Топ-7 додатків для сну та медитації: українські та англомовні

Топ-7 додатків для сну та медитації: українські та англомовні Фото: Getty Images

Нам всім час від часу треба хвилини тиші наодинці з собою. Щоб не зіпсувати їх тривожністю чи не потрапити в полон нав'язливих думок, нам допомагає медитація. 

Суть медитаційної практики полягає в фокусуванні свідомості на конкретному об'єкті чи процесі. Наприклад, диханні, відчуттях в тілі, спогляданні природи тощо. Метою є — заспокоїти розум, повернути ясність думок.

Однак часто, особливо тим, хто тільки починає медитувати, спершу буває важко зосереджуватись та увійти в ритм, проте найефективніше практикувати медитації на регулярній основі.

Для того, щоб полегшити цей процес існує безліч застосунків з різним функціоналом, де можна знайти керовані голосом медитації, трекери настрою та звичок та встановити нагадування про практику в зручний час. Або ж, коли важко заснути, увімкнути обрану експертами заспокійливу музику для швидшого засинання. 

Залишається тільки знайти тихе та затишне місце, де можна сісти чи лягти — обрати максимально комфортну позу, вимкнути звук в гаджетах й потроху намагатись зосереджуватись на своєму тілі та думках. І не картати себе, якщо щось не виходить. 

Доведено, що регулярні практики допомагають впоратися зі стресом, покращують концентрацію уваги, сон, а також можуть зарадити нав'язливому потоку думок, сприяють емоційній стабільності. 

Ми зібрали для тебе найкращі українські та світові додатки для сну та медитації. Вони доступні для обох платформ, вартість підписки вказана для кожного окремо.

SVITLO

Скриншот з сайту додатка

Український додаток Svitlo після встановлення пропонує пройти тест, щоб визначити емоційний стан або ж, можна просто обрати медитацію за настроєм. Тут також є практики для більш міцного сну, зниження тривоги та ранкові заняття. Команда Svitlo зазначає, що медитації в застосунку розроблялись з використанням принципів когнітивно-поведінкової терапії та майндфулнес підходу. 

Більшість функцій додатка безоплатні, але деякі матеріали доступні за підпискою "Svitlo Плюс" ($2,99 на місяць), доступ до всього функціоналу можливий за підпискою "Svitlo Преміум" ($5,99 на місяць).

Унікальна фіча — можна зберігати обрані записи, щоб прослухати їх офлайн.

BetterMe Mental Health

Скриншот з сайту додатка

Цей застосунок пропонує програми для комплексної турботи про ментальне здоров'я, що містять медитації, техніки самодопомоги та дихальні вправи. Тут є можливість обирати різні практики протягом дня для зменшення тривожності та роздратування, концентрації уваги та поліпшення сну. Спільно з ГО "Безбар'єрність" в додатку можна пройти безплатний навчальний онлайн-курс "Важливі навички в періоди стресу", шукай його відразу на головній сторінці.

Моя улюблена (унікальна) фіча тут — історії на ніч. Це короткі розповіді чи уривки книжок українських письменників, що читає Олена Кравець та інші диктори. Додаток безплатний.

Headspace

Скриншот з сайту додатка

Один з найвідоміших та найбільш популярних застосунків для підтримки ментального здоров'я. Також допомагає формувати корисні звички. 

Цей додаток ідеально підійде новачкам, бо має базовий пакет з 10 аудіоуроків про основні принципи медитації. Окрім того, тут є можливості, відповідно до різних цілей: заспокоїтися, зменшити тривогу, порелаксувати, покращити сон. Також є вправи окремо для дітей. Headspace має багато платних послуг, що варіюють у вартості від $12,99 до $94,99 (за річну підписку).

Унікальна фіча — є можливість долучати друзів та практикувати медитацію разом.

Calm

Скриншот з сайту додатка

Назва цього додатку (сalm — спокійний) говорить сама за себе. Його дизайн та функціонал дуже вмиротворює. Тут є сотні годин заспокійливих звуків природи для сну та медитації. А також лекції психологів та лікарів про здоров'я та саморозвиток. Тривалість практик варіюється від трьох до 25 хвилин. 

Додаток має спеціальну програму Daily Calm для тих, хто планує практикувати медитації щодня. А для новачків є безплатний стартовий курс медитацій на 7 днів.

Вартість підписки після пробного періоду (7 днів) складає $12,99 на місяць або $59,99 на рік.

Унікальна фіча — найбільша бібліотека оригінальної музики та звуків природи, а також навчальних матеріалів спеціально для користувачів.

Balance

Скриншот з сайту додатка

За задумом розробників цей застосунок варто використовувати як "особистого коуча з медитації". Він щоденно питатиме про твій стан, настрій, цілі та побажання, й на основі цього буде оптимально обирати практики. Тривалість вправ можна регулювати самостійно. Пропозиції будуть ставати більш персоналізованими, якщо ти будеш регулярно вносити свої показники в додаток.

Balance також складає десятиденний план для покращення навичок медитації та синхронізує дані зі застосунком "Здоров'я" твого смартфона. 

Доступ до всіх функції після безплатного періоду коштує $69,99 на рік.

Унікальна фіча — персоналізований та адаптивний "коуч з медитацій", що працює на основі введених даних. 

Smiling mind

Скриншот з сайту додатка

Цей застосунок підійде для дорослих, підлітків та дітей. Тут можна як медитувати, робити дихальні вправи, зменшувати тривогу, поліпшувати сон, так і розвивати увагу й концентрацію та опановувати емоції.

В додатку зібрані понад 300 медитацій і практик для сну, створених за підтримки Official Health Partner Medibank. Доступ до практик вільний. 

Унікальна фіча — можливість використання дітьми від 7 років. 

Sanvello

Скриншот з сайту додатка

У цьому застосунку для підтримки психологічного здоров'я використовуються принципи когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) та медитації усвідомленості, щоб упоратися з тривогою, депресією та стресом. 

Додаток має кілька розділів, що можна адаптувати під власні потреби: медитації, досягнення цілей, ведення щоденника, трекер звичок та настрою. А також обрати коуча чи терапевта.

Тут можна придбати опцію Unlimited Tracking за $1,99 та разово купити доступ до всіх функцій за $199.99.

Унікальна фіча — є можливість ведення щоденника.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_20240118_223516_143-01-01-01.jpeg - Олександра Панченко
Мої теми - ментальне здоров'я, цікаві події в місті, соціум. Закінчила МП "Могилянська Школа Журналістики", бакалавра теж здобула в Могилянці на програмі "Біологія". Раніше працювала в ЗМІ, рекламі, туризмі. Зняла документальний фільм, що виграв у номінації "Найкращий неігровий фільм" у 2019 року на київському фестивалі "Кіноогляд". 4 роки працюю з психологом, люблю мандрувати та досліджувати культуру та традиційну їжу інших країн.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації