Нові маршрути екстреної медичної допомоги: куди тепер везтиме "швидка"?

Нові маршрути екстреної медичної допомоги: куди тепер везтиме "швидка"? Фото: moz.gov.ua

З січня 2025 року маршрути транспортування екстреної медичної допомоги узгоджуватимуться з Міністерством охорони здоров’я України. Що таке єдиний медичний простір та чи поліпшить він комфорт пацієнтів?

Як повідомили в МОЗ, Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їхніх меж.

Чому це важливо

Як пояснив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, багато років поспіль існувала практика, коли "швидка" доставляла пацієнта до найближчої лікарні. Втім, далеко не завжди найближчий медзаклад має необхідні потужності, фахівців та обладнання. Через це хворий і лікарі втрачали дорогоцінний час. Адже такі тяжкі стани як інсульт чи політравма потребують невідкладного медичного втручання. 

Затверджені урядом зміни — це важливий крок до покращення доступності якісної медичної допомоги для людей. "Екстренка" має везти пацієнтів у чітко визначені медзаклади, де є все є необхідне для ефективного лікування, — наголосив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Фото: moz.gov.ua

Міністр уточнив, що з 2025 року до єдиного медичного простору доєднуються і медичні установи, які входять до сфери управління МОЗ, закладів вищої медичної освіти, Національної академії медичних наук, Державного управління справами. Це означає, що у нових маршрутах "швидкої" з'являться такі відомі медзаклади:

  • Інститут серця;
  • лікарня "Феофанія" тощо.

Єдиний медичний простір — це система організації надання медичної допомоги, яка об'єднує всі медичні ресурси держави спільним управлінням, забезпечує їх доступність, якість і ефективність усім громадянам України.

Фото: moz.gov.ua

Зусиллями уряду до логістики включені не лише комунальні лікарні, але й державні заклади охорони здоров’я, затверджені МОЗ. Це означає, що пацієнти з критичними станами, як-от інсульти, інфаркти чи важкі травми, доставлятимуться до профільних лікарень максимально швидко.

МОЗ обіцяє, що якісна медична допомога стане доступнішою. Пацієнти отримуватимуть лікування у медзакладах, які відповідають їх потребам — тобто мають обладнання, необхідне для лікування певної хвороби, та навчених профільних фахівців. Також покращиться взаємодія між медзакладами, що дозволить ефективніше реагувати на екстрені випадки.

А що в Києві?

Формування спроможної мережі медичних закладів у столиці має певні особливості, які також враховані у змінах до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів.

Фото: moz.gov.ua

Річ у тім, що саме в Києві розташовані багато спеціалізованих медзакладів, які обслуговують певну категорію людей або працюють у специфічних напрямах (наприклад, та ж лікарня "Феофанія" або Центр дитячої кардіології та кардіохірургії). Вони не є частиною звичайної мережі лікарень, як в інших областях. Тому для Києва зміняться загальні критерії формування мережі лікарень.

Простими словами, спеціалізовані та відомчі заклади Києва зможуть бути включені до маршрутів екстреної медичної допомоги та надавати свої послуги більшій кількості людей.

А торік МОЗ завершило третій, інфраструктурний, етап медичної реформи — формування спроможної мережі медзакладів. Кожна область є окремим госпітальним округом, поділеним на кластери.

Фото: Freepik

Лікарні в округах розділені на три рівні:

  • загальні лікарні лікуватимуть найпростіші захворювання якомога ближче до пацієнтів;
  • кластерні лікарні прийматимуть складніші випадки;
  • надкластерні лікарні забезпечуватимуть спеціалізовану допомогу за відповідними напрямами.

Ми вже писали, що за Програмою медичних гарантій можна зробити мамографію коштом держави. Для цього пацієнту варто звернутися до свого сімейного лікаря.

Читай також: Як отримати лікарняний без візиту до лікаря

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Сергій Жадан отримав Австрійську державну премію з європейської літератури 2025 року - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Сергій Жадан отримав Австрійську державну премію з європейської літератури 2025 року

Жахливо милі монстри Labubu: чому вони популярні та де купити в Києві? - 412x412
Прогресивний

Вероніка Киреєва

Жахливо милі монстри Labubu: чому вони популярні та де купити в Києві?

Історія головного корпусу КПІ: перший в Україні "кампус нового типу" зі 125-річною історією - 412x412
Це Київ

Софія Гриневська

Історія головного корпусу КПІ: перший в Україні "кампус нового типу" зі 125-річною історією

Під Києвом облаштують п'ятиметровий інклюзивний маршрут - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Під Києвом облаштують п'ятиметровий інклюзивний маршрут

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації