Кіно і КПІ. Тут знімали Прип'ять, французьких шпигунів та рекламні ролики для світових брендів

Кіно і КПІ. Тут знімали Прип'ять, французьких шпигунів та рекламні ролики для світових брендів Колаж: "ТиКиїв"

Кіношники часто скаржаться, що знімати у Києві неймовірно складно. Забагато людей та машин, обмаль цікавих локацій і не спотвореної заскленими балконами та кондиціонерами архітектури. Проте, хто шукає — той знаходить. І для багатьох такою знахідкою стала територія Київського політехнічного інституту (КПІ) з його пречудовими старовинними та модерновими корпусами. "ТиКиїв" дослідив, в яких фільмах та серіалах з'являвся "київський Гоґвортс".

"Кріпосна"

Фото: архів КПІ 

Ти можеш не бути прихильником мильних костюмованих "опер" і навіть не дивитися жодної серії "Кріпосної", але, погодься, головному корпусу КПІ неймовірно личить старовинний антураж. 

Фото: архів КПІ 

Усі ці чоловіки-денді у костюмах-трійках, циліндрах та з обов'язковими тростинами. Жінки у важких (навіть на вигляд) суворих сукнях та капелюшках. А ще — ефектні чорні карети з кіньми… Краса!

Фото: Олександр Панченко 

"Чорнобиль"

Фото: кадр з фільму "Чорнобиль"

Специ з продакшена Radioaktivefilm не тільки перетворили КПІ на суцільний знімальний майданчик, а ще й відкрили його для іноземних кінотворців. Саме тут знімалося багато сцен з відомого серіалу HBO "Чорнобиль". Причому активно використовувалися не тільки екстер'єри, але й інтер'єри. 

Фото: кадр з фільму "Чорнобиль"

Так у ролі Білоруського інституту енергетичних та ядерних досліджень знявся другий корпус КПІ по вулиці Політехнічна, 33. Моторошні коридори будівлі, де засідав Центральний комітет КПБ — це насправді надзвичайно стильні коридори модерністського корпусу №7.

Фото: Олександр Панченко 

До речі, радянського герба і написів, як на фото, там, звісно, немає — то суто кіношний реквізит.

Цей же корпус став частиною площі… у Прип'яті. Правда, йому на комп'ютерах домальовували усіляких архітектурних прикрас (наприклад, незграбну аркаду), проте він все одно легко впізнається.

Фото: кадр з фільму "Чорнобиль"

"Незламна"

Фото: кадр з фільму "Незламна" 

У центрі сюжету — історія снайперки-українки Людмили Павличенко, яка на фронтах Другої світової особисто знищила понад 300 німців. І хоча реальна Павличенко навчалася на історичному факультеті Київського університету (сьогодні — Національний університет імені Шевченка), кіношники чомусь вирішили знімати її альма-матер у КПІ — у стінах головного корпусу.

Фото: Олександр Панченко 

У кадр потрапили коридори із характерним арковим склепінням та знамениті сходи (найкрасивіші в Києві!).

Фото: Олександр Панченко 

Також у фільмі можна побачити велику хімічну аудиторію (розташована у четвертому корпусі). Але про неї у нас буде окрема розмова нижче.

Фото: кадр з фільму "Незламна" 

Велика хімічна лабораторія

Фото: архів КПІ 

Річ у тому, що хімічна лабораторія знялася не тільки у "Незламній". Цю ефектну кінозірку також можна побачити у багатьох кінопроєктах. Наприклад, саме тут "гриз граніт науки" персонаж Євгена Ламахи — студент Андрій Савицький з фільму "Крути 1918". 

Фото: кадр з фільму "Крути 1918" 

Що цікаво, пізніше, бувши вдячним за надану можливість пофільмувати у КПІ, режисер Олексій Шапарєв влаштував для студентів інституту безплатний перегляд своєї картини.

Фото: кадр з рекламного ролика Francesca від Diesel 

З останніх проєктів можна також згадати фешн-фільм Francesca від Diesel. Саме в хімічній аудиторії навчається головна героїня ролика — трансгендерна дівчина. На відео, до речі, добре впізнаються коридори головного та 7-го корпусів.

"Бюро легенд"

На території КПІ також знімали французький серіал про шпигунів — "Бюро легенд" з Матьє Кассовітцем. Звісно ж, як це раніше (до повномасштабного вторгнення) постійно відбувалося, Київ грав Москву, бо саме там розгорталися основні події. 

Фото: кадр з фільму "Бюро легенд"

З КПІшних локацій у кадрі — житлові будинки професорського складу, Центр культури та мистецтв, парк, навколишні вулички та Хімічний корпус, який зображує (і це дуже смішно звучить) — Інститут сейсмології імені Булгакова.

Фото: Facebook КПІ 

До речі, модерністський Центр культури та мистецтв також потрапив до рекламного ролика BMW.

Фото: кадр з рекламного ролика BMW 

"Перший код"

Фото: кадр з фільму "Перший код"

Фільм про українських айтівців цікавий не тільки своїми історичними розвідками (так про розвиток цієї галузі ще ніхто не розповідав), а й місцями знімання. Фільмували по всьому Києву і, звісно ж, у КПІ.

Фото: кадр з фільму "Перший код"

А саме — у грандіозному приміщенні Науково-технічної бібліотеки (якщо ти там досі не був — відвідай! Це дійсно вражає — там навіть є власний маятник Фуко!).

Фото: Олександр Панченко

Засвітився бібліотечний корпус також і у футуристичному кліпі Guma співачки Onuka.

Фото: скриншот з кліпу Guma співачки ONUKA 

Зрозуміло, що через війну всі знімальні процеси призупинились, але ми віримо, що ще побачимо неймовірні корпуси КПІ у багатьох по-справжньому цікавих та яскравих українських стрічках! 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації