10 виставок вересня, які варто відвідати

10 виставок вересня, які варто відвідати Фото: КМДА

Восени виставкове життя столиці вирує як ніколи! Ми відібрали 10 найцікавіших експозицій, які радимо відвідати у вересні!

Читай також: 10 атмосферних закладів, які відкрили в Києві в серпні

 "Qirim. 10 років надії"

Чергова частина культурологічного проєкту Сергія Бурбело, який щоразу поповнюється новими творами. Цього разу в експозицї 14 картин художника, які можна не тільки побачити, але й "почути", позаяк в них інтегровані кримськотатарські пісні з однойменного альбому Джамали "Qirim".

Мета проєкту — нагадувати світовій спільноті про незаконну анексію Криму, утиски корінного кримськотатарського населення і загрозу знищення давніх культурних пам’яток, залишених корінними народами півострова. 

  • ДЕ? Національний музей декоративного мистецтва України, вул. Лаврська, 9
  • КОЛИ? До 8 вересня, ср-нд, 11:00–17:00
  • СКІЛЬКИ? 100 грн

"Дотик"

Експозиція знайомить із маловідомими текстильними творами Валентини Коткової та живописом її чоловіка — монументаліста Ернеста Коткова.

Подружжя Коткових — яскравий київський творчий тандем. З ім'ям Ернеста Коткова пов'язані найвизначніші пам'ятки української монументалістики, зокрема, декоративні панно в інтер'єрах Київського річкового вокзалу та в аеропорту "Бориспіль".

Зараз Ернест звертається до нефігуративного живопису, а Валентина створює фактурні гобелени, які стали основою виставки "Дотик".

  • ДЕ? Артфундація "Дукат", вул. Володимирська, 5
  • КОЛИ? До 20 вересня, 11:00–19:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся тут.

"Іменем твоїм"

Проєкт присвячений українським культурним діячам, які не боялися виступати проти радянської влади та творити українське, та відповідає на питання: а що було б, якби Леся Курбаса не розстріляли в 50 років, Аллу Горську не вбили в 41 рік, Михайля Семенка не заарештували 23 квітня 1937 року, а у Василя Симоненка не виник би рак нирок, спричинений побиттям міліції?

Кожен портрет супроводжується текстом, що розповідає альтернативну історію персоналії, якби вона не була закатована владою.

  • ДЕ? Київська картинна галерея, вул. Терещенківська, 9
  • КОЛИ? До 15 вересня, 11:00–18:00, крім понеділка та четверга, вівторок — 11:00–19:00
  • СКІЛЬКИ? 100 грн (пільгові категорії — 50 грн).

"Київ Багряний"

На виставці представлені атмосферні роботи українських митців ХХ–ХХІ ст., натхненні київською осінню.

В експозиції представлені твори Сергія Шишка, Самуїла Каплана, Віктора Зарецького, Віктора Рижих, Олександра Дубовика, Віктора Сидоренка, Владислава Шерешевського, Ганни Криволап, Антона Логова та інших. Ця мистецька збірка не лише передає унікальну атмосферу Києва восени, а й дає можливість простежити, як змінювалося місто протягом кількох десятиліть.

  • ДЕ? Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
  • КОЛИ? До 20 жовтня, ср-нд: 12:00–19:00, пн-вт — вихідні
  • СКІЛЬКИ? 120/60 грн (повний/пільговий).

Виставка картин-оберегів

Художниця-дизайнерка Ольга Шинкаренко вважає, що її картини, на яких зображені амоніти, мають здатність оберігати, бо самі амоніти — сакральні.  

"Всі амоніти — колекційне каміння віком по 250–300 млн років, з епохи динозаврів, і написані з натури, — пояснює художниця. — Ще в давнину вони вважалися найсильнішими оберегами та передавалися з покоління до покоління. Амоніти несуть достаток у дім, оберігають і здійснюють мрії, що неодноразово перевірено художницею та її клієнтами. Картини з амонітами — сакральні картини, що містять не лише енергію творця, а й силу природи, бо пишуться з душею!" Залишається перевірити це особисто.

  • ДЕ? Музей гетьманства, вул. Спаська, 16Б
  • КОЛИ? До 12 вересня, ср-нд, 10:00–17:00
  • СКІЛЬКИ? 35 грн.

"Художник і час"

Ювілейна виставка відомого київського митця Володимира Балибердіна презентує кілька десятків творів різних періодів, які дають можливість побачити, як зростав та змінювався автор. Це скульптури із серій "Папороть ", "Емоції ", "Янголи", "Крила" й інших, а також прикраси з різьбленим перламутром, бивнями слона й мамонта тощо.

Знаковими експонатами виставки є роботи художника, створені під час гарячої фази війни за останні три роки. Зокрема прикраси із серії "Пам'ять Серця", зроблені навесні 2022 року із гільз, зібраних з-під Ірпеня та Бучі.

  • ДЕ? Національний музей декоративного мистецтва України, вул. Лаврська, 9, корп. 2
  • КОЛИ? До 29 вересня, ср-нд, 11:00–17:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся тут.

"Десь на дні мого серця…"

Виставка презентує роботи Лариси та Людмили Горошко, подаровані музею. Серед них — живопис, графіка, ліногравюра на різноманітну тематику: дивовижні куточки Києва, архітектурні пам'ятки, мальовничі краєвиди, натюрморти…

Переважна більшість робіт на виставці — доробок Лариси Горошко.

Поряд з роботами Лариси Горошко — роботи її мами — Людмили Іллівни (1938 р. н.), яка, надихаючись творчістю доньки, і сама почала малювати в зрілому віці.

  • ДЕ? Національний музей літератури України, вул. Б. Хмельницького, 11
  • КОЛИ? До 30 вересня, пн-сб, 10:00–18:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном: 044-235-12-96.

         "Моє". Олексій Абрамов

Олексій Абрамов — виразний представник напрямку Нової львівської скульптури. Це його перша персональна виставка в рідному Києві. Скульптор експериментує з бетонами, глиною, пластиком, бронзою, а його твори приймають усі можливі й неможливі пози.

"Ця виставка актуальна для нас, травмованих й одночасно мрійників, — йдеться в анонсі. — Ця виставка з надривом, який, можливо, непомітний глядачу. Вона заворожує і змушує прийти ще раз".

  • ДЕ? "Я Галерея", вул. Хорива, 49Б
  • КОЛИ? До 13 жовтня, вт, пт, сб, нд — 10:00–19:00
  • СКІЛЬКИ? 50 грн; учасникам бойових дій та дітям до 12 років — безплатно.

"На згадку про нас"

Виставка військових замальовок Олександра Ком'яхова об'єднує роботи воєнної тематики, більшість із яких художник створив вже в лавах ЗСУ.

Близько 50 графічних робіт створюють репортаж воєнного сьогодення. Тут — пейзажі війни, деталізовані елементи військового побуту з поясненнями в стилі інструкцій користувачу, зруйновані рашистами будівлі, крізь які читається весь трагізм крихкості мирного світу. Найбільше уваги митець приділяє людям — воїнам, світ яких зараз звужений до окопів, бліндажів, камуфляжу, зброї, виконання бойових завдань тощо.

На локаціях під час фронтових виїздів Олександр створює портрети, репортажі й інфографіку, а над деталізацією працює вже згодом.

Окремий невеликий блок у виставці — замальовки, зроблені під час експедицій з фіксації злочинів росіян проти культурної спадщини.

  • ДЕ? Галерея протестного мистецтва Музею Майдану,  вул. Липська, 16, 1 поверх
  • КОЛИ? До 26 жовтня, вт-сб, 11:00–18:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний.

"Війна: зворотна перспектива"

У цій експозиції представлені зразки мистецтва, що охоплюють періоди Другої світової та російсько-української війн. 

Їхні творці — Олександр Ройтбурд, Георгій Сенченко, Арсен Савадов, Антон Логов, Роман Мінін, Назар Білик, Альбіна Ялоза, Рустем Скибін й інші майстри з різних міст України. Доповнюють проєкт роботи українських художників періоду Другої світової війни, що показують її повсякдення та наслідки.

Упродовж роботи проєкту відбуватимуться тематичні екскурсії, лекції, воркшопи, дискусії, презентації, покази фільмів та літературні читання.

  • ДЕ? Музеї історії України у Другій світовій війні, вул. Лаврська, 27
  • КОЛИ? До кінця року. Будні — 10:00–19:00, вихідні — 10:00–20:00.
  • СКІЛЬКИ? 70 грн; учні — 20 грн; студенти — 30 грн.

Читай також: 5 сучасних київських художників, на яких варто звернути увагу

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації