Лондон в серці Києва: найінстаграмнішній кавобас столиці
А чи знаєш ти, що просто у центрі столиці можна зайти у справжній лондонський автобус? Історія цього двоповерхового червоного красеня Double Decker Routemaster RM2192, або просто LennyBus ("Ленні"), розпочалася у далекому 1999 році. 24 роки тому київський архітектор Леонід Жаріков привіз до України з Туманного Альбіона бордовий двоповерховий Routemaster 1965 року (це дата народження Леоніда).
Він протягом року листувався з англійською стороною, поїхав за автобусому Лондон, сам сів за кермо та подолав тисячі кілометрів через всю Європу, щоб привезти Routemaster сюди, — розповідає Валерія, власниця кав'ярні в автобусі.
Чоловік мріяв про ресторан на колесах, а точніше. дитяче кафе. Однак оформити документи йому ніяк не вдавалось, і навіть звернення тодішнього мера Омельченка до чиновників не допомогло. У 2007 році Леонід помер та не зміг реалізувати свою мрію. Але за рік до смерті дозволив облаштувати в автобусі театральну касу. Тож тривалий час LennyBus продавав квитки касового оператора Parter.ua. Автобус залишився сімейною цінністю, яку родина не продала й у найскрутніші часи.
Мрію чоловіка після його смерті втілила незнайома йому дівчина у 2018 році. Коли Валерія почула цю зворушливу історію, вона твердо вирішила, що місія автобуса має втілитись у реальність. Того ж року він отримав назву "Ленні" — на честь свого власника Леоніда.
Уже п'ять років як тут можна випити смачної кави та поласувати різними смаколиками.
А нещодавно тут з'явилися бомболоні в асортименті й нітро-кава — колд брю, насичений азотом. Чудовий літній напій, що освіжає!
LennyBus — це кав'ярня третьої хвилі. В нас кава власного обсмажування, на фільтр беремо каву від Mad Heads, Foundation. Сьогодні ми працюємо на топовому обладнанні, кавомашина La Marzocco gb5, гріндери Mazzer і Mahlkonig Guatemala, — розповідає Валерія.
Автобус досі перебуває на ходу. Щоправда, востаннє "Ленні" заводили після 13-річної паузи у 2018-му, коли його сюди привезли після ремонту. Автобус завівся з пів оберта. Єдине, чого йому не вистачає для того, щоб їздити, — акумулятора.
Як розповідає власниця кав'ярні в автобусі, обслуговувати його — задоволення не з дешевих. Пофарбувати цього червоного красеня коштує від 4 до 6 тисяч доларів. Востаннє його фарбували, коли переобладнали під кав'ярню. Щоб помити "Ленні", потрібно чимало — 4 тисячі гривень, миють автобус щоквартально по можливості.
Кожен, хто потрапляє на вулицю Городецького, не може втриматись, аби не сфотографуватись на тлі цього червоного красеня, — тут часто влаштовують фотосесії. Також тут навіть дарують сувеніри (наприклад мініавтобуси).
Не став винятком і Борис Джонсон, який завітав сюди торік. Світлина з великим другом України прикрашає одну зі стін кав'ярні. Можливо, саме цим автобусом колись їздив Джонсонюк. Адже до 1985 року він курсував вулицями Лондона. Пізніше, до середини 1990-х, це був екскурсійний автобус, а перед зустріччю з українцями у ньому проводили екскурсії для дітей із дитбудинків.
Сьогодні сюди ходять на каву і селебрітіз: Ольга Сумська, Остап Ступка, зірка шоубізнесу Надя Дорофєєва та інші знаменитості.
А ще LennyBus навіть самостійно спілкується зі своїми підписниками в соцмережах і розповідає, що відбувається в його житті. Тож підписуйся на інстаграм!