Аварія у метро: Київрада може зупинити всі будівництва біля аварійного тунелю

Тимчасова контрольна комісія Київради, яку створили для вивчення причин аварії у тунелі метро між станціями "Либідська" та "Деміївська", хоче зупинити усі будівництва поблизу проблемної ділянки. Про це повідомив депутат Київради та член комісії Тарас Козак.
За його словами, "Деміївська" — це єдина у Києві станція, яка знаходиться на сильно зволожених ґрунтах, поруч з річками Либідь і Совка. Тому потенційні проблеми з її експлуатацією були закладені ще при проєктуванні. Однак ситуація різко погіршилась у листопаді 2023 року.
За словами Козака, комісія має розібратися, що саме посприяло прискоренню руйнування тунелю на цій ділянці. Депутат вважає, що повпливати могло будівництво поряд, однак не уточнив, про яке саме будівництво йдеться. Тому комісія готує звернення про зупинку усіх будівельних робіт поруч.
Чи має до цього відношення будівництво багатоповерхівки в кількох десятках метрів біля місця аварії? Готуємо звернення про зупинку всіх будівельних робіт біля аварійної ділянки, — написав депутат.
Козак розповів, що в межах контраварійних робіт вже демонтували колії, сам тунель знеструмили та тимчасово посилили риштуванням усередині на ділянці 72 метри. Зараз поверхню місця аварії укріплюють, щоб могла працювати важка техніка. Далі вириють котлован глибиною до восьми метрів та проведуть додаткові експертизи стану ґрунтів.
Попередньо заплановано замінити бетонний тунель на ділянці 27 метрів, додатково посилити його шляхом хімічного укріплення ґрунтів ззовні та металічного каркаса всередині тунелю, — розповів Козак.
Орієнтовно відновити експлуатацію тунелю, за його словами, мають на початку червня цього року. Скільки коштуватимуть ремонтні роботи, поки невідомо — кошторис будуть ухвалювати після закінчення експертиз та узгодження проєкту. Також поки відкрите питання, чиїм коштом будуть проводити ремонт.
Нагадаємо, 8 грудня 2023 року екстрено закрили рух тунелем метро між станціями "Деміївська" та "Либідська" для термінового ремонту прогону, що почав підтікати.
На час перекриття частини синьої гілки запустили додаткові маршрути громадського транспорту. А на Либідській площі внесли зміни в організацію дорожнього руху. Між станціями "Теремки" та "Деміївська" працює човниковий рух поїздів.
За попередніми висновками експертів, причиною деформації тунелю стали неякісні проєктні рішення та будівництво.