"Роббі Вільямс: Better Man": фільм, в якому попзірка став мавпою

"Роббі Вільямс: Better Man": фільм, в якому попзірка став мавпою Фото: Adastra Cinema

9 січня в український прокат виходить байопік "Роббі Вільямс: Better Man" про світову попзірку Роббі Вільямса, якому зараз 50. "ТиКиїв" разом із компанією Adastra Cinema розповідає подробиці створення стрічки!

Про що фільм?

"Роббі Вільямс: Better Man" розповідає про головні етапи в житті Роббі Вільямса: стосунки з батьками, ранню славу в гурті Take That, початок сольної кар’єри, наркотичну залежність, складнощі в особистому житті, найгучніші концерти та повне перезавантаження життя артиста, відомого не тільки яскравими піснями, а й численними скандалами. 

Постановку байопіку здійснив Майкл Грейсі, відомий за режисурою мюзиклу "Найвеличніший шоумен" та продюсуванням байопіку Елтона Джона "Рокетмен".

Цікаво, що саме робота над "Найвеличнішим шоуменом" спонукала Грейсі звернутися до екранізації життя Роббі Вільямса.

Режисер Майкл Грейсі. Фото: Adastra Cinema

Річ у тім, що Г’ю Джекман, знімаючись у "Найвеличнішому шоумені", повсякчас згадував Роббі Вільямса: "Щоразу, коли Г’ю говорив про свого героя, він казав: "Так само як Роббі Вільямс", — згадує Грейсі. — "Він посилався на Роббі Вільямса незалежно від того, йшлося про майстерність, пихатість, музикальність чи будь-яку частину гри. Роббі Вільямс завжди був його Полярною зіркою".

Роббі Вільямс на прем'єрі стрічки в Торонто. Фото: Adastra Cinema

Коли Джекмана треба було запевнити в тому, що він добре співає у фільмі, Грейсі зрозумів, що лише одна людина може переконати його в цьому: "Я зустрівся з Роббі Вільямсом в Лос-Анджелесі, — згадує режисер. — Дав йому послухати пісні й попросив записати відео для Г’ю".

Так зародилася дружба співака й режисера. А згодом, почувши від Роббі безліч історій про його життя й кар’єру, Грейсі зрозумів, що наступна його стрічка має бути про Роббі.

Прем'єра стрічки в Торонто. Фото: Adastra Cinema

18 місяців поспіль Майкл записував на диктофон одкровення Вільямса, після чого разом зі сценарною групою взявся за написання сценарію майбутньої стрічки.

"На відміну від будь-якої попзірки, з якою я стикався, Роббі не прикрашав сюжет, обожнюючи себе, — каже Грейсі. — Його боротьбі та невдачам приділяли таку ж, якщо не більшу, увагу, ніж його тріумфам".

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

"Для цього фільму я розкрив набагато більше, ніж мав би", — сміється сам Вільямс.

Знімати фільм вирішили здебільшого в Австралії — саме там для цього побудували спеціальну студію. Робота в Мельбурні тривала 4 місяці, а деякі ключові події байопіку відзняли у Великій Британії та Сербії.

"Зняти" Роббі

Тепер до головного: самого Роббі Вільямса ми в стрічці майже не побачимо. Натомість світову зірку уособлює… величезна штучна мавпа!

До такого ходу Грейсі вдався, позаяк щоразу, коли він переслухував записи розмов із Вільямсом, чув: "Я танцюю на задньому плані, як мавпа" або "Я був зовсім не в стані, але вони тягнули мене на сцену, щоб я виступив, як мавпа". "І зрештою я подумав: чи не було б чудово представити Роба як мавпу? — зізнається режисер. — Бо саме таким він бачить себе".

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

Створити мавпу-Вільямса режисерові допомогли спеціалісти компанії Wētā FX, яка вже створила Голума у "Володарі перснів", Цезаря в "Планеті мавп" та аватарів у "Аватарі".

Для цього справжній Вільямс мав вдягнути сірий костюм із низкою LED-лампочок, прикріплених із зовнішньої сторони липучками. До цього додавався шолом із великою штангою, на яку кріпилася камера, а на обличчі співака було близько 50 маркерів — так спеціалісти за допомогою функції захоплення руху "зняли" міміку, манери й рухи співака, які згодом, вдягаючи ті самі костюм мавпи й шолом, відтворював актор Джонно Девіс, обраний на роль мавпи-Вільямса.

Фото: Adastra Cinema

Девіса знайшли буквально в останню мить: коли режисер та продюсери у пошуках актора на головну роль зайшли у глухий кут, акторка Кейт Малвані, що зіграла матір Вільямса Джанет, запропонувала Джонно, з яким працювала в серіалі "Мисливці". І той підійшов ідеально!

Рухи Роббі в номерах Дейвісу допомагала відтворити головна хореографка з команди співака Ешлі Уоллес.

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

Ролі молодшого Роббі Вільямса — в дитинстві та юнацтві — зіграли австралійська акторка Асмара Фейк і англійський актор Картер Дж. Мерфі.

Проте пісні Роббі Вільямса в стрічці звучать у його ж виконанні: співак спеціально для фільму перезаписав свої найголовніші хіти в нових версіях. А на початку стрічки звучить одна з нових пісень Роббі Вільямса Feel.

Дитячі травми

Сюжет фільму починається із заплутаної історії стосунків майбутньої зірки з батьком — конферансьє Пітером Вільямсом, який носив сценічний псевдонім Пітер Конвей — його зіграв Стів Пембертон.

Батьки Вільямса розлучилися, коли йому було три роки, і Пітер віддав всю свою енергію стендапу та співу. Тож відсутність батька в дитинстві Роббі сильно вплинула на все, що відбувалося з ним потім.

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

"Хтось колись сказав, що всі рок-зірки — це сини, що на сцені плачуть за своїми батьками, — каже Майкл Грейсі. — Та батько Роба при цьому обожнював Френка Сінатру, сам мріяв стати зіркою і передав свою пристрасть Роббі. Зрештою Роб здійснив свою мрію, а ще дозволив батькові стояти на сцені перед тисячами людей (у фіналі стрічки Роббі разом із батьком співають на стадіоні хіт Сінатри My way — Прим. Ред.)".

Є серед персонажів стрічки й бабуся Вільямса, що фактично виховала його, і менеджер гурту Take That (австралійський актор Деймон Герріман), і члени Take That — акторів на їхні ролі шукали не менш довго, ніж виконавця ролі самого Вільямса, і колишня дівчина Вільямса Ніколь Епплтон.

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

І, звісно, саморуйнівний період життя, коли співак намагався заглушити невпевненість у собі наркотиками й алкоголем, у стрічці показаний яскраво.

"Після Take That Роб досяг дна, і нам пощастило, що він дозволив нам зайти так далеко, бо в багатьох байопіках люди не показуватимуть вам темну сторону, — каже режисер. — Вони не покажуть тобі болю, боротьби, бійки. І Роб був неймовірно щедрим, кажучи: "Це я".

Справжні емоції

Один із музичних номерів Майкл Грейсі хотів зняти на знаменитій лондонській Ріджент-стріт, і спершу творча група стрічки провела багато ночей на цій вулиці, знімаючи на iPhone, а потім аналізуючи відзнятий матеріал, щоб зрештою танець змогли виконати 500 людей.

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

Грейсі отримав дозвіл на перекриття вулиці, і все вже було готово для знімання. Проте в той самий день, коли команда вирушила на локацію, померла  королева Єлизавета II, і цю роботу довелося відкласти — номер відзняли вже після того, як були готові всі сцени.

Попри те, що компанія Wētā могла у цифровий спосіб відтворити будь-що, натовпи шанувальників Вільямса у фільмі справжні — творці стрічки не захотіли робити їх штучними.

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

Щоб викликати справжні емоції у справжнього натовпу, творча група долучала до знімань справжнього Роббі Вільямса — як, наприклад, під час знімання шоу Take That на Rod Laver Arena у Мельбурні, де були присутні 30 000 глядачів — їхня реакція зумовлена появою на сцені всесвітньо відомого співака, який запалював усіх.

Кадр із фільму. Фото: Adastra Cinema

Знімання цього шоу в Мельбурні стали одними з найскладніших і наймасштабніших у стрічці: у них було залучено понад 400 осіб творчої групи та 68 камер.

Завершує фільм ще одна нова пісня Вільямса — Forbidden Road.

Прем'єра стрічки в Торонто. Фото: Adastra Cinema

Сам співак, який цим фільмом відкрив публіці справжнього себе, очікує, що тепер ми розумітимемо його краще. Що ж, подивимось: з 9 січня в українських кінотеатрах.

Читай також: Хороша Кідман, погана Кідман: як створювалася стрічка "Хороша погана дівчинка"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації