Де в Києві пити чай: гід чайними міста

Де в Києві пити чай: гід чайними міста Фото: Getty Images

Китайці нині споживають 40% всього чаю на планеті. Саме вони першими почали вирощувати чайні кущі, а згодом відкрили цей напій для всього світу.

Для жителів Піднебесної чай — це віддавна стиль життя, філософія і майже релігія.

У Києві чайна культура розвивається протягом останніх 20 років. Тут працюють спеціальні чайні клуби, а також заклади із широкою чайною картою.

До Міжнародного дня чаю ми підготували добірку популярних столичних чайних, де ти можеш спробувати рідкісні колекційні сорти чаю чи відвідати справжню чайну церемонію, щоб глибше пізнати чайну філософію. 

Бā

Де? Бессарабська площа, 2

Фото: ba_kyiv

На створення закладу його творців надихнули старовинні чайні. При цьому "Бā" позиціює себе як місце, куди можна прийти навіть не розбираючись у чаях. Але саме тут ти матимеш змогу пити його як справжній майстер — без снобізму та обмежень — у своє задоволення. У перекладі з китайської, назва закладу означає "8", а це число, як відомо, приносить удачу.

0 / 0

У меню "Бā" 29 видів екологічного чаю з різних регіонів — здебільшого це Тайвань, провінції Юньнань та Фуцзянь. У колекції чайної не тільки незмінна класика по типу Дан Цун або Те Гуанінь, а й такі суто локальні варіанти як Нун Цзя Лао Ча. 

В оформленні інтер'єру — майже сторічна українська черепиця (яка при цьому неймовірно схожа на ту, що використовують місцеві жителі в Азії). Власники використали її для оздоблення стін та стола для великих компаній. 

One Tea Tree

ДЕ? вул. Рейтарська, 30

0 / 0

На початку року в столиці, на вулиці Рейтарській, з'явилася нова чайна, що спеціалізується на фермерських чаях. Їх привозять із китайської провінції Юньнань. Також тут можна скуштувати напій з листків чайного дерева віком 2400 років. Чай подають у вінтажному чайному посуді. Окрім того, гостям пропонують закуски, сендвічі з куркою, тунцем і тофу, спельтову кашу, мелти та десерти. З напоїв у меню також кава, натуральне вино й ігристе.

Чайний клуб

ДЕ? бульв. Дружби Народів, 7


Найперший Чайний клуб, який задає тренд чайної культури у столиці. Команда Чайного клубу працює з колекційним чаєм уже 20 років — вона їздить до Китаю у чайні експедиції. Усе для того, щоб запропонувати гостям близько 200 видів чаю з Японії, Китаю і Тайваню: зелений, пуер, червоний, улун, жовтий, білий тощо.

За час існуванняв Чайного клубу тут випили понад 256 тисяч 320 літрів чаю. У закладі регулярно проводять традиційне чаювання, китайську та японську чайні церемонії, готують чай на живому вогні та заварюють масалу – індійський чай на молоці. Також тут можна замовити виїзні чайні церемонії. У клубі є чайна школа, де регулярно проводять дегустації та майстер-класи. 

Біла сова

Де? вул. Рибальська, 11

0 / 0

Чайна студія Інеси Анохіної та Стефана Завівалка. У магазині студії – понад десять видів колекційного китайського чаю, посуд, східні сувеніри та подарунки. Тут також можна замовити сучасний варіант китайської чайної церемонії. А ще відвідувачам пропонують чай, зварений на живому вогні за методом Лу Юя. На базі студії працює Школа чайної майстерності, де вивчають види та походження чаю, способи заварювання, чайні традиції, церемонії. 

Chaguan

ДЕ? вул. Верхній Вал, 62 В

0 / 0

Чайна Chaguan поєднала в собі магазин якісного китайського чаю та простір для проведення чаювання Пін Ча та чайних церемоній Гунфу Ча. У чайній пропонують зелений, білий, жовтий та червоний чай, а також улун та пуер. У магазині можна придбати чайні столики, посуд та аксесуари для проведення церемоній. Окрім традиційної та музичної чайних церемоній, тут пропонують скуштувати чай, зварений на живому вогні. Також ти можеш узяти участь у різноманітних майстер-класах. Особливо радимо завітати сюди в теплу пору року, щоб насолодитися чаєм у затишному подільському дворику чи будиночку на дереві. 

Yokochay

ДЕ? бульв. Дружби Народів, 32 А 

Біла сова

Чайна, де готують високоякісний китайський чай. Тут ти можеш також обрати унікальні чайні подарунки, замовити виїзну церемонію. Щовихідних у чайній проводять традиційні церемонії, де розповідають про чайну культуру, дегустують різні види напою та розігрують подарунки. 

El Mate cafe

ДЕ? вул. Шота Руставелі, 29 Б

Біла сова

Чайна, присвячена парагвайському чаю мате. Це напій, який отримують заварюванням сухого подрібненого листя падуба парагвайського.

У закладі подають 40 видів мате: традиційний, органічний, медовий мате, а також мате з додаванням фруктів, трав, спецій. Крім того, у карті напоїв є кава, безалкогольні та алкогольні напої на основі мате. Для гостей влаштовують чайні церемонії Пін Ча.

Під час них готують зелений, жовтий, червоний, білий, чорний, бірюзовий та червоний чай. У меню — популярні страви європейської, японської, китайської і тайської кухонь. Окремо є розділ з традиційними латиноамериканськими стравами.

Dendachai

ДЕ? Вул. В. Тютюнника, 58/1

У закладі ламають стереотипи про нудні дегустації та застарілі церемонії.

Чайна церемонія
Фото: Dendachai

Через невимушене спілкування та фанову атмосферу тут знайомлять з хорошим чаєм та культурою чаювання.

Чайна церемонія
Фото: Dendachai

Тут представлені унікальні чаї. Деякі сорти можна спробувати в Україні тільки у Dendachai. 

Ми намагаємося навчити якомога більшу кількість українців вибирати та заварювати чаї, щоб повною мірою розкрити потенціал цього напою. Наш простір зібрав велике різноманіття чаю, який ми вчимо розрізняти, заварювати та пити у легкій, душевній атмосфері, — розповідають у Dendachai.

Оригінальні тематичні чаювання та дегустації пропонують у креативному просторі.

Чайна церемонія
Фото: Dendachai

До чаю тут подають не тістечка, а гарний вініл та змістовну розмову, — зазначають у закладі.

У Dendachai можна спробувати колекційний шу пуер "Повернення Гонконгу", "Вулканічний улун", тайванський, юньнанський, північнофуцзянський, південнофуцзянський та гуандунський чаї. Також є тематичні чаювання, на яких слухають вініл, переглядають фільми або обговорюють цікаві теми.

    Monthang  

ДЕ? Вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2

   Monthang  
Фото: Monthang

У PinchukArtCentre на 6-му поверсі відкрили новий панорамний чайний простір від засновника мережі One Love Coffee Володимира Задираки. В асортименті — шен пуер, червоний, зелений чаї. Також ти можеш замовити кілька видів брускет, вівсянку, сирники чи десерт, узяти із собою  фермерський чай. Також тут можна придбати кераміку майстерні Gudenky й об'єднання GORN Ceramics.

New Tea

ДЕ? просп. Оболонський, 26

0 / 0

Чайна-магазин, що працює в ЖК Obolon Residences. У колекції New Tea — понад 600 сортів чаю, який привезли власники із Китаю, Шрі-Ланки, Індії та Японії. До чаю тут пропонують еколанчі, екзотичні десерти українських кулінарів, незвичайне морозиво зі смаком креветок, чаю. Також ти можеш придбати какао-боби чи кавові зерна. У магазині широкий вибір солодощів і подарункових наборів.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації