"Місія неможлива 8": Том Круз проти ШІ та росіян

"Місія неможлива 8": Том Круз проти ШІ та росіян Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"

За тиждень, 22 травня, на українські екрани вийде восьма і, як кажуть, остання частина франшизи "Місія неможлива" — "Місія неможлива: Фінальна розплата". "ТиКиїв" розповідає цікаві подробиці знімання: про костюми, постановку небезпечних сцен та приголомшливий бюджет стрічки.

Про що фільм

У фіналі сьомого фільму герой Тома Круза, агент Ітан Хант, зіткнувся з небезпечною програмою ШІ "Сутність", що захована на борту старого російського підводного човна й здатна знищити все живе на планеті. У восьмій частині франшизи Хант і його багаторічний ворог Габріель (Есай Моралес) продовжують гонитву за "Сутністю".

Знімання останнього фільму франшизи, заснованого на серіалі Брюса Геллера "Місія неможлива" (1966-1972), розпочалося 24 березня 2022 року. Стрічка знімалася у Великій Британії, Південній Африці, Арктиці та в італійській Апулії на борту авіаносця "Джордж Буш". Кажуть, первісно Круз планував знімати "МН-8" у відкритому космосі й навіть запланував політ, але щось не склалося. Він все ще планує зніматися в космосі, але це вже буде інший фільм.

Восьму частину "Місії" знов зняв Крістофер Маккворрі, який працював над попередніми трьома стрічками франшизи, а до ролей у ній, окрім Тома Круза та Есая Моралеса, повернулися Саймон Пегг, Віен Реймс, Гейлі Етвелл, Ванесса Кірбі, Ребека Фергюсон та інші актори. До речі, про героїню Фергюссон Ільзу Фауст, колишню співробітницю МІ-6, яка неодноразово рятувала життя Ханта, ми в цій стрічці дізнаємось багато цікавого…

Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"/компанія B&H

У липні 2023-го через страйк американської Гільдії кіноакторів фільмування стрічки було призупинене,  відновилося в березні 2024-го і в листопаді 2024-го нарешті завершилося.

Звісно, остання частина "Місії" мала стати наймасштабнішою — і вона нею стала: від хронометражу в 169 хвилин і до бюджету в понад $350 млн.

Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"/компанія B&H

Проте жоден цент із цих мільйонів не пішов на використання комп’ютерної графіки: 62-річний Том Круз, який вже 30 років не тільки грає в "Місія неможлива" головну роль, але і є її продюсером, наполіг на тому, що всі трюки він, як зазвичай, виконуватиме самостійно.

Я ніколи не навчався в кіношколі. Усе опановував самостійно, крок за кроком. Під час зйомок постійно думав, як удосконалити кожну наступну сцену. Так я навчився керувати мотоциклом, автомобілем, гелікоптером і навіть винищувачем. Кіно стало моїм життям. Я завжди прагнув відвідувати нові місця, занурюватися в їхню культуру та перевершувати сам себе, — каже актор.

В одному з епізодів "Місія неможлива: Фінальна розплата" герой Круза досліджує уламки затопленого підводного човна на великій глибині — для знімання цих кадрів довелося заповнити водою басейн обсягом 8,5 млн літра — до того ж підвішений, який мав обертатися за командою режисера.

Фото: Empire

Для Круза спеціально розробили костюм і маску, але носити їх він міг тільки 10 хвилин за раз, тому під час знімання цих сцен фактично перебував на межі гіпоксії (кисневого голодування організму).

"Я вдихав власний вуглекислий газ", — зізнався актор в одному з інтерв’ю. — "Він накопичувався в тілі та впливав на м’язи. Усе це не мало бути помітно".

За словами режисера Крістофера Маккворрі, ці підводні знімання були справжньою фізичною мукою для Круза ще й тому, що у воді плавало безліч уламків: "Нам потрібно було знайти спосіб зробити це середовище настільки хаотичним і безладним, наскільки це можливо для людини. Але так, щоб Том зміг зорієнтуватися та вижити".

Крок в інший світ

Ще одним випробуванням для актора стало знімання у — вірніше, на — літаку, крилом якого він ходив… під час польоту.

Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"

"Усе почалося як жарт: "Хочеш походити по крилу?" — пригадує він з усмішкою. — Але я справді це зробив. Такі трюки вимагають років підготовки. Було непросто зробити перший крок проти вітру, стоячи на крилі літака. Та з кожним кроком я ніби переступав поріг в інший світ".

Причому під час цих знімань Круз неодноразово втрачав свідомість: "Висуваючи обличчя з літака на швидкості понад 120-130 миль на годину, ти не отримуєш кисню. Тому мені довелося навчити себе дихати. Були моменти, коли я фізично втрачав свідомість і не міг повернутися до кабіни".

Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"

Та страждати заради мистецтва Круз готовий без меж: "Складність полягає у деталях, — каже він. — У час, коли створювати масштабне кіно — справжній виклик, ми намагаємося йти до кінця. Побудувати підводний човен, зняти сцени з літаками — це все привілей. І я це ціную".

А ще Круз сам обирав і літаки, на яких знімався, і пілотів для керування ними — бо сам "має десятиліття знань у керуванні літаками": "Я — пілот-акробат. Я сам обираю літак і вирішую: яким він має бути, якого кольору, які інженери працюватимуть над його створенням і двигунами та  наскільки я можу розширити його можливості", — каже актор.

Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"

Під час однієї з небезпечних сцен на літаку Круз мав перейти між його крилами в стані максимальної турбулентності.

"Я думав: скільки часу я можу тримати літак у перевернутому положенні? Двигун зупиняється за кілька секунд... Тому ми маємо діяти обережно й підходити до цього крок за кроком", — розповів він.

І хоча Круз найняв "неймовірних" пілотів для знімання цієї сцени, йому все одно довелося вчити їх керувати літаком, поки він був на крилі: "Я — жива людина на літаку, і це було жорстко. Дуже жорстко. Потік повітря, що мчить над крилом, просто шалений", — поділився актор.

Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"

Однак один із трюків на крилі літака Крузу так і не підкорився: в ньому він мав робити стійку на крилі літака в повітрі. Зробити це не вдалося навіть попри роки тренувань. Проте Маккворрі сподівався до останнього: "Ми обговорювали сюжет, і Маккворрі сказав: "Я хочу, щоб ти перестрибнув звідси сюди за пару секунд", — згадує актор.

Круз пояснив режисеру, що це фізично неможливо через швидкість руху літака і силу вітру, та режисер не повірив. Тоді Том запропонував йому відчути свої вимоги на собі: "Думаю, найкраще, якщо ти просто спробуєш це зробити. Сядеш в літак, вийдеш на крило і відчуєш тиск".

Маккворрі прослухав 20-хвилинний інструктаж актора й таки вийшов на крило.

"Це було чудово, насправді. Дуже весело, — згадує він. — Я б точно знявся ще раз!"

Том Круз і Крістофер Маккворрі на прем'єрі стрічки в Південній Кореї. Фото: Вікіпедія

Режисер "Місії" зізнається, що ніколи не був любителем екстриму, але Том Круз заразив його цією пристрастю: "Я — зовсім не любитель природи. Моє щасливе місце — це письмовий стіл у затінку. І все ж під час знімання піщаної бурі в пустелі я зрозумів: що складніше знімати через стихію, то драматичнішою виходить сцена. Я підсів на це — на виклик, на межу. І видно, це назавжди".

А Том Круз через 30 років "Місії" визнає: "Лише після третього фільму я справді відчув, що знаю, як це робити. Тоді все змінилося. Тоді я зрозумів, що "Місія" — це особливий контакт із глядачем. Емоційний, фізичний. І саме крізь цю еволюцію персонажа, історії та трюків ми й зростали разом з кожним фільмом".

Фото: кадр із фільму "Місія неможлива: Фінальна розплата"/компанія B&H

Чи стане "Місія неможлива 8" дійсно останнім фільмом франшизи? Офіційно — так. Але не здивуємось, якщо Том Круз знову щось придумає, щоб продовжити рятувати світ!

А поки — не пропускаймо прем’єру: "Місія неможлива 8" — з 22 травня в кінотеатрах України!

Читай також: "Будинок "Слово", "Порцелянова війна" та інші: оголосили номінантів на "Золоту Дзиґу"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Кияни у День вишиванки: 20 яскравих героїв в об'єктиві street-style фотографа - 412x412
Стильний

Редакція "ТиКиїв"

Кияни у День вишиванки: 20 яскравих героїв в об'єктиві street-style фотографа

Понад 60% українців ніколи не користувались ШІ, а 12% навіть не чули про нього — дослідження - 412x412
Новини

Veronika Kireeva

Понад 60% українців ніколи не користувались ШІ, а 12% навіть не чули про нього — дослідження

Скласти резюме, пройти профорієнтацію та знайти нові можливості: гід "Фестивалем кар'єри" - 412x412
Це Київ

Редакція "ТиКиїв"

Скласти резюме, пройти профорієнтацію та знайти нові можливості: гід "Фестивалем кар'єри"

Біля Центрального вокзалу почали пересаджувати дерева: це частина підготовку до оновлення паркінгу - 412x412
Новини

Veronika Kireeva

Біля Центрального вокзалу почали пересаджувати дерева: це частина підготовку до оновлення паркінгу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації