Як орендувати та купити квартиру у Києві на пільгових умовах

Як орендувати та купити квартиру у Києві на пільгових умовах Інфографіка "ТиКиїв"

Мрієш про власну квартиру? У столиці запустили проєкт "Domivka+ Орендуй та купуй", яка дозволить отримати власне гніздечко. "ТиКиїв" дізнався, за скільки років можна купити нове житло в такий спосіб і що для цього потрібно.  

Фото: pexels
Фото: pexels

Хто може брати участь у програмі? 

Програма КП "Фінансова компанія "Житло-інвест" реалізує проєкт "Domivka+ Орендуй та купуй", розрахований на внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку громадян, що потребують житла для тимчасового проживання. Також за цим проєктом учасники бойових дій можуть орендувати квартиру зі знижкою 50% та можливістю подальшого викупу. А громадянам України, які не належать до пільгових категорій, пропонують житло в оренду з правом викупу на ринкових умовах.

Головна перевага програми над іншими в тому, що житло вже збудоване, введене в експлуатацію та відремонтоване. Тому проживати у квартирах можна одразу після укладання договору оренди.

Інші переваги проєкту "Оренда з переважним правом викупу":

  • гнучкість умов. Можливість вибору терміну оренди та умов викупу квартири;
  • фінансова ефективність. Дозволяє розподілити платежі на триваліший термін, що особливо є актуальним для громадян в умовах воєнного стану;
  • вартість квартири в національній валюті. Ринкова вартість викупу квартири фіксується в національній валюті під час укладення договору оренди;
  • проживання у квартирі, яка буде власною в майбутньому. Після оформлення договору купівлі-продажу житло стає власністю орендаря.
Фото: pexels
Фото: pexels

 

Як отримати власне житло

Згідно з програмою "Domivka+" орендар сплачує перший внесок у розмірі 5% від вартості квартири й надалі щомісячну орендну плату та окремо платежі в рахунок майбутнього викупу квартири. А договір оренди можна укласти на термін до 10 років. Сума орендної плати встановлюється в розмірі ринкової вартості оренди, визначеної незалежним експертом, та переглядається щорічно. Викуп квартири здійснюється за ринковою вартістю, що визначається незалежним експертом на момент укладення договору оренди.

У будь-який момент під час дії договору оренди можна скористатись переважним правом викупу, сплативши всю вартість квартири. Важливо: вартість квартири визначається на момент укладання договору оренди та лишається незмінною протягом усього терміну дії договору.

Умови "Domivka+ Орендуй та купуй" затверджені рішенням Київради № 6904/6945 "Про надання КП "Фінансова компанія "Житло-інвест" житла в оренду з переважним правом викупу" від 13 липня 2023 року.

Всі квартири, які пропонують в оренду, є комунальною власністю територіальної громади Києва та перебувають на балансі КП "Фінансова компанія "Житло-інвест". Вибрати майбутнє житло можна за посиланням. Перелік ЖК буде періодично оновлюватися. 

Фото: pexels  ​
Фото: pexels

 

Ми поцікавилися у компанії, чи можна відмовитись від квартири, наприклад, через рік та які за це можуть бути санкції. 

Якщо у людини виникли обставини, за якими вона не зможе сплачувати платежі за договором, то розривається договір оренди і накопичувальні кошти повертаються, за винятком 20%, — кажуть у компанії

Фото: pexels
Фото: pexels

 

Щомісячні обов'язкові платежі:

  • орендна плата (винагорода Орендодавця);
  • накопичувальний платіж;
  • комунальні платежі сплачуються відповідно до рахунків;
  • страхування квартири щорічно.

Також компанію не цікавить твій офіційний дохід, головне — вчасно вносити вказані у договорі платежі. Окрім цього, зручність полягає у тому, що проєкт "Domivka+ Орендуй та купуй" розрахований на 10 років. Тож омріяне гніздечко можна отримати достатньо швидко, головне — спланувати життя так, щоб завжди була можливість щомісячно здійснювати платежі. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації