Врятувати "Довженко-Центр". Інтерв'ю з Андрієм Алфьоровим

Врятувати "Довженко-Центр". Інтерв'ю з Андрієм Алфьоровим Особісті фото Андрія Алфьорова

18 листопада Держкіно обрало нового тимчасового виконувача обов'язків гендиректора "Довженко-Центру" – режисера, кінокритика Андрія Алферова. ТиКиїв провів бліц із новим очільником Центру. 

Андрій Алферов – режисер, член Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, кінокритик, куратор. Раніше він уже співпрацював з "Довженко-Центром". Зокрема є автором виставкового музейного проєкту "Польоти уві сні та наяву", що досліджував однойменну культову кінострічку Романа Балаяна, й автор однойменної книги, виданої Центром. 

У Фейсбуці ви написали, що хочете врятувати центр і домогтися скасування реорганізації Центру. Розкажіть про перші кроки на посаді.

Я зустрівся з колективом, а тепер намагаюся розв'язувати питання з бюджетом для Центру на 2023 рік. 

Як на ваше призначення відреагували у команді "Довженко Центру"? Чи зустрічалися ви вже з колективом?

Хтось з недовірою, а хтось – навпаки. Все це люди висловили під час зустрічі.

Чому, на вашу думку, почалася ця реорганізація? З чим пов'язаний тиск на керівництво Центру?

Мені важко сказати. Варто, мабуть, запитати про це пані Марину Кудерчук, очільницю Держкіно. Я не дуже вірю в конспірологічні теорії про таємний план знищення "Довженко-Центру".

 

Це вже не вперше, коли у роботу культурних інституцій втручається влада. З чим це пов'язано, як гадаєте?

Так вже влаштована влада. Чиновники воліють наводити порядок в культурних інституціях. Проте забувають, що культурні установи дещо відрізняються від заводів чи фабрик. Їхню ефективність не визначиш такими одиницями, як прибутковість, рентабельність… Яка рентабельність у Михайлівського собору чи пам’ятника Володимиру Великому? Кіноархів – про цінності, а не монетизацію. Хоча й вона можлива.

Ви хочете, щоб на посаду повернулася Олена Гончарук, тобто не подаватиметеся на конкурс, якщо він відбудеться? І чи спілкувалися ви з Гончарук?

З Оленкою ми спілкуємось, а на конкурс я не подаватимуся.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже чотири роки, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації