Гурт Kalush Orchestra розпався? Пояснюють солісти Олег Псюк та Тимофій Музичук

Гурт Kalush Orchestra розпався? Пояснюють солісти Олег Псюк та Тимофій Музичук Фото: пресслужба Kalush Orchestra

Як пояснив "ТиКиїв" соліст Kalush Orchestra, Олег Псюк, гурт розпався на декілька творчих проєктів, але навіть не всі фани це помітили. Ми поговорили з іншим солістом та мультиінструменталістом Тимофієм Музичуком про майбутнє Kalush Orchestra, творче дорослішання, перехід до ліричних пісень і трішки про особисте… 

На фото: Олег Псюк

Гурт Kalush Orchestra нещодавно розпався, ви що, не помітили?(Усміхається). У нас є декілька проєктів,
ми використовуємо різні стилі. Є KALUSH, Kalush Orchestra, КИЛИММЕН, і вони цікаві людям.
Приходьте обов'язково на наші виступи, адже це завжди дуже добре спродюсована програма. Всі хлопці унікальні!
Приміром, Тімі й співає і на тилинці грає, Віталік бітбоксить на сопілці. Навесні у нас буде тур 50-ма містами України у складі Kalush Orchestra.

Тимофію, наприкінці минулого року відбувся експериментальний мінітур Kalush Orchestra у Польщі без Олега Псюка. Як ви виступали без нього?

Фото: пресслужба Kalush Orchestra

Ми використовували різні стилі, тому вирішили провести експеримент і зі складом гурту, і людям дуже сподобалося. Нам довелося вчити партії Олега, дещо переробляти пісні, додавати більше автентики, зрештою, я, Саша Таб і КИЛИММЕН навчилися читати реп. Вийшло круто. 

Подейкують, що за кордоном публіка перестала цікавитись Україною, а українці менше донатять. Це правда? 

Справді відчувається, що увага до України вже зменшилася. Але ми на своїх концертах у різних країнах стараємося більше розказувати, нагадувати закордонним ЗМІ, що війна в Україні триває. І досі потрібна допомога, необхідні донати. На наші концерти за кордоном приходять переважно українці, бо для них почути українські пісні, поспівати наші хіти — це ковток свіжого українського повітря. А також для їхніх друзів, яким цікаве Євробачення. 

Після перемоги на Євробаченні багато хто говорив, що ця нагорода дісталася гурту Kalush Orchestra лише через те, що в Україні війна. Мовляв, були сильніші виконавці. Що скажеш на це?

Фото: пресслужба Kalush Orchestra

Так, дійсно, були такі розмови, але якщо поглянути на статистику букмекерів після нашого національного відбору, то ми ще до конкурсу були на п'ятому місці. І це свідчить про те, що європейцям пісня Stefania дуже "зайшла". 

У травні розпочнеться великий тур Україною. Як триває підготовка до нього?

Так, цей тур буде розділено на кілька частин, і ми плануємо близько 50 концертів. Протягом двох років виїжджаємо з концертами за кордон і вже звикли до 20-30 концертів на місяць. Ми хлопці працьовиті. (Усміхається.) Наразі активно готуємо програму, куди увійдуть, зокрема, й нові пісні "Це любов" і "Янголом". Будуть нові костюми, нові образи. Гурт дещо трансформується — тепер у нас три солісти: Олег Псюк, я і Саша Таб.

Помітно, що реформується й формат пісень. Ви тепер вирішили зробити акцент на ліричних композиціях? 

З наших останніх пісень ви можете зрозуміти, що гурт дорослішає, ми вже серйозніші. Тексти стають глибшими, в музиці стало менше етніки, натомість більше вокалу. Гадаю, від цього ми тільки виграємо, у нас додасться аудиторія. Тому, сподіваємося, що людям сподобається наш експеримент й новий стиль. 

Хто зараз пише музику для гурту Kalush Orchestra?

Соліст гурту — Олег Псюк, наш продюсер — Іван Клименко. А над музикою переважно працюють продюсер Стас Чорний або Антон Чілібі. І я або Саша Таб. 

Ти плануєш випустити сольний трек. У якому стилі він буде і чи є в тебе думки розпочати сольну кар'єру?

Фото: пресслужба Kalush Orchestra

Сподіваюся, трек вийде найближчим часом. Зі стилем я ще не визначився. Пишу поки демки у різних стилях. Там буде трохи фольку, музику створять цікаві інструменти… Хочеться, щоб люди розрізняли інструменти, чули саме українські — дудку, трембіту чи сопілку. Оскільки, здебільшого, публіка знає лише про сопілку. Навіть на тилинку, що звучить у пісні Stefania, теж часто говорять, що це сопілка. Доводиться постійно виправляти, що це тилинка. 

Про сольну кар'єру мені ще рано думати, бо навіть перший трек ще не вийшов, я не знаю, яким буде фідбек аудиторії.

Я мрію, щоб гурт Kalush Orchestra отримав "Ґреммі"

Нам відомо, що ти наразі у стосунках. Чи не ревнує тебе твоя дівчина до прихильниць?

У стосунках ми вже більш ніж рік. Вона знала на що йде. Каже, що не ревнує.

Тебе називають сопілкарем. А якими музичними інструментами ти ще добре володієш?

Фото: пресслужба Kalush Orchestra

У мене навіть у дипломі написано, що я сопілкар. Закінчив Волинський коледж культури і мистецтв за класом "народні інструменти". А згодом і Київський університет культури та мистецтв за класом "фольклор". Саме там усього за п'ять років я навчився співати (до того взагалі не співав), паралельно займався на сопілці в Олеся Журавчака, а також вивчав різні народні інструменти. Тому мені так хочеться випустити пісню, де я і граю, і співаю. 

Скількома музичними інструментами володію — навіть ніколи не рахував! Мелодика, волинка, сопілка… Протягом п'яти років вчився грати на баяні, у Луцьку опанував фортепіано. Деякий час пробував на бандурі грати, але її важко носити, як і баян, тому я вибрав сопілку. У мене взагалі вся родина музична. Мама — вчителька бандури у музичній школі, а у бабусі був фольклорний ансамбль, тож від самого дитинства я ходив у музичну школу. Ще змалку мені хотілося опанувати якийсь новий інструмент, відшукати нові тембри, звучання. 

Твій молодший брат Назар зараз служить у війську. Як часто бачитесь? 

Востаннє ми бачилися напередодні Нового року, коли Назар приїздив додому на декілька днів. Цю зустріч для нас влаштувала мама. Він не знав, що я приїду, це був сюрприз для нас обох.

До речі, минулого місяця у мене був день народження. Я влаштував збір і зміг зібрати на банку 26 тис. грн, думав, куди саме краще віддати ці кошти. Якраз тоді подзвонив брат із проханням зібрати на генератор через якийсь фонд. Тож я віддав ці кошти йому, і його бригада придбала собі необхідний генератор. Така добра справа у день народження... 

До Kalush Orchestra звернулась одна з лікарень на Херсонщини із запитом допомогти їм з покупкою очисних споруд для води. Так ми вирішили запустити збір в соціальних мережах kalush.official, згодом ініціативу підтримали БФ "Твоя опора" та ЕКО-МАРКЕТ. Спільний збір тривав місяць, клієнти ЕКО-МАРКЕТ по всій Україні могли задонатити прямо на касі у касира, додавши будь-яку суму до чека, або просто перейшовши на сайт БФ "Твоя опора". Завдяки цій ініціативі вдалося зібрати 1,8 млн гривень. Цієї суми достатньо для того, щоб придбати 2 установки для питної води. 

"Оскар" в України вже є, тепер черга за "Ґреммі". В одному зі своїх інтерв'ю ти розповідав, що мрієш про цю нагороду. 

Звісно, я хочу "Ґреммі", але ж це я говорив про гурт. (Усміхається.) Якщо ми йдемо вперед, то будемо старатися створити саме таку пісню, що знайде відгук в аудиторії та суддів премії. Все залежить від того, чи побачимо ми в цій пісні потенціал для перемоги. 

Яку музику ти слухаєш? Ким із молодих виконавців захоплюєшся?

З українських новинок я для себе на цьогорічному нацвідборі на Євробачення відкрив гурт YAGÓDY. Поки що ніяк не потраплю на їхній концерт. А ще слухаю Ot Vinta!, The Doox, гурт "Карна", "Курбаси".  

Серед закордонних виконавців надихаюсь творчістю Stromae, румунського хіп-хоп-гурту Subcarpați й піснями гурту Oratnitza.

Деякі критики кажуть, що нині на нашому музичному ринку забагато фольку...

Фото: пресслужба Kalush Orchestra

Був такий період, коли фольклору ніхто ніде не чув. Наприклад, GO-A існують понад 10 років, і хто про них чув, поки вони не пішли на Євробачення? Ми всі пригадуємо часи, коли фольклору взагалі не було в трендах — лише одна попса! Там постійно Потап і Настя були, ну, ви розумієте... Зараз стало більше українського. Слухаймо українське, робімо українське!

Колись я думав, що не залишуся жити в Києві

Ти з маленького села Пісочне, що на Волині. Чи спілкуєшся сьогодні із земляками?

Так, звісно, маю друзів і в Києві, і вдома, в рідному селі. 11 березня я повернувся з Пісочного, де був два тижні. Зараз повністю переїхав до Києва, орендував житло. До початку повномасштабної війни я постійно жив у Києві, вперше переїхав сюди ще у 2012-му. 

Що для тебе Київ?

Мені дуже подобається це місто. Воно красиве, тут дуже багато можливостей, тому я сюди й приїхав. Спочатку мені було трохи забагато цього столичного кіпішу. Навіть хотів універ кидати, бо було складно. Тоді мені більше подобалося в Луцьку жити, бо там звичніше. Але потім, все стало на свої місця. А особливо після того, як я побував у інших містах, а потім і в Нью-Йорку. Пам'ятаю свої емоції: "Це що, Таймс-Сквер?! Та не може бути!" 

Якби твій друг (подруга) вперше завітали до Києва, куди б ти їх повів? 

Фото: пресслужба Kalush Orchestra

Пройтися від "Арсенальної" до монумента "Батьківщина-Мати" — там напрочуд гарні краєвиди. Якраз нещодавно мої друзі приїжджали до Києва, і ми саме так і зробили, а потім поїхали на Хрещатик. З Хрещатика прогулялися до Арки, потім Пішохідним мостом, звідти у парк і спустилися на Контрактову площу через Андріївський узвіз.

Читай також: EL Кравчук: "Моє серце тьохкає і хочеться сказати — кохаю!"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
Заступник головного редактора

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації