Правила винного етикету: поради гастроекспертки

Правила винного етикету: поради гастроекспертки Колаж: "ТиКиїв"
Вікторія Білобров
На фото: Крістіна Головінова

Я добре знаюся на вині, але це результат мого бажання, цікавості та інтересу до винної культури. Для мене дуже захопливо подорожувати країнами по виноробнях, винних фестивалях, відвідувати еногастрономічні вечори та спілкуватись у винних клубах.
Вважаю, що можна не мати глибоких знань, але базові винні моменти це маст.
Для цього достатньо відвідати декілька винних дигустацій, фестивалів. Якщо ж хочеться заглибитись — відвідуй виноробні, спілкуйся з виноробами та сомельє. Не соромся розмовляти із сомелье. Бо ти завжди зможеш підтримати бесіду у суспільстві та матимеш органічний вигляд на фуршетах або інших гастрономічних заходах. 

Фото: Крістіна Головінова 

Якщо ти не вживаєш алкоголь, не треба про це всіх сповіщати. Як вийти з цієї ситуації ? Нехай тобі наповнять келих, підіймати його з усіма, робіть "cheers", він не буде порожніти і вам просто не будуть підливати. Жодних пояснень.

Фото: Крістіна Головінова 

Якщо ж ти головний гість (гостя) на цьому святі й не хочеш акцентувати — замов для себе безалкогольне вино, зараз воно набагато смачніше, ніж раніше, попередьте офіціанта.

Я не люблю слово "ніколи", але …

Ніколи (!) не тримай келих за чашу, тільки за ніжку. Чим нижче до низу, тим краще — так вино не набирає температуру тіла.
Коли наливаємо вино тримаємо пляшку за дно або ближче до низу, але ніколи за горлечко (!).

Як ефектно і просто наливати ігристе вино, я зняла рілс — подивись його, будь ласка.

Щоб вино не залишало крапель на столі, є спеціальна насадка — дропер.

Використовуй підставку під пляшку — костер: по-перше, ти не залишиш на столі слідів від пляшки, по-друге, така, здається, незначна деталь робить перебування пляшки на столі святковим. Деякі костери, навіть, допомагають зберігати температуру пляшки й вина в ній.

Фото: Крістіна Головінова 

Куди подіти корок (пробку) та мюзлє (проволока від ігристого вина)? Краще для них використовувати невеличку тарілку або розетку, так це матиме охайний вигляд. Туди можна скласти папір або плівку при відкритті.

Якщо вино потребує декантації або ти просто не хочеш показувати гостям етикетку, але ти не маєш спеціального декантера, для цього підійде графін.

Немає чіткого правила, яке забороняє жінці відкорковувати пляшку та наливати вино особисто, особливо якщо вона це робить естетично та із задоволенням.

Під час відкриття ігристих вин не повинно бути "хлопків", навпаки, треба повільно випустити повітря з пляшки з легким шипінням. Якщо ж у тебе свято або ти хочеш привернути увагу до того, що у тебе святкування, тоді пляшку відкриваємо гучно і з типовим "хлопком".

Залишились запитання? Напишіть мені і я відповім наступного разу.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Screenshot_6.png - Крістіна Головінова
Гастроекспертка, організаторка всеукраїнських заходів, експертка Національної ресторанної премії СІЛЬ, амбасадорка смачного життя.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації