Творчий принцип "нової щирості". Розмова з фотохудожницею

Творчий принцип "нової щирості". Розмова з фотохудожницею Фото з особистого архіву Поліни Полікарпової

Поліна Полікарпова — незалежна українська фотохудожниця з Харкова. Вона називає себе представницею "нової щирості", а у своїх роботах поєднує модну фотографію, автобіографізм та незвичайні локації.

Ми поговорили з Поліною про те, як розпочався її професійний шлях, про улюблені локації у Києві та досвід роботи на міжнародних виставках під час війни.

        Як все починалося

Мій батько — комерційний фотограф, а мати шиє одяг на замовлення, тож їхні ремесла я використовую у своїй роботі. Свого часу я працювала художницею-костюмеркою у харківському театрі "Нафта". А фотографією займаюся вже 12 років — відтоді, як батько віддав мені стару цифрову камеру Sony DSC-F828.

Я вчилася в школах з художнім ухилом, але мистецтво фотографії мені було ближчим, ніж живопис, адже я можу надихатись реальними людьми або місцевостями й потім створювати фотографічні композиції.

Фото: polikarpova.com.ua

Про переїзд до столиці

Харків має досить велику культурну спільноту, але мені захотілося більшого, в тому числі заробляти своєю працею. Мій переїзд стався незадовго до пандемії, ще до повномасштабної війни... Не можу бути впевненою в тому, де буду найближчими роками, але вже зараз можу впевнено говорити, що Київ — мій другий дім. Адже саме в столиці збирається багато цікавих людей-однодумців з усієї країни.

Фото: polikarpova.com.ua 

Про улюблені локації та місця сили

Влітку 2020-го я відкрила для себе внутрішній туризм, об'їздила всю Київську область, а також різні історичні місцевості столиці. Мій безумовний фаворит — це Китаївські ставки, Корчувате, острови вздовж Дніпра в бік Пироговського шляху. І, звісно, селища поблизу Київської ГЕС.

Фото: polikarpova.com.ua

Про принцип new sincerity у творчості 

Це буквальний переклад терміну "нова щирість", що стається з кожним новим поколінням у мистецтві, яке переосмислює його і наповнює новими сенсами. Я назвала себе представницею "нової щирості", бо належу до покоління міленіалів, що на початку 2010-х почало наповнювати сучасну фотографію новими сенсами, популяризувати саме рідний локальний контекст, не озираючись і не копіюючи західні тренди.

Фото: polikarpova.com.ua

Про досвід роботи на міжнародних виставках

До 24 лютого 2022 року в мене вже був досвід участі в українських і міжнародних виставках, фестивалях і резиденціях. Українських кураторів і особливо тих, що фокусуються на фотографії, не так багато, тож запрошення надходили від них або від іноземних журналістів, які дізнавалися про мене від людей, з якими я успішно співпрацювала протягом 2010-х.

Після початку повномасштабної війни українські фотографи нарешті почали звикати до того, що за участь у виставках зазвичай платять. І не тільки за друк фотографій — також має бути й гонорар, і це абсолютно нормальна практика.

Фото: polikarpova.com.ua

 Про найбільш емоційну зйомку 

Я багато вклала сил і емоцій у свою останню серію світлин "Балада дитинства". Запросила двох дівчат різного віку, схожих на мене в дитинстві, вдягла у свій старий дитячий одяг, дала їм свої іграшки. Цією серією я хотіла описати фотографічно своє дитинство рубежу 90-х і нульових, показати, як воно впливає на моє художнє світосприйняття тут і зараз.

Фото: polikarpova.com.ua

Про роботу у музичних кліпах

Мені було цікаво спробувати "оживити" своє фотографічне бачення і поєднати його з музичною композицією або поезією (саме тому Курган в нашій спільній роботі "Шепоче" декламує вірш). Я не планую ставати кліпмейкеркою і назвала б це швидше "артспівпрацею" з артистом, що мені дуже подобається, адже це означає знімати для душі.

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації