Скільки має тривати статевий акт? Пояснює сексолог

Скільки має тривати статевий акт? Пояснює сексолог Фото: Getty Іmages

Є такий жарт: щоб відчути цінність 5 хвилин, можна постояти в планці або зайнятися сексом. А якщо серйозно — скільки ж має тривати статевий акт та як його подовжити? З'ясовуємо разом із сексологом та психологом Володимиром Юшмановим.

SEX o'clock: середня тривалість статевого акту

Фото: Pexels

В інтернеті багато усіляких рейтингів, опитувань, класифікацій за країнами, які нібито свідчать про показники ідеальних часових меж статевого акту. Але часто такі "дослідження" виявляються фейковими та не містять посилань на докази. Проте доказова медицина вже давним-давно встановила, скільки часу організм відводить на заняття коханням.  

Умовно нормальна тривалість фрикцій — від 1 хвилини. Навіть до хвилини — це природно, з погляду урології. З позиції сексології ж, навіть якщо статевий акт триває менше за хвилину, але обох партнерів це влаштовує — то хоч 10 секунд. Це питання індивідуальної норми, а не суспільної думки, — пояснює Володимир Юшманов, сексолог та психолог, який застосовує метод емоційно фокусованої терапії.

Фото: Pexels

На те, скільки часу ти загалом присвячуєш сексу, впливає чимало різних факторів:  

 • загальний стан здоров'я;
 • рівень збудження;
 • вік;
 • настрій;
 • ставлення до власного тіла;
 • перерва між сексуальними контактами.

Якщо чоловік не може здійснювати фрикції довші за одну хвилину, і це супроводжується занепокоєнням, депресією, уникненням сексуальної близькості, можна говорити про передчасну еякуляцію. Також має значення кількість статевих актів, оскільки кожен наступний, зазвичай, триває довше, ніж попередній. У чоловіків, які страждають на передчасне сім'явипорскування, цей період не подовжується. 

Також буває затримка еякуляції — це неможливість досягти оргазму при постійних фрикціях протягом 25–30 хвилин. Ця проблема може бути як тимчасовою — пов'язаною із втомою, стресом, непривабливістю партнерки, алкоголем, так і постійною, тобто не залежати від будь-яких умов. Затримки можуть провокувати такі захворювання, як цукровий діабет, травми спинного мозку, інфекції сечостатевої системи, емоційні потрясіння та інші фактори.

Що ще каже медицина? 

Фото: Unsplash

Найперше гетеросексуальним чоловікам не слід забувати, що жінки потребують дещо більше часу, аби отримати оргазм — це теж цілком нормально з позиції фізіології. Окрему роль відіграє й так звана "статева конституція" — це наш базовий фізіологічний рівень сексуального бажання.   

Типи статевої конституції:

 1. Слабка — рідкісне явище: норма сексу — 1 раз на місяць чи рідше, низький сексуальний темперамент, відсутність оргазму та кволо окреслені сексуальні прояви тіла.
 2. Середня — золота середина: потреба в сексі залежить від життєвого періоду, настрою, стану здоров'я та інших чинників. Оргазми відбуваються з певною періодичністю.
 3. Висока —  зумовлена раннім статевим дозріванням. Яскраво окреслені сексуальні прояви тіла та часті оргазми, які кратно підсилюють сексуальну потребу. 

Один раз "фінішували" передчасно — нічого страшного — так буває з усіма. Та, якщо еякуляція відбувається від одного поштовху чи навіть думки про секс, і це регулярно — спочатку краще звернутися до лікаря-андролога чи уролога. Якщо наявні тривожність, хибні уявлення про секс, і водночас немає фізіологічних захворювань, то допоможе сексолог, — додає Володимир Юшманов.

Раніше медики вважали, що справа тільки в психології. Зараз відомо, що причиною передчасної еякуляції може стати комплекс медичних і психологічних причин. 

Психологічні причини передчасного сім'явипорскування:

 • незадоволення власним тілом;
 • пригнічений стан, депресія;
 • зацикленість на проблемі передчасного сім'явипорскування;
 • психологічна еректильна дисфункція;
 • недовіра й інші проблеми в стосунках з партнером;
 • почуття провини;
 • ранній незадовільний сексуальний досвід.

Медичні причини передчасної еякуляції:

 • гормональні проблеми;
 • перевищення рівня нейротрансмітерів у головному мозку;
 • інфекція або запальний процес в сечівнику, передміхуровій залозі;
 • генетична схильність. 
Фото: Unsplash

Передчасну еякуляцію лікують. А якщо проблема психологічна — зазвичай досить щирої розмови з урологом або психологом. Часто буває, що чоловік потрапив у полон стандартів, нав'язаних виробниками порнопродукції та соціумом. З'ясувавши, що його проблеми не є такими, він перестає зациклюватися і покращує якість свого сексуального життя. Але, можливо, знадобиться час на діагностику, пошук потрібної комбінації терапії та інших процедур. 

Важливо: медикаменти для лікування передчасної еякуляції повинен визначати тільки лікар. Неправильно підібраний засіб може посилити проблему або призвести до втрати чутливості під час сексу.

Популярні препарати для підтримання ерекції, приміром, знамениту "Віагру", не варто призначати самому собі без узгодження з лікарем. Як і кожен лікарський засіб, "таблетки для сексу" хоч і загалом безпечні, але можуть призвести до цілої низки неприємних побічних ефектів.

Серед побічних дій відзначають:

 • головний біль;
 • приплив крові до обличчя;
 • світлочутливість;
 • закладеність носа;
 • розлад шлунку. 
Фото: Pixabay
 

Хочу секс як у порно. Що робити? 

Якщо не влаштовує тривалість статевого акту, не шукай порад у Google, а тим паче на порносайтах. У фільмах для дорослих актори стимулюють себе певними препаратами, які, повір, не варто вживати звичайній людині для подовження статевого акту. Про якесь кохання там також не йдеться. 

Часто статевий акт уявляють як банальне проникнення, проте не менше важливі й поцілунки, і пестощі. Грубо кажучи, під час сексу залучені не тільки пеніс і піхва. Треба починати не з подовження тривалості акту, а з розмови з партнером: чи все його/її задовольняє, чи варто спробувати щось нове, аби врізноманітнити сексуальне життя, — наголошує сексолог Володимир Юшманов, член УАЕФТ та ICEEFT. 

Якщо кортить подовжити саме фрикції, можна спробувати лубриканти з анестетиком — вони мають заморожувальний ефект, завдяки чому послаблюють відчуття від фрикцій. Відповідно, чим нижчий рівень збудження, тим довше триває статевий акт. На ринку сила-силенна різноманітних марок, проте важливо підібрати таку, що не завдаватиме дискомфорту для обох партнерів.

Фото: 4love

Серед чоловіків популярні еректильні кільця — такі аксесуари частково стримують кровообіг, тому еякуляція настає пізніше. Утім, важливо не перестаратися: лікарі не радять носити кільця довше за 30 хвилин, інакше виникає ризик виникнення "приапізму" — болісної ерекції, яка не зникає навіть після сексу. Воно тобі треба? 

Фото: kasta.ua

Ноу-хау для жінок — віброкільця для стимуляції клітора. Таку секс-іграшку одягають на основу пеніса віброелементом догори... і прямують до зазначеної зони. Таким чином під час фрикцій приємну вібрацію відчуває не тільки статевий член чоловіка, а й клітор партнерки — і пара отримує подвійну насолоду. Якщо кавалер не проти, можна доповнити процес стимулятором простати. 

Фізичні способи, які допоможуть чоловікові подовжити статевий акт: 

 • Стиснення головки пеніса. У момент настання оргазму, слід легко натиснути на місце, де головка з'єднується з вуздечкою.
 • Зміна пози. Інакша позиція перериває статевий акт і ми відволікаємося від процесу, відповідно момент сім'явипорскування відтерміновується.
 • Пауза у фрикціях. Просто під час сексу зупинися на хвилинку. За необхідності це можна повторювати кілька разів.
 • Уповільнення поступальних рухів та інтенсивності також дасть шанс відстрочити чоловічий оргазм.
 • Подумати про щось несексуальне. У боротьбі всі засоби згодяться, тому психологічну складову теж не скидай з рахунків.
 • Підготовка до сексу мастурбацією. Після самозадоволення пеніс дещо втрачає чутливість, тому і секс буде тривалішим.
Фото: Getty Іmages

Отож не варто комплексувати й порівнювати власні сексуальні успіхи з пригодами анонімних казанов у соцмережах — взаємоповага, уміння слухати й відчувати партнера гарантують ідеальний тривалий секс. Ну, й про деякі спеціальні прийоми не забудь. Майже як заповідав Кобзар: кохайтеся, чорнобриві, стільки, скільки вам обом до вподоби.   

Читай також: Чи варто втілювати сексуальні фантазії? Пояснює психолог

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації