Перше татуювання: що варто знати, та де зробити його у Києві

Перше татуювання: що варто знати, та де зробити його у Києві Фото: Freepik

Мрієш про тату, але не знаєш з чого почати? "ТиКиїв" підготував докладний гід про найважливіші нюанси: від історії та стилів татуювань до салонів та цін — все це у нашій добірці! 

Розкішні квіти чи стародавні символи, дракони чи графічні орнаменти — татуювання не втрачають своєї актуальності вже тисячі років. Ці пікантні малюнки прикрашають тіла людей будь-якого віку і соціального статусу. Деякі з них додають образу мужності, деякі  — жіночності, а інші — підкреслюють унікальний смак їхнього власника.  

Співачка Анастасія Приходько. Фото: Instagram@prykhodko_official 

Трішки історії 

То з чого ж все починалося? Перші татуювання, за словами вчених, з'явилися ще до нашої ери. Їх наносили собі на тіло первісні люди. Однак, не для того, щоб похизуватися, а з містичним та суспільно-соціальним значенням. Тату позначали приналежність до племені чи роду, а ще вони були своєрідними оберегами. 

У період з XVIII до XX століття татуювання мали попит здебільшого серед моряків. Малюнки, знаки чи позначки на тілі слугували своєрідним "паспортом моряка". Таким чином представники професії доводили свій досвід і вихвалялися здійсненими морськими переходами, які у давнину були набагато небезпечнішими, ніж сьогодні. 

Араби малювали на тілі цитати з Корану, а в багатьох стародавніх країнах татуювання на обличчі були міткою рабів та покаранням розбійників. 

Співак Артем Пивоваров. Фото: Instagram @pivovarovmusic

Втім світ розвивається, і зараз натільні малюнки вже не несуть професійного значення та використовуються для прикрашання, формування особистого іміджу або фіксації життєвих змін. 

Тримай стиль! 

Стилів та технік нанесення татуювань налічують понад сотню. Тому, це — перший пункт, з яким варто визначитися перед візитом у салон. 

  • Традиційний або Old school — відсилає до історії татуювань вже згаданих моряків, перших мандрівників, які привозили з плавань незвичайні натільні "сувеніри". Татуюванням такого стилю притаманні жирні чіткі контури, прості насичені кольори, зображення дівчат, черепів, якорів та троянд. 
Співак Макс Барських. Фото: Instagram @max_barskih
  • New school — симбіоз традиційної американської тату-культури та попкультури. Татуювання нової школи відрізняються яскравою палітрою та мультяшними героями. 
  • Реалізм — молода та дуже популярна зараз техніка. Майстри створюють малюнки, більше схожі на фото, досягаючи ефекту реалістичності за допомогою контрасту, тіней, відблисків світла. 
  • Кельтика — цей стиль особливо поширений серед людей, які хочуть підкреслити свою близькість до природи. На тіло наносяться рослинні мотиви, тварини, імітуються барельєфи та тріщини у камені. 
  • Графіка — цей класичний стиль не втрачає популярності. Суворі, вишукані, акуратні тату в техніці гравюри схожі на ілюстрації якісних чорно-білих книг. 
  • Японія — культова техніка, якій близько 5000 років. Татуювання у цьому стилі наносили на свої тіла представники Якудзи, японської мафії. Такі тату нагадують японський живопис із драконами, привидами, самураями та природними мотивами. 
Фото: Instagram @818.tattooing_studio
  • Орнаментал — суворі лінії, що складаються в патерни, мережива та чорно-білі мандали у різних інтерпретаціях — все це його класичні елементи.
  • Леттеринг — це написи з унікальним поєднанням літер різних шрифтів. Виглядає таке тату дуже цікаво, привабливо та незвично. 

У 2024 році, як і торік, трендовими стилями залишаються графіка, орнаментал, реалізм, леттеринг, та, звісно ж, мінімалізм: тонкі лінії, легкість та невагомість. 

Як обрати свій малюнок 

Перше татуювання — важливий крок, тож малюнок має бути зваженим та обдуманим. За натхненням варто йти у соцмережі та на тематичні сайти, а ескізи, які сподобались — зберігати у mood-board. На його основі ти зможеш визначитися з бажаним малюнком.

Фото: Instagram @soultontattoo
 

Інший варіант — порадитись з майстром. Він точно запропонує тобі кілька цікавих ідей. 

Важливо! Кожен малюнок та орнамент зазвичай має своє значення, тому досліди сенси ескізів, які припали тобі до смаку. Також поміркуй, чи не розчараєшся ти в них з роками, чи відповідають вони твоїй життєвій філософії. 

А як же колір? 

Попри те, що нині у моді як однотонні, так і кольорові тату, важливо підбирати малюнок за своїм відтінком шкіри. Наприклад, на блідій шкірі гарно виглядатимуть неяскраві тату в пастельних тонах з додаванням зеленого та жовтого кольорів.

Фото: Freepik

А от смагляві можуть дозволити собі яскраві акценти, контрасти, соковиті кольори та насичені контури.

Важливо: вільно зробити тату в салоні можна з 18 років, неповнолітні — з дозволу батьків, опікунів і лише у їхній присутності. 

Розмір та місце на тілі

Перше тату краще зробити на непомітній та менш болючій ділянці тіла — позаду шиї, ребрах або зверху плеча. Для старту можна вибрати невеликий малюнок: мінімалістичні квіти чи рослинні мотиви, астрологію чи сузір'я, слова або фрази.  

Фото: Instagram @bilokudria.tattoo

Композиції з розгорнутим сюжетом добре бити на спині, грудях та стегнах. Однак, варто пам'ятати, що це досить болючі місця. 

На цьому етапі не менш важливо врахувати й власний стиль життя. Якщо ти плануєш робити кар'єру у великій корпорації, в кіно, в театрі, в моделінгу або працювати на державній посаді, малюнок на відкритих ділянках рук чи на шиї навряд буде доречним.  

Фото: Freepik

Підготовка: що варто знати 

Звісно, до візиту в тату-салон треба ретельно підготуватися. Ось основні правила:    

  • Хмільні напої, каву, препарати, що розріджують кров, серед яких і аспірин, не вживай за два дні до візиту. 
  • Пий багато води, адже на суху шкіру татуювання лягає гірше. 
  • Перед процедурою гарно виспись та добре поїж. 
  • Одягни вільний одяг, який не торкатиметься зони тату. 
  • Не засмагай за кілька днів до процедури. 

Безпека під час процедури 

Обираючи салон та майстра, якому ти довіриш свій перший натільний малюнок, варто переконатися у безпеці. Економити в цьому випадку не слід. Чи стерильно у кабінеті? Чи є одноразові голки, маски та рукавички? Яка якість інструментів та барвників? Все це потрібно обов'язково дослідити.

Фото: Unsplsh

Пам'ятай: недотримання правил стерильності загрожує ризиком підчепити серйозне захворювання: грибкову інфекцію, гепатит, правець та навіть ВІЛ.  

Фото: Unsplsh

Гарантія якісного тату — перевірений художник, гарні відгуки та популярний салон.

Догляд за першим тату

Правильний догляд у перші дні татуювання — 80% його стійкості та твого здоров'я. Адже, якщо його потерти чи пошкодити, можна не лише зіпсувати вигляд, але й занести інфекцію. 

Ще в салоні майстер наносить антисептичний гель та накладає пов'язку. Місце татуювання обмотують плівкою для захисту шкіри. Сучасні плівки-наклейки добре фіксуються на тілі, з ними можна навіть приймати душ. 

Фото: Instagram @solohatattoo

Далі варто обмежити вживання алкоголю, заняття спортом та перебування на сонці. За кілька днів малюнок покриється скоринкою. Це природний процес відновлення шкіри. Займає він 10-14 днів, залежно від розміру малюнка, матеріалів, області нанесення та особливостей організму. Скоринку не можна обдирати: це призведе до псування картинки.

Свіже татуювання потрібно мити двічі на день водою і милом, після — промокнути серветкою, а згодом — нанести лікувальний крем. А після загоєння — захищати від сонця засобами з SPF-факторами та часто зволожувати. 

Важливо! Робити тату на родимках заборонено, а от на пігментних плямах, шрамах та рубцях — можна. Втім, в останніх двох випадках, шкіра повинна бути загоєна. Також існує низка інших протипоказань: порушення згортання крові, інсулінозалежний цукровий діабет, вірусні та інфекційні захворювання, шкірні хвороби (псоріаз, екзема, дерматит), гіпертонія та хвороби серця.

 Де зробити татуювання у Києві 

6:19 Studio — це студія відомої тату-артистки Уляни Нєшевої, яка робила натільні малюнки багатьом українським зіркам. Серед її клієнтів: ONUKA, Надя Дорофєєва, The Maneken та інші. Майстри студії роблять тату як мінімалістичні, так і в інших стилях. Розташована студія за адресою: вулиця Волоська, 50/38. Ціни стартують від 4 000 грн.

Співачка Надя Дорофєєва. Фото: Instagram @nadyadorofeeva

Cobalt Space — ця тату-студія розташована за адресою: вулиця Антоновича, 37. Тут пропонують тату у різноманітних стилях. На перше татуювання у студії діє знижка -10%. Нескладне татуювання розміром до 5 см обійдеться у 2 000 грн.

818 Tattoo Studio — тут ти можеш не лише набити собі яскраве тату, а й навіть стати майстром, адже студія проводить навчання. У 818 можна записати на безплатну консультацію або ж придбати подарунковий сертифікат, якщо татуювання робиш не собі. Розташована студія на вул. Олеся Гончара, 30-б. Ціни стартують від 2 000 грн.

Фото: Unsplsh

Важливо! Навіть маленьке татуювання у салоні не може коштувати дешево, адже для його створення потрібне якісне обладнання (машинки, голки, фарби). Чим вони дорожчі — тим якісніший колір, соковитість і яскравість татуювання, а також тривалість періоду від його набиття до наступної корекції. Водночас чим бюджетніше обладнання, тим менше шансів у майстра зробити якісний малюнок. Також дешевою машинкою татуювання набивається болісно і довго.  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації