Відкритися в карантин та побудувати мережу барів: досвід власників Konteyner

Безліч смачного крафтового пива українських виробників, любов до продукту та успішний бізнес, який обожнюють кияни. Все це про мережу Konteyner, що відкрилася під час карантину і продовжує розширятись, підіймати економіку під час війни.
Нещодавно в центрі міста відкрився восьмий заклад мережі. В інтер'єрі – деталі від справжнього морського контейнера. Головний атрибут – холодна кімната для пива, в якій підтримується стабільно низька температура. Тут можна спробувати 12 зразків пива від локальних і крафтових пивоварень, сидр чи навіть пиво з некласичним смаком.
І до речі, це вже третій заклад мережі на Великій Васильківський. Тож тур барами по центру міста можна зробити не йдучи далеко.
Запуск і маркетинг
Konteyner створили троє фанатів своєї справи – Григорій Царенко, Олександр Сірий та Євген Дудніков. Співвласники грамотно розподілили обов'язки між собою: один відповідає за асортимент та зв’язки з пивоварами, інший – за будівництво і ремонти, а наш співрозмовник Григорій Царенко відповідає за управління і фінанси.
Перший заклад відкрився у 2020 році на День Незалежності у новобудові на Златоустівській. Але після відкриття власники одночасно захворіли на коронавірус, але не закрили заклад, знайшли тих, хто зміг їх підстрахувати.
Каси не впали, тож ми подумали, що можемо розширюватися. Знайшли приміщення біля Майдану і побудували заклад всього за місяць.
Зрозуміли, що ми можемо, і після цього відкрили всі інші заклади всього за півтора року за вже відпрацьованим планом.
Ми віримо в перемогу. Тож вирішили працювати. Прибуток зараз невеликий, але його вистачає на податки, оренди і на розвиток бренду. Ми хочемо відкрити сотню закладів по всій Україні.
Про концепцію бренду
Площа першого Konteyner становила 70 кв. м. Тут були 28 стільців та барна стійка, але за день в заклад приходить до сотні людей, які беруть пиво із собою або проводять якийсь час у закладі.
У нас працюють досвідчені у крафтовій сфері люди, але є й ті, кого ми навчаємо в процесі, ставимо їх поруч з людьми, які можуть передати свій досвід.
Концепт закладів – це мікропаб. Формат, який дуже популярний за кордоном. Тож це невелике приміщення, де працює одна або дві людини, може вмістити до 20 людей. У таких закладах дуже невимушена атмосфера і завжди цікавий та смачний продукт. Саме такий формат закладу ми створили.
Про постачальників пива
Здебільшого ми працюємо з крафтовими пивоварнями, в яких невелике виробництво, але які створюють цікавий продукт. У нашому закладі постійно змінюється асортимент. Ми прив'язуємося не до виробників або назв, а саме до стилів.
Я довго працював у закладах громадського харчування і в мене сформувалася своя думка про те, якими вони мають бути. І мені захотілося висловитись. Тобто побудувати свій заклад!
Наш партнер Саша спілкується з постачальниками та добирає асортимент, спираючись на сезон та смаки відвідувачів.
У перші дев'ять місяців роботи ми якраз намагалися зрозуміти, що саме потрібно людям.
Ми себе позиціонуємо як магазин-бар з цікавим пивом. Підібрали сітку з десяти стилів, яку постійно ротуємо. Найчастіше люди обирають лагер. Але дедалі більшої популярності набувають IPA та сауер.
Ми робимо акцент на тому, щоб дати спробувати та зацікавити людину. В першому закладі у нас було чимало клієнтів, які вперше приходили і говорили, що вони п'ють Kronenbourg 1664, але у нас такого немає. Як тільки вони пробували наше пиво, то говорили, що воно найсмачніше.
Ель vs лагер
Різниця між ними – це бродіння і вид дріжджів, які використовують. Ель – це старі стилі пива, які були популярнішими, коли не було холодильного обладнання.
А потім, коли винайшли холодильне обладнання, почали використовувати лагерні дріжджі, тож вийшов простий чистий продукт – лагер. Це класичний стиль, який полюбляють, наприклад, у Чехії.
Про пиво та снеки
Для того, аби зрозуміти, яке пиво тобі подобається, варто просто прийти та спробувати щось нове.
Бармен обов'язково пригостить тебе, але якщо напій тобі не сподобається, ми його замінимо.
Також у нас можна поїсти. На вибір – снеки, крафтове м'ясо та багато іншого, що чудово поєднується з пивом.
Дуже важливо, щоб пиво зберігалося і вироблялося при правильних температурах. І щоб було чисто. Бо будь-яка стороння бактерія або речовина зіпсує напій. Історія про те, що пиво живе і може зберігатися до трьох днів, – це все міф.
Якщо пиво псується за три дні, то воно має дефекти. В наших закладах пиво зберігається при температурі 4-6 градусів. Це великий холодильник із прозорими стінками, до якого власне і під'єднана система подачі пива, що дозволяє зберігати температуру на етапі подачі та в самому крані.
Про роботу в умовах відключень електрики
Здебільшого ми користуємося генераторами. Пиво не потребує електрики, щоб його наливати. І в кожному закладі ми маємо колдрум – там воно не втрачає температуру. Для кухні використовуємо генератори, а в залах ставимо свічки.
Крафтова революція
В Україні ринок крафтових товарів дуже маленький. В США ринок крафтового пива становить 28%, у європейських країнах – 10-15%. А у нас всього 1,5-2%. Ми сподіваємося, що він буде збільшуватися.
Поради новачкам
- Зважено підійдіть до вибору локації, приміщення і продукту.
- Готуйтеся до повної відсутності вихідних. Іноді навіть до депресії через відсутність відвідувачів, бо трапляється і таке.
- Будьте готовими до критики, але не опускайте руки, бо усі роблять помилки, і навіть ми. Важливо не опускати руки і вірити у те, що ти робиш.
Усі новини мережі та адреси Konteyner шукай на сайті, в Instagram та Facebook.