Зігрійся: рецепти гарячих напоїв для затишних зимових свят
Затишному зимовому вечору вдома або на дачі пасуватимуть ароматні гарячі напої. Ми зібрали рецепти зимових напоїв: какао, гарячого шоколаду, грогу, пуншу й безалкогольного сидру, які легко можна приготувати вдома до свят або просто порадувати себе. Лови!
Грог: рецепт
Грог — це чудовий напій, який з’явився ще у XVIII столітті. За однією з легенд, екіпажу Королівського Британського флоту видавали пайок рому. Однак доза, ймовірно, була занадто великою, оскільки це призводило до того, що екіпаж часто був п’яним і не мав дисципліни. Тож адмірал Едвард Вернон на прізвисько "старий грог" вирішив додавати літр гарячої води до кожної чверті літра рому, що видавали матросам. А оскільки в морі було холодно, його подавали гарячим. Пізніше рецепт удосконалили та додали сік лайма і цукор. Так і народився знаменитий напій.
Інгредієнти:
- 2 ч. л. чорного чаю;
- 1 лимон;
- 500 мл води;
- цукор;
- ром, коньяк або віскі — 50 мл.
Як приготувати грог:
500 мл води доведи до кипіння й всип туди 2 ч. л. чаю. Чекай поки грог настоїться і завариться. Додай цукор та лимонний сік. Перемішай до розчинення та відпресуй заварку. Влий у суміш 50 мл рому, коньяку або віскі. На смак додай мелену гвоздику або ж корицю. Можна зробити й безалкогольний варіант. Просто додай спеції, цукор, лимон, лайм, яблука та провари грог на невеликому вогні. Пити його потрібно гарячим — так він не втратить свій смак.
Гарячий шоколад: рецепт
Вперше напої з какао-бобів були згадані в 770 році до нашої ери, на одному зі стародавніх сувоїв. За легендою, Європа дізналася смак шоколаду в XVI столітті. Його в 1527 році привіз до Іспанії генерал Кортес разом з какао-бобами. Уперше він спробував холодний збитий густий напій з какао з додаванням ванілі, пекучого перцю та екзотичних спецій на банкеті в ацтеків. Ацтеки цей напій прозвали "чоколатль". Саме від їх chocolatl ми й отримали назву улюбленого смаколика — шоколад. В індіанських племенах цей напій вважався джерелом сили й мудрості.
Інгредієнти:
- 250 мл молока на твій вибір;
- 1 столова ложка какао;
- 1-2 столові ложки м'якого цукру;
- 25 г шоколаду;
- 1 ст. л. вершків.
Як приготувати гарячий шоколад:
Спочатку нагрій молоко, какао, цукор і шоколад на середньому вогні. Шоколад та цукор при цьому має розтанути. Збий вінчиком, щоб розчинилося какао. Після цього перелий суміш у чашку та додай вершки. Подавати з натертим шоколадом.
Гарячий шоколад з ваніллю і кавою
Батьківщина ванілі — Мексика і Центральна Америка. Ацтеки шанували цю пряність та додавали її у гіркий шоколад для збагачення аромату і поліпшення його смаку. Уперше до Європи ваніль потрапила на початку XVI століття, коли її привезли мореплавці-першовідкривачі.
Інгредієнти:
- 2 склянки молока;
- ⅓ склянки кленового сиропу;
- 1 столова ложка розчинної кави;
- ¼ склянки какао;
- 170 г чорного шоколаду з високим вмістом какао;
- 1 ст. л. ванільного екстракту;
- 1 дрібка солі;
- збиті вершки для прикрашання;
- спеції на свій смак.
Як приготувати гарячий шоколад з ваніллю і кавою:
Налий у велику каструлю молоко, додай сироп, какао, подрібнений шоколад, ваніль, каву, дрібку солі та спеції. Після цього розігрій суміш на невеликому вогні, повільно помішуючи. Доводити до кипіння не потрібно. Гарячий шоколад має настоятися, потім можеш розлити його по келихах. І останній штрих — збиті вершки й кориця.
Глінтвейн класичний: рецепт
Творцями глінтвейну вважають древніх римлян. Вони ще до початку нашої ери почали додавати в червоне вино кардамон, корицю та гвоздику. Щоправда, через теплий середземноморський клімат вино вони не нагрівали. У ХVI столітті Європа почала активно торгувати з Індією, завдяки старанням іспанських та британських мореплавців прянощі стали доступнішими широким верствам населення. Згодом жителі північної Європи вдосконалили рецепт напою. Протягом сторіч рецепт фактично не змінився.
Інгредієнти:
- 750 мл червоного вина;
- палички кориці;
- 2 зірочки анісу;
- 4 гвоздики;
- 2 смужки лимонної цедри;
- 4 ст. л. цукрової пудри.
Як приготувати глінтвейн:
Вилий у велику каструлю червоне вино, корицю, гвоздику, цедру лимона та цукор. Вари суміш на повільному вогні 10 хвилин. Потім зніми з плити та дай напою настоятися протягом 30 хвилин. Перед подачею розігрій глінтвейн, не доводячи до кипіння, і розлий у склянки.
Какао: рецепт
Батьківщина какао — дощові ліси Амазонки. Слово "какао" з давньогрецької перекладається як "їжа богів". Какао основний інгредієнт шоколаду. Щоб виробити кілограм шоколаду, потрібно обробити від 300 до 600 какао-бобів. У Європі цей напій став популярним у XV-XVII століттях, вживання какао вважалося символом респектабельності та достатку.
Інгредієнти:
- 2 ст. л. какао;
- 2 ст. л. цукру (можна й менше);
- 1 ст. л. гарячої води;
- 200 мл молока;
- сіль;
- прянощі: кориця, ваніль.
Як приготувати какао:
Спочатку какао змішай із цукром та водою в сотейнику. Далі постав на вогонь і доведи до кипіння. Після цього тобі потрібно залити молоко і, перемішуючи, довести до кипіння. Продовжити збивати вінчиком протягом 3-4 хвилин, вже знявши з вогню. Додай кілька крупинок морської солі під час збивання. Готово! Какао можна перелити в підігріту чашку й подавати. Не забудь про зефір чи маршмелоу.
Безалкогольний яблучний сидр: рецепт
За легендою, рецептуру сидру розробив король франків Карл Великий і до сьогодні вона постійно вдосконалювалася. Батьківщиною напою стала Північна Європа, яка з давніх-давен спеціалізується на вирощуванні яблук. Сидр швидко набув популярності на території середньовічної Англії, оскільки полюбився місцевим жителям більше ніж пиво та традиційне виноградне вино. У Франції виробництвом сидру зайнялися в Нормандії та Бретані — напій став невід'ємною частиною місцевої культури.
Інгредієнти:
- 2 л яблучного соку;
- 1 апельсин;
- 1 груша;
- 1 лимон;
- 1 паличка кориці;
- гвоздика й імбир.
Як приготувати яблучний сидр:
Яблучний сік розігрій на середньому вогні й доведи до кипіння. Після цього наріж тонкими скибочками фрукти та додай до соку. Натри імбир на тертушці та додай до суміші. Далі потрібно варити напій протягом 5-10 хвилин і дати настоятися під кришкою протягом години.
Пунш: рецепт
Пунш — алкогольний гарячий коктейль з соком або фруктами. Винайшли його в Індії. У перших рецептурах були такі інгредієнти: вино, ром, прянощі, сік. Пили його, звісно, у гарячому вигляді. На європейський континент він перекочував у XIV столітті та згодом змінився. Тепер напій доповнюють медом, чаєм та шматочками фруктів.
Інгредієнти:
- 150 мл ананасового соку;
- 400 мл води;
- 4 палички кориці;
- 4 зірочки бодяну;
- 150 мл рому;
- 1 ст. л. меду.
Як приготувати пунш:
У невеликий сотейник налий воду кімнатної температури. Додай ром, ананасовий сік й прянощі. Далі постав сотейник з напоєм на плиту і нагрівай на мінімальному вогні до 70-80 градусів. Кип'ятити напій не потрібно.
Тільки-но пунш нагріється до 70-80 градусів, зніми його з вогню і додай мед. Все перемішай і дай напою настоятися близько 10 хвилин. Готовий напій подавай в теплому вигляді. У кожен порційний келих можна додати дрібку меленої кориці.
Читай також: Макарони по-флотськи за 11,90 грн та посилена охорона: репортаж із державних їдалень Києва