Сучасна українська кераміка: стильно, яскраво, з любов'ю

Сучасна українська кераміка: стильно, яскраво, з любов'ю Фото: instagram.com/tati_soltes.ceramics

Є щось у тому, щоб пити каву з горнятка, зробленого дбайливими руками майстра-кераміста, а не зі стандартної заводської "штамповки". Або милуватися керамічним декором, який виготовлений в єдиному екземплярі. Лови добірку майстерень сучасної української кераміки, які створюють красиві та неповторні речі з любов'ю до свого ремесла!

"Чебрець"

0 / 0

Майстерню заснували у 2018 році в невеличкому місті Здолбунів, і зараз вона продає свої вироби не тільки в Україні, а й по всьому світу. Тут працюють висококваліфіковані майстри, які створюють кожен предмет з неабиякою увагою до деталей.  

Вироби майстерні натхненні темою рослин та тварин. Тут і чашки у вигляді граната чи гарбуза, і посуд з рослинним орнаментом, і декоративні тарілки у формі листя монстери. Здебільшого це посуд, але виготовляють також ялинкові прикраси та декоративні дрібнички.

  • СКІЛЬКИ? Чашки — від 517 до 869 грн, тарілки — від 440 до 825 грн, декор — від 110 до 715 грн

Mara Ceramist

0 / 0

Власниця майстерні Марина вже понад 10 років займається виготовленням кераміки та прикрас. Усі вироби вона робить власноруч, тож це на 100% авторська та ручна робота з неповторним дизайном.

Горнятка з "вишивкою", свічники у вигляді милих монстрів фуріку, "плетені" фруктовниці, кулони-каштани, керамічні каблучки, "інтимні" чашки — фантазія майстрині, здається, не знає меж. Багато що з цього вона створює під замовлення. Чим не варіант для ексклюзивного подарунка?  

  • СКІЛЬКИ? Горнятка — від 570 до 1100 грн, кулони-каштани — від 500 до 750 грн, свічники фуріку — 1500 грн

Tati Soltes

0 / 0

Сімейна майстерня кераміки з виразним стилем. Головні "герої" Tati Soltes  — чашки у вигляді совиних голів та "м'яті" горнятка й тарілки, розписані орнаментами з рослинами, комахами, грибами, тваринами тощо. А ще тут роблять керамічні маяки, свічники в українському етностилі чи у формі гарбузів, тарілки-соняхи та інші ну дуже красиві речі.

Звісно ж, усі вироби майстри виготовляють та розписують вручну. Деякі — навіть оздоблюють позолотою.

  • СКІЛЬКИ? Горнятка — від 800 до 1500 грн, свічники — від 1300 до 2500, тарілки — від 750 до 1800 грн 

MASLO CERAMICS

0 / 0

Майстерня молодого київського художника-кераміста Олександра Маслія, з яким нещодавно в нас вийшло інтерв'ю. Два роки тому Олександр запустив тренд на виготовлення лембиків, посудини у вигляді звірів, фактично відродивши це старовинне мистецтво. 

Та не лембиками єдиними! У майстерні також виготовляють історичний український посуд у сучасному виконанні, керамічні скульптури, дизайнерські вази й інші артоб'єкти. А ще тут навчають мистецтва роботи з глиною інших.

  • СКІЛЬКИ? Лебмик — близько 12 000 грн, іграшка у стилі "Аліси у країни чудес" — 2200 грн

"Зайкіна майстерня"

0 / 0

Майстерню заснувала художниця-керамістка Наталія Зайцева, яка вже багато років відточує свою майстерність. Вона каже, що, беручи до рук глину, навіть не має ідей щодо майбутнього твору, тож кожен витвір народжується з нуля вже у процесі створення.

Її керамічні вироби мають впізнаваний стиль — звірі та люди із сумними очима, чудернацькі створіння та трохи химерні форми.

  • СКІЛЬКИ? Свічники — від 650 до 2100 грн, маленькі фігурки — близько 500, чашки — близько 1200 грн

"Єдина кераміка"

0 / 0

Авторські вироби від керамістки Діни Єфремової вирізняються цікавими фактурами та складним декоруванням. При розробці орнаментів надихалися традиційними українськими символами, вишивкою та старовинним різьбленням.

Майстриня здебільшого створює предмети інтер'єру: настільні лампи, свічники, вази, декоративні дзеркала тощо. Ці роботи — сучасна інтерпретація витворів минулого. 

  • СКІЛЬКИ? Велике дзеркало — близько 4500 грн, маленькі фігурки — близько 500, чашки — близько 1200 грн

Читай також: Де у Києві зайнятися гончарством та створити власний шедевр з глини

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації