Петиція про повернення будинку Замкова статусу памʼятки набрала голоси: що далі
![Петиція про повернення будинку Замкова статусу памʼятки набрала голоси: що далі](/media/425734533_2092329884499355_7203918651778165663_n.jpg)
Петиція з вимогою повернути статус пам'ятки історії будинку Замкова, щоб його зберегти, набрала необхідну для розгляду кількість голосів.
Йдеться про історичну будівлю на вулиці Івана Франка, 26, збудованої у 1899 році. Донедавна будинок мав статус пам'ятки історії, однак був позбавлений його за ініціативи Мінкульту.
У 2023 році в садибі розібрали дах, а наприкінці року земельна комісія порадила міськраді передати ділянку з будинком під будівництво ТРЦ. Київрада не підтримала це рішення.
Тим часом забудовник вже почав самовільно зводити над будинком додатковий поверх. А поліція, попри вимоги активістів, не змогла зупинити будівельні роботи. До того ж проти активіста Дмитра Перова, який намагався завадити незаконному будівництву, відкрили кримінальне провадження.
Щоб врятувати будинок Замкова, Перов у грудні минулого року створив петиції до столичної влади, в якій вимагає зберегти будівлю і повернути їй статус пам'ятки історії.
Повернення будинку статусу пам'ятки допомогло б врятувати будівлю та зберегти цю частинку історії Києва для нащадків. Тож просимо Департамент охорони культурної спадщини розглянути облікову документацію на будинок та надати йому статус щойно виявленої пам'ятки, — пише Перов у петиції.
Звернення набрало понад 6000 голосів, тож тепер його має розглянути київська влада.
Нагадаємо, старовинну будівлю Садиби Бубнових на Подолі, де колись працювали лазні, планують внести до Держреєстру нерухомих пам'яток України.