У будинку на Подолі, де жив Вікентій Хвойка, хочуть створити інтерактивний музей

Група істориків та культурологів запропонували відновити будинок на Подолі, в якому жив відомий археолог Вікентій Хвойка, та перетворити його на музей. Про це пише "Вечірній Київ".
Науковці звернулися до Кабміну, Мінкульту та КМДА з пропозицією про створення новітнього інтерактивного музею Вікентія Хвойки у двоповерховому будинку з квітковою ліпниною на вулиці Ігоревській, 9. Видатний археолог мешкав у цій будівлі протягом 1898-1914 років.
Для цього вони хочуть відновити науково-культурне функціонування будівлі. Також пропонують створити Інститут реконструкції археологічних знахідок, використовуючи методи Хвойки та міжнародних дослідницьких проєктів.
Крім того, вчені закликали ввести інформацію про життя та праці Вікентія Хвойки у навчальні програми й підручники з історії України для шкіл та університетів. А ще — назвати якусь школу, коледж або іншу інституцію на честь археолога та випустити поштову марку до його 175-річчя.
Довідка. Вікентій Хвойка був українським археологом та педагогом чеського походження. Він почав займатися археологією, не маючи спеціальної освіти. У 1893 році вчений відкрив на Подолі пізньопалеолітичну Кирилівську стоянку віком близько 20 тисяч років. У ній виявили скупчення великих кісток мамонтів.
Також вченому належить відкриття пам'яток трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, а також на березі Дніпра у Києві. Хвойка визначив місце цієї культури, зробив класифікацію пам'яток, встановив час її виникнення і дав їй сучасну назву.
Археолог зробив ще кілька важливих відкриттів та відіграв велику роль у заснуванні в 1899 році Київського музею старожитностей та мистецтв (нині — Національний музей історії України).
Нагадаємо, петиція з вимогою повернути статус пам'ятки історії будинку Замкова на вулиці Івана Франка набрала необхідну для розгляду кількість голосів.