Велику лаврську дзвіницю вперше за 30 років відкривають для відвідувачів

З 22 листопада у Києво-Печерській лаврі повністю відкривають для відвідувачів Велику дзвіницю. Вперше за 30 років кияни та гості міста зможуть піднятися на найвищу історичну точку Києва.
Востаннє екскурсії на найвищу точку Великої лаврської дзвіниці проводили ще у 1990-х роках. Після цього відвідувачам були доступні лише перші три яруси споруди.
Перед відкриттям на верхніх ярусах дзвіниці провели реконструкцію за підтримки порталу Work.ua. До цього масштабні ремонтно-реставраційні роботи на дзвіниці востаннє проводили у 2011–2012 роках. Велика лаврська дзвіниця є одної з найвищих будівель Києва, її висота разом з хрестом — 96,52 метра. Щоб піднятися на верхівку дзвіниці, потрібно подолати 374 сходинки.
Довідка. Кам'яну дзвіницю у вигляді восьмигранної чотириярусної башти на території Києво-Печерської лаври збудували у 1731–1744 роках на місці старої дерев'яної. Автором проєкту був архітектор німецького походження Йоган Готфрід Шедель, який також спроєктував дзвіницю Софійського собору. Будівництво лаврської дзвіниці виявилось настільки дорогим, що через це припинили роботи на інших об'єктах у Лаврі.
На будівлю витратили близько 5 мільйонів цеглин різної форми й розмірів. А високохудожню кераміку виготовляли на лаврських цегельних заводах за рецептом та під наглядом самого Шеделя.
У 1903 році на дзвіниці замість старого годинника встановили нові куранти з механізмом, що заводиться раз на тиждень за допомогою лебідки. Куранти видзвонюють кожну чверть години та кількість годин.
Під час Другої світової війни у 1941 році радянські диверсанти підірвали Успенський собор, що стояв поряд із дзвіницею, але сама вона не постраждала.
Нагадаємо, у Києво-Печерській лаврі почали проводити експертизу мощей та інших святинь. Мінкульт створив комісію з фахівців, які ретельно досліджують усі реліквії, що зберігаються у Лаврі.