Дивись українське: 10 кінопрем'єр цієї осені

Дивись українське: 10 кінопрем'єр цієї осені Фото: facebook.com/modernovamelodrama

Які українські кінопрем'єри чекають на глядачів цієї осені? Лови добірку: серед них — художні й документальні фільми та навіть мюзикл!

Читай також: Новинки театрального сезону: ще один "Отелло", новий Уривський та багато Петросяна

"Гуцулка Ксеня": 19 вересня

Яскравий мюзикл Олени Дем'яненко "Гуцулка Ксеня", знятий за мотивами оперети Ярослава Барнича, вже був презентований 2019 року, але зараз його творці вирішили дати стрічці нове життя. Тож завтра, 19 вересня, починається всеукраїнський ре-реліз картини: вона вийде в прокат у 14 містах країни.

За сюжетом, наприкінці 1930-х років XX ст. з Америки до Ворохти, до ще польських Карпат, прибуває син українського емігранта Яро. Його батько залишив заповіт: юнак отримає у спадок мільйон доларів, якщо одружиться зі свідомою українкою. Але Яро не дуже вправний у спілкуванні з жінками. Він закохується в юну мешканку Ворохти Ксеню. А за два тижні відбувається радянська анексія Західної України…

Варвара, яка зіграла Ксеню, на момент знімання була ще школяркою. А Яро зіграв американець українського походження Максим Лозинський.

В інших ролях — Ігор Цішкевич, Олів'є Бонжур, Олег Стефан, Катерина Молчанова, Наталя Кобізька, Віталій Ажнов та ін.

Стрічку знімали у Карпатах, на Житомирщині та в Києві на кіностудії імені Довженка, де було збудовано понад 15 об'єктів.

Більшість музичних композицій картини виконує гурт Dakh Daughters. Фільм отримав головний приз на кінофестивалі Atami Film Festival 2019 у Японії.

"Да Вінчі": 19 вересня

Документальний фільм "Да Вінчі" про Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону "Вовки Да Вінчі", можна буде побачити вже відзавтра.  

Стрічка розповідає історію життя та боротьби видатного українського воїна Дмитра Коцюбайла, який у 18 років зустрів Революцію Гідності на Майдані, а після вторгнення росіян на Донбас пішов на фронт і став легендарним командиром та прикладом для багатьох побратимів. Картина досліджує еволюцію становлення Дмитра як патріота й захисника.

Спогадами про "Да Вінчі" поділилися його мати Оксана Коцюбайло, сестра Мар'яна Коцюбайло, наречена та керівниця медичної служби "УЛЬФ" батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова, Валерій Залужний, командир батальйону "Вовки Да Вінчі" Сергій Філімонов і побратими Дмитра часів АТО та повномасштабного вторгнення.

Також фільм містить архівні матеріали й унікальну хроніку за участі Дмитра: кадри з його бодікамери, яка була в нього на шоломі.

Режисер стрічки — Володимир Сидько.

"Фрагменти льоду": 26 вересня

Документальна стрічка Марії Стоянової, створена з фрагментів відеощоденників батька режисерки — фігуриста українського ансамблю "Балет на льоду".

У ньому Марія переглядає записи закордонних гастролей свого батька у 1980-90-ті роки, зафільмовані упереміш з сімейними хроніками, та проявляє протистояння між утопічним уявленням про Захід та гнітючою радянською дійсністю.

Створення стрічки почалося 2021 року: Марія Стоянова хотіла дослідити "бачення раю", яке мали її батьки та інші мешканці Радянського Союзу про західний світ. На момент початку широкомасштабного російського вторгнення фільм був змонтований наполовину та був зупинений після смерті Віктора Ониська, режисера монтажу, в грудні 2022 року. Йому і присвячена стрічка.

Фільм отримав головну нагороду  Міжнародного фестивалю документального кіно DocuDays-2024.

Читай також: Іван Шмуратко: “У фігурному катанні головне — це ти і лід. Насолоджуйся!”

"Підйомна сила": 10 жовтня

Документальна стрічка "Підйомна сила№ демонструє роботу української авіації Сухопутних військ ЗСУ на реальних бойових завданнях.

Тут вперше розказані історії пілотів-вертолітників: про критичні моменти перших днів війни, сміливі та смертельно небезпечні операції з рейдами в тил ворога. Захопливі повітряні зйомки у форматі air-to-air та унікальні кадри, яких ще ніхто не бачив, а також ексклюзивні інтерв’ю з героями стрічки. У фільмі знялися реальні пілоти та авіатори, які літали в оточений Маріуполь, на острів Зміїний чи виконували завдання в тилу ворога.

Стрічка показує, як проходить робота авіаторів вночі чи в режимі радіотиші, а також під час тренувань та роботи на полігоні.

Творці фільму стверджують, що в них вийшов справжній документальний екшн, який за складністю фільмування нагадує голлівудський фільм.

"Основна мета фільму — висвітлити особливості та специфіку роботи армійської авіації, передати почуття та характер людей, з яких цей окремий світ складається. Ідейно ми хотіли розповісти історії про наших героїв, яких до цього світ ще не чув. Передати їхній дух та надихнути глядача. У фільмі ми розкриваємо питання мотивації, внутрішніх почуттів та переживань, підтримки військових та України загалом", — каже режисер Олександр Стратієнко.

"БожеВільні": 31 жовтня

Драма-трилер Дениса Тарасова "БожеВільні" побачить українські кіноекрани 31 жовтня.

Герой стрічки, простий український хлопець Андрій Довженко, у 1970-ті роки ХХ сторіччя потрапляє до радянської психлікарні через свою любов до забороненої західної рок-музики та на собі відчуває психологічне насилля, тортури та дію заборонених в усьому світі психотропних речовин: так КДБ боровся з волелюбними людьми, які не приймали правила комуністичного ладу.  

"БожеВільні" — це історія про нерівну боротьбу однієї маленької особистості проти потужного механізму тоталітарної держави з розгалуженою системою шпигунів та усіляких агентів, які, мов ті паразити, живилися її соками і життями невинних громадян", — каже режисер Денис Тарасов.

Актор, що зіграв Андрія, Костянтин Темляк ("Будинок "Слово") наразі перебуває в лавах ЗСУ.

Окрім нього в стрічці зіграли Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Павло Костіцин, Анастасія Пустовіт, Дмитро Олійник, Олег Стальчук, Віктор Жданов та інші актори.

Спеціально для фільму композитор Хосейн Мірзаголі створив саундтрек у стилі західного року 1970-х.

Світова прем’єра стрічки відбулася 13 жовтня 2023 року на Міжнародному Варшавському кінофестивалі, де вона отримала нагороду Special Mention Award.

"Редакція": 7 листопада

Сатирична комедія Романа Бондарчука виробництва України, Німеччини, Словаччини та Чехії стартує в прокаті 7 листопада.

В ролях: Дмитро Багненко, Жанна Озірна, Римма Зюбіна, Андрій Кирильчук, Василь Кухарський, Олександр Шмаль, Олександр Ганноченко, Максим Курочкін

Головний герой "Редакції" Юра — журналіст, що взагалі-то був співробітником краєзнавчого музею, але вирушив на пошуки рідкісного ховраха, став свідком підпалу лісу і принісь фотографії підпалювачів у редакцію місцевої газети. Та залишився там працювати. Але швидко опинився у вирі фейкових новин і корупційних схем. До того ж скоро вибори мера, а головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки попри те, що перебуває в комі.

Комедію зняли незадовго до повномасштабного вторгнення в нині окупованих Олешківських пісках.

Світова прем’єра фільму відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у програмі Forum. 

"Буча": 7 листопада

Драма Станіслава Тіунова "Буча", заснована на реальних подіях, знята за сприяння ГУР.

Герой стрічки, Костянтин Гудаускас, громадянин Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі, з початком російського вторгнення може подорожувати окупованою територією та рятувати мирних жителів за своїм паспортом.

Фільмування відбувалося в Київській області в березні та квітні 2022 року протягом 28 днів, останні кадри були зафільмовані на горі Говерла.

Головну роль виконав відомий польський актор Цезарій Лукашевич, його  антагоніста зіграв В’ячеслав Довженко. В інших ролях — Артемій Єгоров, Сергій Стрельніков, Катерина Олос, Анастасія Нестеренко та інші.

"Назавжди-назавжди": 21 листопада

Драма "Назавжди-назавжди" стала повнометражним дебютом режисерки та кліпмейкерки Анни Бурячкової, проте світову прем’єру здобула 8 вересня 2023 року на Венеційському кінофестивалі, а у квітні цього року став найкращим фільмом переміг Міжнародного кінофестивалю у Стамбулі. В українських кінотеатрах ми її побачимо 21 листопада.

Події стрічки відбуваються в Києві 1998 року. Її головна героїня, 15-річна Тоня, намагається врятуватися від аб’юзивних стосунків і, втікаючи від колишнього хлопця, змінює школу. Де, звісно, намагається адаптуватися до нових умов і раптом закохується… одразу у двох. Водночас колишній не припиняє її переслідувати...

В головних ролях — Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик і Дар’я Жихарська.

"Цей фільм — пісня любові, присвячена розгубленим підліткам кінця 90-х, які виросли серед пострадянської руїни, добре засвоївши правило: якщо тебе ніхто не полюбить, ти не виживеш. У пошуках цієї любові та верифікації свого існування в очах інших ми й жили, толеруючи насильство та несправедливість. Тим, хто, навчився згодом обирати себе, відстоювати власні кордони, як в приватному, так і в суспільному житті, а найголовніше — на рівні країни та нашої незалежності", — каже режисерка Анна Бурячкова.

"Сірі бджоли": осінь 2024

Стрічка Дмитра Мойсеєва "Сірі бджоли", знята за однойменним романом Андрія Куркова, розповідає про двох "ворогів дитинства", останніх мешканців невеликого села, які лишилися жити в "сірій зоні" поблизу лінії фронту — їх грають Віктор Жданов та Володимир Ямненко.

Під снарядами, що іноді пролітають, з непроханими озброєними гостями, сусіди-пенсіонери ведуть свій скромний побут, іноді зустрічаючись для суперечливого, але необхідного спілкування. В кожного життя не склалось по-своєму, і обидва мають час його переосмислити. Мало зважаючи на воєнні події, вони намагаються створити своє мирне життя в небезпечній місцині, але все руйнується, коли в селі з’являється російський снайпер.

Знімання фільму розпочалося в середині лютого 2022 року, заморозилося через повномасштабне вторгнення і відновилося влітку 2022-го у нових локаціях знайшли під Києвом.

Світова прем’єра стрічки відбулась у лютому на Роттердамському кінофестивалі, українська прем’єра — 18 липня на ОМКФ, де стрічка отримала приз як найкращий український повнометражний ігровий фільм.

Вихід у всеукраїнський прокат очікується цієї осені — точна дата поки невідома.

"Діло Безпя’того": осінь 2024

Ця кримінальна комедія Валерія Шалиги — екранізація п’єси Івана Карпенка-Карого "Сто тисяч".

Її головний герой — заможний селянин Герасим Калитка хоче купити землю свого збіднілого сусіда, але йому не вистачає грошей. Тоді невідомий пропонує йому придбати за п’ять тисяч сто тисяч фальшивих грошей. Калитка разом з кумом Савкою купують ці гроші, та замість них отримують чистий папір. У відчаї Калитка хоче повіситись, та його рятують. І Калитка продовжує мріяти про землю...

В ролях: Богдан Бенюк, Леся Самаєва, Володимир Ніколаєнко, Олександр Ганноченко, Михайло Дзюба, Марія Кварцяна, Роман Халаїмов, Дмитро Кифяк, Микола Головчак.

Стрічку знімали минулого літа, а її прем’єра відбулася на 15-му ювілейному Одеському міжнародному кінофестивалі в Києві. Точна дата виходу фільму в прокат невідома, але це точно відбудеться цієї осені.

Читай також: Інклюзивний театр: столична оперета адаптувала три вистави для людей із порушенням слуху та зору  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації