська, 24
  • КОЛИ? До 12 січня 2025 року, вт-нд, 10:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 60 грн

"Випадковості" Тіберія Сільваші

У цій експозиції робіт видатного художника Тіберія Сільваші представлені створені з 2016 року абстрактні роботи на папері та картоні з елементами різних фактур.

На них художника могли наштовхнути розлита на папір кава, відірваний край або загин картону. Ці випадковості Тіберій Сільваші візуально обігрує з притаманною йому геніальністю.

  • ДЕ? Eye Sea Gallery, вул. Олеся Гончара, 40
  • КОЛИ? До 18 грудня, вт-пт, 17:00-21:00, сб-нд 12:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

From Generation to Generation

Виставка робіт матері та доньки — Тетяни Ілляхової та Олександри Чічкан.

Тетяна Ілляхова — представниця легендарного мистецького об’єднання Паризької комуни, яка працює в різних стилях — від епічного символізму в техніці батика до яскравих живописних полотен.

Олександра Чічкан — провідна українська художниця, яка знайшла свій шлях через мистецтво колажу.

Вона збирає з тисяч фрагментів журналів складні композиції, що виражають її бачення сучасності. Багато своїх робіт Олександра створює у співавторстві з батьком — художником Іллею Чічканом.

  • ДЕ? Bereznitsky Art Foundation, вул. Академіка Богомольця, 5
  • КОЛИ? 21 листопада, пн-пт, 10:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (096) 098 71 63

"Квіти і сніг"

Новий проєкт художниці Наталії Корф-Іванюк — мальовнича експозиція, створена в новій авторській техніці лакованого живопису, що вражає грою кольорів та структур і розкриває нові грані творчості художниці.
 

Зима — це уповільнення, — каже художниця. — Зима стає сірою, щоби ми могли бачити кольори. І саме цієї зими колір став для мене рятівним. З кольору народилась пляма, з плями — квітка, а згодом — цілий простір, заповнений мерехтливими відкритими кольорами, що нашаровуються.

 

  • ДЕ? Галерея мистецтв "Лавра", вул. Лаврська, 7Б (вхід з провулка Лаврського, 9), білі ворота.
  • КОЛИ? Відкриття — 5 грудня, 18:00, далі — вт-сб, 12:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (044) 280 02 90

"Геометрія"

Групова виставка "Геометрія…" пропонує поглянути на геометрію не лише як на сукупність абстрактних форм і ліній, а як на універсальну мову, через яку мистецтво і наука звертаються до світу. Ідея виставки — у дослідженні геометрії як основи, через яку митці передають сенс буття, структуру всесвіту і внутрішню гармонію.

Учасники виставки: Світлана Аграновська, Олексій Возіянов, Ігор Волков-Ткачинський, Дмитро Дульфан, Сергій Ігнатюк, Віктор Кузьменко, Павло Лисий, Андрій Лозовий, Орест Манецький, Ігор Таверовський, Михайло Урбан.

  • ДЕ? Галерея Portal 11, вул. Трьохсвятительська, 11.
  • КОЛИ? До 12 січня 2025 року, ср-нд, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (063) 397 34 57  

"Українська ялинкова прикраса: від ХІХ століття і до сьогодення"

На виставці українських старовинних ялинкових прикрас будуть представлені перші унікальні ялинкові прикраси ХІХ та початку XX століть, іграшки часів Першої світової війни, перші фігурні скляні прикраси та фігурки святого Миколая ХІХ — початку XX століть. Також можна буде побачити представлені скляні, ватні, дротові, картонажні, лавсанові іграшки різних періодів, які розкривають історію української ялинкової прикраси. Особливу увагу організатори приділили різдвяним іграшкам періоду забороненого Різдва. 

  • ДЕ? Головний корпус Музею війни (монумент "Батьківщина-мати"), вул. Лаврська, 27
  • КОЛИ? З 6 грудня, вт-пт, 10:00-16:30, сб-нд, 10:00-17:30
  • СКІЛЬКИ? 20–70 грн

"Приховане, мовчазне і майже невидиме"

Виставка робіт художниць Олени Придувалової та Анастасії Лелюк, у яких вони досліджують естетику буденного та значення простих жестів у житті.

Олена Придувалова звертається до власного досвіду переживання моментів емоційного напруження, зокрема — взаємодії зі стихійними ринками.

Анастасія Лелюк у своїх роботах переводить знайомі обʼєкти з простору буденності у вимір творіння.

  • ДЕ? Бізнес-простір Peremoga, Ярославів Вал, 15
  •  КОЛИ? До 13 січня, 8:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний


"Шиття-2"

На персональній виставці Анастасії Подерв’янської вишиті та ткані твори представлені разом із живописом авторки.

У своїх роботах Анастасія поєднує барокову пишність, авангардну яскравість і народну естетику. Особливе місце в її творчості займає переосмислення текстилю — від гобеленів до масових зразків вишивок ХХ століття, які інтегруються у складні художні колажі.

"Шиття-2" є продовженням виставки "Шиття", яку цього літа демонстрували в Національному художньому музеї України.

У цій експозиції представлені також декілька пальт, що доповнені вишивкою Анастасії та зображеннями квітів й птахів, вирізаних з масових вишивок ХХ століття.

  • ДЕ? Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21
  • КОЛИ? 6 грудня — 12 січня, ср-нд, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (044) 379-12-70

Читай також: Повернення кальмара, юний Декстер і "дитячі" "Зоряні війни": 7 найочікуваніших серіалів грудня

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації