"Війна пробудила свідомість українців": Олег Скрипка про зміни після 24 лютого

"Війна пробудила свідомість українців": Олег Скрипка про зміни після 24 лютого Фото: Instagram/o.skrypka

Українці після 24 лютого увійшли у нову реальність – прокинулися і відкрилися серцем. Про це розповів рок-музикант, лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка.

Про те, як війна змінила життя українців та вплинула на самого артиста – читай у нашому матеріалі.

Чи задумувалися ви колись, що доведеться ховатися від обстрілів росії?

Ми з вами дев'ятий місяць живемо в якомусь екшен-фільмі, жорстокому і прекрасному водночас. Поясню. В Радянському Союзі нас активно "накачували" страхами про війну. Було багато воєнних стрічок, тож мені дуже часто снилося, що десь гупають снаряди, стріляють танки, біжать солдати... Це радянська пропаганда так працювала. Цей страх був. І коли я прокинувся 24 лютого, було відчуття, що я не прокинувся, а досі сплю.

Instagram/@o.skrypka

Чи було у вас якесь передчуття перед 24 лютого?

Я не вірив у повномасштабне вторгнення, як і 85% українців, тому що я оптиміст. Хронічний. Але це сталося. Звісно, я був морально не готовим, але дуже швидко адаптувався: почав волонтерити й допомагати українцям.

Як саме війна змінює сьогодні Україну та українців?

Гадаю, 24 лютого всі ми увійшли в нову реальність і в ній живемо. Повернення до попереднього стану вже не буде.

 Instagram / @o.skrypka
Instagram / @o.skrypka

До 24 лютого Україна наче спала, але не зараз... Погляньте, як ми на все реагуємо. Якщо раніше дірки на дорогах могли не латати роками, то тепер після ракетних ударів ми відновлюємо все за лічені дні. Те саме стосується мостів, які почали відновлювати небаченими темпами, деякі за два тижні. Таке відчуття, що українці відкрилися серцем.

Ми зараз дійшли до тієї точки, коли постало питання виживання нас як нації. Це схоже на загострення хронічної хвороби в людському організмі. Якщо імунітет слабкий, то хвороба прогресує. Тривалий час деякі українці не займалися "культурним здоров'ям". Наша хронічна хвороба – це мовне питання й питання збереження самоідентифікації.

Instagram/@o.skrypka

Можливо, якби не було цієї війни, ми б не вижили як нація, а просто деградували.

За місяць-два до війни я був в Одесі з концертом. А готель був поряд з нічним клубом. І дуже показово, що раніше в Одесі відсоток іноземних і російських пісень був 50 на 50, а українських, уявіть, ніколи не крутили. Це і є хвороба. Вважаю, що за таке потрібно штрафувати. Хочете любити "русский мир" – платіть. І тоді не буде таких ситуацій.

Повне інтерв'ю дивись на YouTube-каналі Новини.LIVE 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації