Вакансії для творчих людей: де та як знайти роботу?

Вакансії для творчих людей: де та як знайти роботу? Фото: Unsplash

Ти актор, віртуозно граєш на музичних інструментах, співаєш, танцюєш або малюєш? Ринок праці потребує різних творчих професій. З'ясовуємо разом з HR-експерткою Тетяною Пашкіною, як та де зараз шукати роботу митцям.

Аби знайти роботу, в Україні звикли моніторити вакансії на сайтах із працевлаштування (Work.ua, Robota.ua тощо). Однак специфіка творчих професій така, що одного диплому, навичок та стандартного резюме замало. Зараз просто необхідно розвивати особистий бренд, вести соцмережі, мати творче портфоліо та бути готовим проходити кастинги, прослуховування тощо.

Шукати творчу роботу можна в професійних спільнотах у соцмережах, через нетворкінг на культурних івентах, на спеціалізованих сайтах і форумах. Окремі телеграм-канали, групи в Facebook чи сторінки в Instagram самі публікують ексклюзивні вакансії, яких немає на сайтах із працевлаштування. До речі, з огляду на війну нині є чимало пропозицій віддаленої роботи від закордонних роботодавців.

У соцмережах творчим людям краще створити окрему сторінку, щоб регулярно публікувати там свої останні доробки: виступи на локальних фестивалях, театральні перформанси, готові картини тощо. Там же — лишити контакти для потенційних клієнтів, замовників послуг, роботодавців. Бажано просувати допис із описом послуг за допомогою таргетингової реклами. Так ти забезпечиш собі стабільний потік замовлень, а на зароблені кошти реалізовуватимеш творчі задуми.

Фото: Unsplash

Митцям необов'язково бути штатними працівниками: ринок праці охочий до творчих фрилансерів. Приміром, на платформі Freelancehunt можна заповнити анкету, вказати релевантні за тегами навички (послуги диктора, монтаж, дизайн тощо) та додати шоуріл. І ось ти вже не шукач роботи, а незалежний фахівець, чиї послуги замовляють клієнти. Що якісніше ти працюватимеш, то вищим буде рейтинг у конкурентній таблиці. Хоча Freelancehunt дає змогу й відгукнутися на вакансію.

Творче портфоліо, демозапис або шоуріл у творчому сегменті — важлива річ. Вони мають продемонструвати твої найкращі роботи та показати всі твої таланти. 

Особливо актуальний шоуріл для царин театру й кіно, телебачення, продакшну та моушн-дизайну. Але навіть традиційним художникам краще не лінуватися: якісно змонтований ролик для клієнта виграшніший, ніж файл із картинками.

Не бійся "торгувати" обличчям: в соцмережах варто розвивати особистий бренд і впізнаваність, навіть якщо твій фах поза спалахами софітів. Отже, якщо у тебе все готово — час шукати роботу!

Художники

Фото: Freepik

Класичне становлення художника в Україні — у спеціалізованих школах, вишах або художньо-технологічних коледжах. У столиці майстрам пензля раді в Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну, Київському університеті культури тощо. Утім, диплом не гарантує, що художник відмінно знається на компонуванні кольорів, композиції, анатомії та пропорціях.

А нині вже актуальна проблема штучного інтелекту: він генерує малюнки, які цілком влаштовують багатьох клієнтів. І на ринку праці спадає потреба в людях, які вміють малювати руками.

Зате художники мають широкий вибір спеціалізацій. За даними на work.ua, з 207 вакансій художника, вони в Україні заробляють у середньому по 22,7 тисячі гривень на місяць. Є зокрема такі варіанти:

  • іконописець — олдскульно, зате з гнучким графіком та віддаленою роботою. Заробити можна до 30 тисяч гривень;
  • художник-декоратор тематичних парків — фарбування пінопластового декору, робота з фарбопультом. Заробітна плата — 20–25 тисяч гривень;
  • реставратор — у Національному музеї історії України можна відновлювати нашу історичну спадщину з офіційним працевлаштуванням. До речі, досвідчені реставратори популярні ще й серед приватних клієнтів. 

Музиканти

Фото: Unsplash

Шлях у професійні музиканти нагадує художній: музична школа, потім виш, приміром, Київська муніципальна академія музики імені Глієра або Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв. Поза навчанням в аудиторіях — відточування технік вокалу та гри на музичних інструментах.

Пандемія коронавірусу та повномасштабна війна загальмували багато музичних кар'єр. Середня зарплата, яку вказують музиканти по Україні в резюме цьогоріч — 20 тисяч гривень. Але є й кращі вакансії:

  • педагог із гри на фортепіано — пропонують 30–45 тисяч гривень. Серед вимог — профільна освіта, а також досвід роботи на базі державних, приватних закладів чи репетитором не менше ніж 1 рік;
  • викладач вокалу — за умови досвіду вчителювання не менше за рік можна заробити до 45 тисяч гривень у Київській школі вокалу;
  • арфістка — 5-зірковий готель Lebada пропонує зарплату від 40 тисяч гривень, офіційне працевлаштування з проживанням.

Альтернативні майданчики для роботи й підробітку варто шукати в соцмережах. Приміром, є телеграм-канал "Музиканти Київ" для столичних митців. Також слід моніторити сайти Міністерства культури, театрів, студій та продакшнів, які часто оголошують творчі конкурси та шукають фахівців з різною спеціалізацією.  

Танцюристи

Фото: Unsplash

Опанувати пластику тіла допомагає багато танцювальних шкіл, наприклад, столична студія Tip Toe Dance. Типовій кар'єрі танцівника передують хореографічні виші, як-от Київський державний фаховий хореографічний коледж. З роботою вже складніше. Повномасштабна війна фінансово застопорила як музикантів, так і хореографів — за даними work.ua, нині в середньому хореограф в Україні заробляє 17 тисяч гривень. Це підтверджують і вакансії:

  • хореограф — має бути досвід роботи від 1 року, відповідна освіта стане в пригоді. Пропонують до 12 000 грн зарплати;
  • балетмейстер — шукають фахівця для роботи з групою художньої гімнастики. Обіцяють вигідні умови співпраці, готові навчити кандидата без досвіду. Однак за скромну зарплатню;
  • танцівниця чоловічого клубу — платять тут до 80 тисяч гривень. Однак пізня робота вкупі з усіма ризиками, як-от проблеми з біоритмом або конфліктні відвідувачі — серйозна перепона для більшості шукачів. Та й чоловічий клуб — локація не для всіх.

Актори

Фото: Pexels

Акторства навчає чимало вишів, серед яких дуже впливовий Київський національний університет імені Карпенка-Карого. Спробувати себе в професії може й аматор: різноманітні студії, акторські школи та курси допоможуть влитися в професію. У 2024 році щомісячна зарплата акторів — близько 17 тисяч гривень на місяць. Однак на сайтах із працевлаштування є й цікавіші пропозиції:

Акторам варто додатися в кастинг-групи у соцмережах. Приміром, у телеграм-каналі CINCIN Casting роботодавці пропонують достойну платню навіть за участь у масовці або епізодичні ролі. Не менш ефективно й пробиватися до кіноком'юніті без посередників: нерідко великі студії мають на сайтах анкетні форми для молодих артистів. А у Facebook є фахова група "Кіноспілка". 

Фото: Freepik

Для пошуку творчої роботи варто залучити всі канали пошуку: від сайтів, соцмереж та месенджерів до "сарафанного радіо". Як кажуть, хто стукає — тому відчиняють. Тому почати варто вже сьогодні!

Тетяна Пашкіна

Читай також: Грати чи не грати? Де вчитися на актора в Києві 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов - 412x412
Нерухомість

Редакція "ТиКиїв"

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA - 412x412
Історії

Михайло Пилипчук

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації