Що подивитися на Київському тижні критики
З 17 по 23 жовтня в столиці вже ввосьме відбудеться Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Розповідаємо, що цікавого буде в ці дні в кінотеатрі "Жовтень".
Цьогоріч кіно на фестивалі можна буде подивитися в межах Міжнародної програми, програми "Фокус: Україна — Нідерланди", ретроспективної секції "Дивніше за рай", присвяченої незалежній сцені кіно США 70–90-х років, української ретроспективної секції "Химерний час", присвяченої поетичному кіно і створеної спільно з Довженко-Центром, а також українських гала-прем’єр.
Міжнародна програма складатиметься з чотирьох фільмів:
- "Емілія Перес" — мюзикл про голову наркокартелю, який прагне вийти з кримінального бізнесу та стати жінкою. Головну жіночу роль зіграла Селена Гомес.
- Драма Брейді Корбета "Бруталіст" — 215-хвилинний епос про 30 років життя архітектора (Едрієн Броуді), угорського єврея, який пережив Голокост і потрапив до Америки в пошуках кращого життя.
- Історична драма грецької режисерки Атени Рахель Цанґарі "Жнива" — сюрреалістична притча, дія якої відбувається на тлі мальовничого Шотландського високогір’я, про конфлікт між традиціями та модернізацією в селищі.
- Індійська драмеді "Сестра-Опівніч" — про молоду жінку з Мумбая, яка, поставши перед труднощами подружнього життя, відкриває в собі неконтрольовану сторону.
У міжнародній ретроспективі "Дивніше за рай" будуть представлені:
- Фільм Стівена Содерберґа "Секс, брехня та відео" до 35-річчя фільму.
- "Приголомшені та збентежені" Річарда Лінклейтера — один із найкращих фільмів за версією журналів Empire, Variety, Entertainment Weekly та газети The Guardian.
- "Лак для волосся" Джона Вотерза — мюзикл про підлітку Трейсі, яка несподівано стає зіркою популярного телешоу та має пройти через продюсерів-расистів і жорстоку конкуренцію.
- Музична coming-of-age-драма "На друзки" С’юзан Зайдельман — про амбітну та безцеремонну Рен, яка прагне слави у світі панк-року, але її єдиний талант — вміння створювати проблеми.
- Фільм "Роби як треба" Спайка Лі — стрічка відзначає 35-річчя.
- "Шоу жахів Рокі Горора" Джина Шармана — чорна комедія про двох закоханих, які потрапляють у зловісний замок.
До програми Українського Ретро увійшли:
- Чорно-білий фільм Суламіф Цибульник "Карантин" — лікарі в науково-дослідній лабораторії створюють вакцину проти небезпечної інфекції та випадково заражаються цим вірусом.
- Горор Миколи Рашеєва "Оберіг" за творами Володимира Дрозда — про двох братів із поліського села, які перебралися до Києва у пошуках кращої долі. Один із них відразу опиняється у вирі життя, інший — на його узбіччі. Після загадкової смерті першого його справу продовжує інший.
- Стрічка "Чудо в краю забуття" Наталі Мотузко (1991) — про вбивство братів-близнюків, яких мешканці села вважають однією людиною.
- "Градус чорного Місяця" Наталії Кіракозової — історія молодої журналістки Юлії, яка намагається розкрити таємницю зникнення знаменитого доктора-трансплантолога Гематос.
- "Людина К" (1992) Сергія Рахманіна — вільна екранізація щоденникових записів Франца Кафки.
- "Співачка Жозефіна й мишачий народ" Сергія Маслобойщикова — про співачку чернівецького театру Жозефіну покажуть у 30-й ювілей фільму.
До програми "Фокус: Україна — Нідерланди" увійшли фільми, відібрані українськими та нідерландськими кінокритиками:
- "Сірі бджоли" — екранізація однойменного роману Андрія Куркова про двох мешканців "сірої зони" на сході України.
- Сатирична комедія Романа Бондарчука "Редакція" — про ідеалістичного юнака, який випадково стає журналістом місцевої газети й опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем.
- "День як день" — документальний фільм Романа Блажана про українське село Ягідне, яке за рік після 27-денної окупації намагається повернутися до нормального життя.
- "Молоко" — драма нідерландської режисерки Стефані Колк про жінку, що втратила дитину і вирішила пожертвувати своє грудне молоко.
- "Коли ми програли німцям" Ґвідо ван Дріла — про пригоду 12-річних хлопців у пам’ятний день 1974 року, коли збірна Нідерландів програла у фіналі ЧС із футболу.
- "Солодкі мрії" Ени Сендіяревич — про боротьбу за спадщину нідерландського магната в Індонезії наприкінці колоніальної епохи.
А ще на фестивалі відбудуться спеціальні покази фільмів "Реал" Олега Сенцова, "Донька" Єгора Олесова та "Партенопа" Паоло Соррентіно. А також закритий показ стрічки Жанни Озірної "Медовий місяць" та спеціальний прем’єрний показ документального фільму "Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє". Ну, і традиційно в межах фестивалю відбудеться нагородження премією "Кіноколо".
Квитки на фестиваль можна придбати тут.
Читай також: Київський Будинок кіно: 50 років незламності