Режисер стрічки "Будинок "Слово" знімає ляльковий фільм про Сергія Параджанова

Режисер стрічки "Будинок "Слово" знімає ляльковий фільм про Сергія Параджанова Кадр з фільму "Сентиментальна подорож до планети Параджанова". ТОВ "Іллєнко Фільм Продакшенс"

Завершивши 10-річну епопею зі своїм фільмом "Будинок "Слово", режисер Тарас Томенко взявся за нову роботу: тепер він створює документальну стрічку, присвячену культовому українсько-грузинському кінорежисеру Сергію Параджанову з нагоди його сторічного ювілею! 

Але Тарас Томенко не був би собою, якби зняв просто документальний фільм. Тому стрічка "Сентиментальна подорож до планети Параджанова" буде не лише документальною, а й… ляльковою.

Кадр із фільму. Фото: suspilne.media

Тарас Томенко презентував готові фрагменти фільму на ОМКФ-2024, і стало зрозуміло, що в ньому унікальні архівні матеріали гармонійно поєднуються із сюрреалістичними ляльковими сценами.

Презентація фільму на ОМКФ. Фото: пресслужба ОМКФ

"Ми передали світ великого режисера Сергія Параджанова через незвичайний усім такий образ ляльки. Загалом історія побудована з ляльок-маріонеток, і це щось нове",  — ділиться режисер. — Існує велика кількість різних фільмів про Параджанова: документальних, спогадів, фільмів, портретів.

Тарас Томенко. Фото: пресслужба ОМКФ

Нам хотілося знайти якийсь ключ, метафору, щось незвичне. Параджанов дуже любив ляльок, він створював їх з усього, що потрапляло йому до рук, навіть перебуваючи в тюрмі. Мені здалося, що це гарна ідея — привідкрити його творчість, лабораторію його шаленого таланту. Тому саме через ляльку ми можемо наблизитися до його постаті".

Кадр із фільму. Фото: suspilne.media

Також режисер зізнався, що знімати фільм про Параджанова йому було нелегко: "Я боявся зняти фільм про Параджанова. Кожен кадр давався важко. Для мене Сергій Параджанов — знакова людина, під його впливом, власне, я й сформувався як режисер, побачивши його фільми у дитинстві.

Кадр із фільму. Фото: suspilne.media

Мені здається, щоб говорити про Параджанова, потрібно мати певне право висловлюватися про нього. Тому ми з творчою командою підходили до цього обережно. Ми вирішили розкрити його постать через ляльки, образи та метафори".

Шевкет Сейдаметов. Фото: пресслужба ОМКФ

Водночас художник-постановник фільму Шевкет Сейдаметов розповів, що для створення ляльок він із командою художників працював у простій квартирі та використовував різноманітні матеріали: "В нас не було мети створити діснеївських персонажів. Ляльок і декорації ми робили з усього підручного: картону, кришечок, камінчиків, квіточок. І робили їх різні люди.

Фото: suspilne.media

Ми підходили до всього з думкою, як би це зробив сам Параджанов".

Кадр із фільму. Фото: suspilne.media

Продюсер стрічки від Суспільного Мовлення, Лук'ян Галкін, розповів, що фільм був виготовлений на замовлення Суспільного, і команда має амбітні плани та стратегії щодо подальшого кінопрокату: "Чи хочемо ми, щоб цей фільм побачили на великому екрані? Безумовно".

Кадр із фільму. Фото: suspilne.media

Отже, чекаємо на стрічку на великих екранах!

Читай також: Як живе кіностудія ім. О. Довженка під час війни: репортаж без прикрас

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації