Боді-балет для дорослих: чим корисний та де займатися ним у Києві
Стати на пуанти та освоїти балетні па у дорослому віці цілком можливо. Для цього потрібні лише бажання і час. "ТиКиїв" дізнався про переваги такого популярного напрямку фітнесу як боді-балет, та де ним займатися у Києві.
Боді-балет — порівняно новий напрямок у фітнес-індустрії. Він з'явився наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років, і з того часу продовжує стрімко завойовувати аудиторію в Україні й в усьому світі. Унікальність методики — у поєднанні елементів класичного танцю та хореографії зі звичайними вправами на зміцнення м'язів із фітнесу. Це дозволяє зробити тренування доступним для всіх охочих.
Такі заняття — оригінальна альтернатива набридлому спортзалу або силовим груповим тренуванням, а також можливість уже за кілька уроків з легкістю робити батмани й пліє, якщо ви з дитинства про це мріяли.
Переваги занять боді-балетом
Фізична підготовка: боді-балет передбачає рівномірне навантаження на всі групи м'язів. Він розвиває координацію та силу, робить рухи плавнішими та впевненими. А ще — допомагає навчитися відчувати своє тіло та промальовує м'язовий рельєф.
Відсутність спортивних травм: головна перевага боді-балету у тому, що отримати навіть мінімальну травму під час занять неможливо. Адже регулярна розтяжка м'язів дозволяє покращити їхню еластичність і тонус.
Ефект схуднення: попри досить спокійний темп занять, під час тренування підтримується певний ритм. Як наслідок, частота пульсу збільшується до 120-140 ударів за хвилину, витрачається велика кількість калорій. Це забезпечує ефект спалювання жиру. А рівномірне залучення м'язів допомагає пропорційно зменшувати об'єм. Розтяжка сприяє уникненню обвисання шкіри, збереженню її тонусу та пружності. Ефект схуднення можна порівняти з тим, що досягається при силових тренуваннях. Тільки зменшення ваги відбувається повільніше і плавніше, зате без шкоди для організму.
Психологічне здоров'я: плавні рухи, класична музика та власне відображення у дзеркалі, яке з кожним заняттям стає все граційнішим — все це допомагає відірватися від суворих буднів та розслабитися. Вченими доведено, що такі навантаження зменшують тривожність та депресію, а також покращують увагу, пам'ять і загальну когнітивну функцію.
Соціалізація: балет — це нові друзі. Адже, крім навчання, можна значно розширити коло знайомств та знайти компаньйонів та однодумців.
Кому підійде цей фітнес-напрямок
Не важливо, чи були у твоєму житті танці до цього, чи ні, — боді-балет дозволяє почати з нуля і не вимагає ніяких особливих навичок. Прийти на заняття може будь-хто охочий — дівчата, жінки та чоловіки незалежно від віку. Чоловікам, наприклад, цей вид навантаження дозволить позбутися давніх проблем з хребтом, стати рухливішими, набути спортивної форми. Особливо, якщо в традиційних спортзалах вам нудно.
Чи є протипоказання
Загалом, медичних застережень для занять боді-балетом не так вже й багато, однак вони є. Тому порадься з лікарем, якщо маєш:
- будь-які травми у загостреній фазі;
- травми колінних суглобів та опорно-рухового апарату;
- порушення роботи серцево-судинної системи;
- порушення роботи дихальної системи;
- останню стадію варикозу, або його загострення;
- підвищений тиск чи високу температуру тіла.
Як проходить тренування
Зазвичай заняття з боді-балету складається з кількох етапів. Спочатку проводиться суглобова розминка та невеликий розігрів, щоб підготувати тіло до подальшої роботи.
Основна частина включає кілька балетних вправ, адаптованих для аматорів, а також елементи фітнесу. При цьому тренування проходить у досить активному темпі та забезпечує кардіонавантаження на організм.
На завершення передбачено коротку розтяжку, щоб дати м'язам розслабитися і мінімізувати неприємні м'язові відчуття наступного дня, що особливо актуально для новачків.
Під час заняття тренер докладно пояснює балетні терміни, коментує та показує техніку виконання кожного руху. Тривалість уроку зазвичай складає 60-90 хвилин.
Що потрібно для тренування
Звісно, на першому занятті балетна пачка тобі не знадобиться, а ось хороший спортивний купальник та щільні колготки стануть у пригоді одразу. Купальник можна замінити комбінезоном для занять пілатесом або йогою, або ж футболкою і лосинами — теж зручно і красиво. Важливо, щоб одяг був обтислим для максимального контролю рухів.
На ноги краще вибрати балетки або чешки, а в міру надбання майстерності — придбати пуанти.
Де у Києві навчатися боді-балету
El Casa — це спеціалізована мережа студій балету та розтяжки, яка працює на 8 локаціях столиці. Заняття проходять щодня. Вартість одного тренування варіюється від 214 до 337 грн залежно від кількості занять в абонементі та терміну його дії. Можлива оплата частинами. Пробне заняття обійдеться у 200 грн.
Mary ballet — налічує 7 студій у різних районах столиці. Серед педагогів — чинні артисти балету при НЗААТУ ім. Вірського. Пробне заняття буде коштувати 150 гривень, разове — 350 грн. Також студія пропонує різноманітні абонементи: 4 заняття — за 1200 грн, 8 занять — 2200 грн, 12 занять — 3100 грн, 24 заняття — 5500 грн. Є навчання онлайн.
Fouette school — пропонує уроки з професійними балетмейстерами-постановниками щопонеділка, щосереди та щоп'ятниці. Вартість одного заняття — 300 грн. Абонемент на 10 тренувань обійдеться у 2000 грн. Студія знаходиться за адресою: вул. Маршала Рибалка 11б.
Школа балету Наталії та Олександра Донець — заснована подружжям професійних танцюристів і педагогів, випускників Київського державного хореографічного училища. Пробне заняття у школі коштує 150 грн, одноразове — 300 грн. За шість занять доведеться викласти 1000 грн, за 8 — 1200 грн. Уроки проходять у понеділок, середу, п'ятницю та суботу за адресою вул. Златоустівська, 47-49.