Свят Загайкевич: "Усі стендап-коміки — це трішки міські божевільні"

Свят Загайкевич: "Усі стендап-коміки — це трішки міські божевільні" Колаж: "ТиКиїв"

Ми продовжуємо досліджувати столицю разом із коміками наймасштабнішого українського стендап-проєкту "Підпільний Стендап". Як знайти кумедне в повсякденному та повсякденне в кумедному? Поговоримо з нашим четвертим героєм — Святославом Загайкевичем! 

Святослав Загайкевич (більш відомий як Свят Загайкевич) — український стендап-комік, ведучий, актор і режисер. Засновник і керівник проєкту "Підпільний Стендап". Характерна особливість його стилю —  впізнавана манера подачі матеріалу та регулярне використання своїх "коронних" жартів, які подобаються публіці.

Святе, які твої улюблені місця з дитинства в Києві? 

Пуща-Водиця. Фото: особистий архів Свята Загайкевича 

Я народився у селі Горенка, що поблизу Києва і межує з Пущею-Водицею, де я закінчив школу. Тому мені складно визначитися, чи я киянин, чи ні. Бо для корінних киян я, наче не киянин, я з села під Києвом. Але для людей з інших міст, що переїхали до Києва, я корінний киянин, тому що я закінчив школу в Пущі-Водиці. 

Мої улюблені місця дитинства не змінилися й дотепер: Пуща-Водиця — найкраще місце на землі, там дуже гарна природа. У самому Києві я люблю район Львівської площі та Золотих воріт. 

Фото: особистий архів Свята Загайкевича 

До слова, мій батько — скульптор, член Спілки художників і заслужений скульптор України. Саме в Будинку художників розташована Спілка художників, куди дитиною з батьком іноді їздив на роботу. У тата в районі площі Українських Героїв також була майстерня. Тому я люблю центр Києва, і навіть зараз регулярно буваю тут, адже у нас є стендап-клуб на Золотих воротах.

Колись я був актором театру "Чорний квадрат" (він на вулиці Січових Стрільців) і теж часто бував на Львівській площі. І зараз, коли подорослішав, я теж дуже часто гуляю по протоптаних батьком стежках. 

У якому районі живеш? Назви три найулюбленіші локації твого району!

Парк "Нивки". Фото: особистий архів Свята Загайкевича 

У районі метро "Святошин", як я люблю казати на своїх стендапах  —  дуже концептуально, що Свят зі Святошина. Мої улюблені локації тут: це бульвар Вернадського, одне із найкращих місць для прогулянок, а також поруч парк "Нивки" —  гарне мальовниче місце.

Метро "Нивки" — ще одна з таких особливих локацій із дитинства, тому що саме сюди їздила 719 маршрутка. Це була відправна точка, з якої можна було добратися в місто. Також варто згадати ресторан "Святошин двір": прикольний заклад із класичною українською кухнею.

Пригадую, у минулому на районі також був клуб "Бінго". Зараз на його місці побудували супермаркет. Однак тут ще залишився Центр культури "Святошин", де я одного разу давав сольний стендап-концерт. 

Назви своє улюблене місце в Києві? 

Свят Загайкевич із командою біля стендап-клубу на Золотих Воротах. Фото: особистий архів Свята Загайкевича 

Напевно, Золоті ворота, тому що я тут часто працюю і тут дуже відчувається творча атмосфера. Ще одне з моїх найулюбленіших місць  — Поділ. У 2011 році мені випала нагода пожити на Подолі, тоді я вперше з'їхав від батьків і почав винаймати житло самостійно. Фішка Подолу в тому, що там є все: кінотеатр, різні розваги, смачна їжа тощо. Коли ти живеш на Подолі, тебе дуже складно витягнути кудись в інші частини міста. 

Пригадай першу локацію, де у тебе відбувся стендап у Києві! 

Це дуже культове місце — будівля нині зачиненого кінотеатру "Київ" на метро "Площа Українських Героїв". У цій будівлі працював ресторан "Клуб Толстой". Там влаштував вечірку Андрій Шабанов. Це було 21 вересня 2012 року. І я тоді з першого виступу підсів на "голку стендапу".

Відкриття Підпільного Стендап-клубу. Фото: особистий архів Свята Загайкевича 

Відчувалось, що стендап — класний жанр, і в нього велике майбутнє. Я пишався тим, що починав будувати нову українську комедію, і за декілька років, у 2015-му, заснував свій "Підпільний Стендап". Цікаво, що саме 21 вересня виповнюється 12 років, як я у стендапі.

На цій локації за деякий час з'явився клуб-ресторан "Апельсин". Ми з командою навіть там виступали зі стендапом на Гелловін. Було небагато глядачів, але фотографувати подію я покликав тоді ще невідомого режисера Антоніо Лукіча. Зараз він вже крутий і потужний режисер, я дуже його люблю та поважаю!

Як би ти описав типового киянина у своєму стендап-виступі?

Ой, дуже складне питання! Типовий киянин — це той, що знає, що Лівий берег — це не Київ. (Сміється).

Якби ти створював стендап-шоу на основі історії Києва, яку епоху б обрав?

Перші вечірки "Підпільного Стендапу". Підпільна квартира на Гончара, 2. Фото: особистий архів Свята Загайкевича 

Попри те, що за історію нашого стендап-клубу ми пройшли пандемію і повномасштабне вторгнення росії, можна сказати, що все одно це хороша епоха. Для стендапу це дуже гарна епоха, як би це парадоксально і жахливо не звучало. Коли в країні — трагедія, розцвітає комедія, яка рятує, розряджає ситуацію. Стендап для того, щоб знімати напругу в суспільстві, розв'язувати в такий спосіб соціальні проблеми. Тому епоха, що мені випала, цілком мене задовольняє. Я думаю, краща епоха та, де ти молодий. Мені все подобається.

Як Київ змінив тебе, чого навчив?

Фото: особистий архів Свята Загайкевича 

Всьому. Це невіддільна частина моєї особистості. Київ мене виховав і відкрив мені очі на життя. Я вважаю, що тільки в мегаполісі можуть вирости справжні, потужні, сучасні, прогресивні стендап-коміки. Всі стендап-коміки — це трішки міські божевільні, які мають розважати публіку та знімати суспільну напругу. 

Квитки на Новорічний Підпильний Стендап вже у продажу!  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
Заступник головного редактора

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації