Чи варто втілювати сексуальні фантазії? Пояснює психолог

Чи варто втілювати сексуальні фантазії? Пояснює психолог Фото: Unsplash

Кожен з нас мріє про особливий секс, надихаючись своїми сексуальними фантазіями, кожен прокручує якісь спокусливі сценарії в голові... Але чи потрібно втілювати в реальність усі сексуальні фантазії? Проаналізуємо з психологом!

Перший крок

"Очікування та реальність далеко не завжди збігаються. Це стосується і відчуттів у процесі, і непередбачуваних наслідків", — пояснює психологиня, гештальт-терапевтка Інна Грінькова. Наприклад,  
деякі люди мріють про секс утрьох. Реалізація цієї фантазії, як правило, тягне за собою ревнощі, суперництво та розчарування. І чоловік, і жінка 
починають сумніватися в тому, чи здатні вони взагалі задовольнити одне одного.

Фото: Unsplash

Додаткова проблема: крах вірності. Такий секс може різко (і незворотно) знизити рівень довіри у парі. Словом, побічні ефекти мають більшість сексуальних експериментів. Крім того, деякі фантазії гарні та захопливі лише доти, доки не реалізуються, поки вони — лише твої та нічиї більше.

Як правило, якщо стосунки складні, то втілення специфічних фантазій їх лише погіршить.

Обираємо слова

Фото: Unsplash

Припустимо, у тебе є фантазії, які можуть додати перцю у сексуальні переживання. Як же надихнути партнера на їх реалізацію? Важливо не надто наполягати й не намагатися будь-що вмовити партнера на "пригоду". Краще діяти м'яко. Відмінний привід для першої розмови — спільний перегляд еротичного фільму. Можна загострити увагу партнера на хвилюючих епізодах. І мимохіть сказати щось на кшталт: "А давай теж спробуємо". 

Варто підкреслити, що бажання спробувати щось нове не означає, що партнер тебе не задовольняє і фантазія вимагає негайного втілення в життя. Поцікався, що партнер відчуває, дізнавшись про твої фантазії і дай йому час звикнути до почутого. Навіть якщо спочатку ідея нового еротичного досвіду йому сподобалася, може статися, що з часом він передумає.

Відверта розмова потрібна для того, щоб звірити ваші компаси еротичних бажань.  

Щось пішло не так?

Фото: Unsplash

Намагаючись реалізувати свої фантазії, люди часто не враховують реакцію партнерів. Ось три типові помилки:

  1. Великі надії. Не чекай надто багато. Нічого не додумуй заздалегідь, реальність може внести несподівані (і не завжди приємні) корективи до "написаного" чіткого сценарію. Не факт, що тобі та твоєму партнеру сподобається. Домовся так: ви йдете на експеримент, ви відкриті йому, це новий досвід. 
  2. Може здогадається? Не варто думати, що кохана людина (навіть найчутливіша) зуміє прочитати всі твої думки та зрозуміти невиразні натяки. Хочеш, щоб все пройшло нормально, — максимально конкретно проговори, що тобі потрібно. До того ж є сексуальні практики, до яких вам обом варто підготуватися теоретично. 
  3. Експромт. Для здійснення деяких фантазій потрібна психологічна підготовка. Можна, звичайно, раптово зустріти партнера в костюмі для рольових ігор, розмахуючи вібратором, але чекати, що він потім діятиме в бажаному ключі не варто. Як не дивно, у таких справах сюрпризи рідко бувають вдалими та майже не приносять радості. Завчасно фліртуй з партнером, жартуй на цю тему, обговорюй межі дозволеного тощо.

Найпоширеніші чоловічі фантазії: багато чоловіків відчувають високу відповідальність за вдалий статевий акт, що часто заважає їм отримувати задоволення. Тому найпопулярніша фантазія — віддати контроль за процесом жінці, а самим просто отримувати задоволення. На другому місці за популярністю — секс з незнайомкою, на третьому — участь у груповому сексі. 

Складні питання

Фото: Unsplash
  • Що робити, якщо дуже хочеться реалізувати фантазію, а партнер категорично проти?

Шукати третій варіант, який задовольнить вас обох. Але в жодному разі не тиснути одне на одного, інакше програють усі. У психотерапії існують поняття "для нього", "для неї", "для пари". Вибирати треба третє — те, що розвиватиме і рухатиме вперед ваші стосунки.

  • Як перестати соромитися говорити про свої бажання з партнером?

Писати — записки або SMS. Такий спосіб спілкування додасть пікантності стосункам. Можна завести окремий акаунт у соцмережі, створити там уявний образ і спілкуватися з нього тільки зі своїм партнером. Це буде твій маленький секрет. Такий прийом звільняє від сорому. Адже віртуальна персона точно "може собі дозволити щось таке".

Фото: Unsplash

Найпоширеніші жіночі фантазії: більшість представниць слабкої статі найулюбленішою сексуальною фантазією називають лесбійське кохання з подругою. На другому
місці за популярністю у дам фантазії про груповий секс, у якому беруть участь двоє чоловіків та одна жінка, на
третьому — секс зі зв'язуванням.

  • Як бути, якщо партнер мріє про те, що абсолютно неприпустимо для мене?

Сексологи та психологи рекомендують у жодному разі не переступати через себе. Проаналізуй те, що пропонує партнер. Якщо ці речі, що не виходять за рамки сексологічної норми (не протизаконні та безпечні для здоров'я та міцності стосунків), то можна спробувати зрозуміти, що відштовхує тебе у його фантазії. Іноді причиною відторгнення може бути негативний досвід, пережитий в інших стосунках, або твої комплекси. І тут варто спробувати переграти ситуацію. У решті — шукай компромісний варіант. Якщо він не знаходиться, кажи тверде "ні", але обов'язково пояснюй причини відмови. Секс завжди повинен залишатися зоною, зручною для обох партнерів.

  • Що робити з нав'язливими фантазіями?

Якщо фантазії не завдають занепокоєнь, ти  відокремлюєш їх від реальності й приймаєш їх як одну зі складових свого внутрішнього життя — все гаразд.

У випадку, якщо сексуальні фантазії завдають дискомфорту тобі або оточуючим, мають девіантний та деструктивний окрас, варто звернутися до фахівця: сексолога або психотерапевта.

Фото: Unsplash

А що скаже психолог?

Фантазії наших читачів коментує психологиня, гешталь-терапевтка Інна Грінькова.

Лариса, 25 років: "Я часто фантазую про свого боса. Він досить груба людина і насправді мені зовсім не симпатичний. У мріях ми займаємося з ним сексом прямо на робочому столі, він ніжний, пестить мене, задовольняє мої потреби та чує всі мої побажання".

Психолог: Причину таких фантазій треба шукати у стосунках із батьком. Чи був він уважний до вас? Підозрюю, що ні. У дитинстві, можливо, ви відчували нестачу любові та ніжності. У процесі дорослішання це переживання якось стерлося, але не зникло. Наша підсвідомість нерідко наділяє начальників батьківськими функціями: ви, як і раніше, хочете щось пояснити татові, щоб відчути його прихильність. Може, це варто зробити? А заодно і
самій виявити до нього ніжність.

Ольга, 40 років: "Мені було 19 років. Якось я відпочивала на річці та познайомилася з дуже гарним хлопцем, і в нас стався легкий роман. Першого ж вечора ми зайнялися любов'ю. Пройшло стільки років, а я досі часто "вдаюсь" до цього спогаду, щоб отримати задоволення від сексу зі старшим чоловіком. Чому в мене так "заклинило"?

Психолог: У вас в наявності сформований "якір". У той момент ви, мабуть, зазнали максимального емоційного піднесення, до якого приєднався гормональний сплеск. Зійшлися одночасно кілька факторів: юність, літо 
(ми завжди асоціюємо його з молодістю), позитивний сексуальний досвід. В результаті вийшла яскрава картинка, яка дарує вам насолоду досі. Нічого поганого чи шкідливого для вас у таких спогадах немає.

Олександра, 42 роки: "Я фантазую про те, що я — повія. Працюю в розкішному борделі, чоловіки готові платити гроші за ніч зі мною. У реальному житті я скромна, та й думки про секс за гроші мені противні".

Психолог: Це яскравий приклад сексуального бажання, що витісняється. У звичайному житті ви, напевно, не дозволяєте собі "нічого такого". Припускаю, що у підлітковому віці ви часто чули від батьків, що "інтимне життя цікаве і приємне лише дівчатам легкої поведінки, у "нормальних" жінок є важливіші справи", або ваша мати вважала, що всі жінки, що дозволяють собі насолоджуватися життям — повії. Ставлення близьких сформувало певний стереотип. Схоже, настав час звільнитися від нього: дозвольте собі отримувати від сексу задоволення і не соромитися цього.

Фото: Unsplash

Наталія, 62 роки: "Іноді уявляю собі секс із чоловіком, але я при цьому я молода та красива. Бачу свої форми ніби збоку, відчуваю, яка у мене гладка та пружна шкіра. Мене це збуджує".

Психолог: Скоріше за все, причина — у страху старіння. Крім того, наше суспільство консервативне та нерідко засуджує сексуальні стосунки зрілих людей. Вам здається, що задоволення від сексу доступне тільки в молодості, і ви подумки переносите себе в комфортний вік. Як розвиваються стосунки із чоловіком? Ви, як і раніше, бажані для нього? Регулярно займаєтесь сексом? Якщо відповіді ствердні, то ваші страхи безпідставні. Якщо негативні, причина таких фантазій може бути і в тому, що ви з партнером віддалилися одне від одного.

Тетяна, 27 років: "Часто фантазую про те, щоб чоловік застав мене з іншим". 

Психолог: Ймовірно в стосунках з чоловіком не вистачає вогню. Ви звикли одне до одного: інтимне життя стало рівним і передбачуваним, і ви більше не відчуваєте себе коханою та жаданою, вам хочеться випробувати це знову. Хочеться змусити чоловіка звернути на вас увагу — звідси, власне, і така фантазія. 

Читай також: Як зняти життя з паузи: поради психологів

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації