DOT 2.0. Як працює другий матча-бар на ВДНГ?
На ВДНГ нещодавно розпочав роботу матча бар DOT 2.0. Його відкрили власники Takava Coffee-Buffet у восьмикутній альтанці посеред Експоцентру. Це вже другий заклад такого формату, перший було запущено два роки тому на Бессарабці. Ми вирішили поспілкуватися із СЕО мережі DOT Меметовим Ервіном та розпитати про філософію DOT, вибір локації, а також поцікавилися, який Київ на смак.
Чому саме DOT? Що означає ця назва. Розкажіть, у чому полягає філософія DOT.
Dot — простір вільних людей. Це не просто кав'ярня чи матча-бар. Це своєрідна мітка на мапі світу, простір, де збираються однодумці. Сьогодні DOT — це столична кавова субкультура.
Ваша кав'ярня на Бессарабці потрапила до берлінського дизайнерського видання. А хто займався дизайном для кав'ярні на ВДНГ? Чим надихалися?
Інтер'єром Dot Coffee Station на Бессарабці займалася команда архітекторів YOD Design. За дизайн кав'ярні на ВДНГ відповідала студія Free Yourself, яка входить до групи DOT. Це маркетинг-простір, який в цілому займається ідеологією DOT.
Сам простір зроблений у мінімалістичному стилі. Кав'ярня оброблена трьохсотлітнім амбарним дубом, а от підлогу вручну виклали венеціанською плиткою.
У кав'ярні можна замовити каву, чай, матчу чи матчу з тоніком чи лимонад.
Меню матча-бару:
- Еспресо — 75 грн;
- Матча-капучино — 105 грн;
- Флет-вайт – 95 грн;
- Какао – 105 грн;
- Матча-тонік – 145 грн;
- Матча Sparkling – 145 грн
Чому вирішили відкрити DOT 2.0. на ВДНГ?
DOT не відкривається на перехрестях. Це щось глибинне і велике. Ми мріяли відродити у столиці історичне місце, яке несе епоху та передає київську культуру. Ми хотіли відродити альтанку, якій цьогоріч виповнюється 65 років. І, вважаю, впорались із цим завданням. Чому ВДНГ? Це чи не найкращий парк Європи. Ми хотіли зібрати наших постійних гостей із Бессарабки та подарувати їм можливість ретріт плейсу. DOT 2.0. — це ретріт cofee place. Час зупиняється і ти отримуєш задоволення.
Ба більше, DOT — це місце, де люди можуть проводити час саме так, як їм зручно. Ми плануємо у майбутньому проводити майстер-класи з йоги.
Як, на вашу думку, розвивається кавова культура в Україні?
Я вважаю, що Україна давно тримає першість у кавовій культурі. Ми вийшли на той рівень, коли європейці беруть із нас приклад. Ба більше, сформувався так званий український підхід у подачі кави, обсмажці й побудові барів. Ми вийшли на рівень, приміром, Кореї чи Австралії
З ким з обсмажувальників кави співпрацюєте?
Ми співпрацюємо з обсмажувальниками власного виробництва з Takava. Щовихідних стараємось привезти каву з різних точок світу: Берліна, Лондона, Сеула. А ще нам допомагають наші друзі. На відкриття на ВДНГ ми привезли каву з чотирьох різних кав'ярень у Лондоні.
Чи плануєте масштабувати бізнес?
Ми плануємо розвиватись за кордоном в усьому світі, й нести наш настрій та атмосферу у європейські міста. Зараз ми з моїм партнером Сулеймановим Сеїт Бекіром розвиваємо кавову культуру в Україні. Ми сподіваємось найближчим часом розивинути іделогію українських кавових субкультур плейсів по всьому світу. Це будуть DOTи, до яких приходитимуть іноземці та пізнаватимуть нашу культуру.
Скільки чашок кави на день п'єте?
Я випиваю на день 3-4 чашки кави та ще дві — матчі. Це базовий рівень кавової людини. І обов'язково при цьому слухати хорошу музику.
Якби Київ був кавою, то якою?
Київ — це флет вайт. Це чашка кави, яка не може залишити байдужим. Ти завжди думаєш про неї зранку, ти її любиш і ні на що не проміняєш.
Найсмачніша чашка кави у вашому житті — якою вона була?
Напевно та, яку мені зварила моя бабуся в джезві. Саме після цього я вирішив займатись кавовою індустрією.
- ДЕ? Проспект Академіка Глушкова, 1
- КОЛИ? Щодня з 10:00 до 22:00