10 книжкових новинок вересня, обов'язкових до читання
Діти пішли у школу, студенти — в університети, а видавці — плідно працювати та тішити нас своїми новинками. Осінь для книговидання — це пора гучних назв, яскравих творів і новинок, які спокушають кожного. Тому тримай міцно гаманець. Цього місяця вийдуть культові романи, актуальний нонфікшн, затишні сімейні саги та гострі соціально-політичні драми. Почитати точно буде що.
Читай також: 8 атмосферних книжок для читання восени
Денніс Лігейн "Острів проклятих"
Видавництво: КСД
У класній видавничій серії "Культread" поповнення! У вересні там виходить справді культовий роман відомого детективного письменника Денніса Лігейна. І якщо у тебе не було нагоди подивитись екранізацію з Леонардо Ді Капріо (заздрю), обов’язково зверни увагу на цей лячний трилер.
Розповідає твір про лікарню для божевільних злочинців, яку ізолювали на безлюдному острові. Але й це не забезпечило захист, тому що звідти втікає небезпечна злочинниця. Розслідувати інцидент вирушають маршал Едвард "Тедді" Деніелз із напарником. Дуже скоро вони розуміють, що, можливо, стали жертвами якогось дивного експерименту. Я вже казала, що заздрю тим, хто ще не знайомий із цією історією?
Сибілла Берґ "GRM. Мозкотрах"
Видавництво: "Видавництво 21"
Твої брови теж іронічно вигнулись при прочитанні назви? Ні, це не дурнуватий фанфік, а серйозна література! Німецька і швейцарська письменниця написала антиутопію про найближче майбутнє, в якому вже можна впізнати сучасний світ.
Головні герої — четверто підлітків, які належать до робітничого класу, живуть у неблагополучному місті, щодня стикаються із криміналом та врешті-решт втрачають родину. Щоб помститися кривдникам, вони переїжджають до Лондона, розробляють план і відслідковують майбутніх жертв.
Аби правдоподібно виписати усі наявні проблеми Великої Британії та нашого сучасного суспільства, авторка понад рік провела у неблагополучних районах Сполученого Королівства, спілкуючись із підлітками, тому ця праця точно варта уваги.
Альдо Андреа Кассі "Убити тирана. Історія тираноборства від Цезаря до Каддафі"
Видавництво: "Видавництво Анетти Антоненко"
Ні, назва твору не заклик до дії, хоча якщо хтось її так сприйме, жодна людине не засмутиться. Італійський автор цілої низки творів, присвячених історії Італії та західної цивілізації, ще не знав, що книга про тиранію, яку він написав 2021 року, стане напрочуд актуальною всього рік по тому.
Увесь час свого існування людство стикалося з цією формою державної влади, із кровожерливими диктаторами та цинічними урядами, розбещеними пануванням. І завжди люди придумували способи від цього ярма позбавитись.
Альдо Андреа Кассі розповідає історію відомих диктаторів, про методи їхнього панування та методи їхнього усунення. Не здивуюсь, якщо він плідно працює над продовженням. Бо поки при владі путін, Сі Цзіньпін, Ердоган, Орбан, Кім Чен Ин, ця тема не втратить актуальності.
Енн Тайлер "Плетений колосок"
Видавництво: "Фабула"
Цього місяця у нас виходить черговий сімейний роман шанованої американської письменниці, лауреатки Пулітцерівської премії. Енн Тайлер казала, що абсолютно кожній людині є що розказати і про кожну родину можна написати цікаву книгу. Що вона і робить.
"Плетений колосок", як і багато інших творів авторки, розповідає про життя звичайнісінької сім’ї Ґарреттів із Балтимору. Як і в усіх, є в цій родині свої розбіжності та негаразди, а є й глибокі почуття разом із підтримкою.
Чарівність прози Тайлер у тому, що її прості історії часто нагадують власне життя, а у персонажах впізнаєш знайомих людей.
Кормак Маккарті "Кривавий меридіан"
Видавництво: "Темпора"
Отакої! "Темпора" анонсувала культовий роман одного з найшанованіших письменників сучасності й пішла у відпустку на цілий місяць. Ви здогадуєтесь, чим я марила всі ці безсонні ночі.
Автор шедевру "Дорога", за який він отримав Пулітцерівську премію, в цьому епічному вестерні розповідає про війну банд і вбивства корінних американців. Обережно: роман недарма називається "кривавий", місцями читання буде неприємним. Але це точно та книга, якій варто приділити час.
Ребекка Кван "Вавилон"
Видавництво: "Жорж"
Американська письменниця китайського походження Ребекка Кван вже не потребує представлення в українській літературній спільноті. Її трилогія "Макова війна" встигла назбирати чимало шанувальників.
Ця ж гучна новинка збереже в собі потужну антиколоніальну лінію, але розкриє її в таємничих академічних декораціях. Багато з читачів порівнюють роман із "Таємною історією" Донни Тартт через схожість теми навчання, а це — найкраща рекомендація.
Головний герой вступає до Королівського інституту перекладу Оксфордського університету, а Британія розпочинає війну з Китаєм. Як ти розумієш, нудно не буде.
Дана Шварц "Анатомія: історія кохання"
Видавництво: "Жорж"
Атмосферний історичний роман, події якого відбуваються в химерній Шотландії 19 століття. Жити завжди було важко, й ті часи — не виняток.
Головна героїня Гейзел мріє стати хірургом, але суспільство очікує від неї тільки роль нареченої та матері. А Джек — викрадач трупів, тому що іншим способом заробити вкрай важко. Їхні долі перетинаються через страшну епідемію, яка забирає життя тисяч людей.
Якщо анотація тебе не зачарувала, то схвальний відгук нашого улюбленого Ніла Ґеймана на обкладинці обов’язково повинен!
Марічка Крижанівська "Танго з духами"
Видавництво: "Видавництво Старого Лева"
Роман української письменниці Марічки Крижанівської розповідає про пошуки скарбів Олекси Довбуша в мальовничих Карпатах та про колоритну компанію головних героїв: львівського археолога, художника-пияка, співачку вар’єте та її молодшого брата-контрабандиста. Але виявляється, що зібрали їх не просто так.
Кожен елемент роману мене інтригує, тому сподіваюсь побачити неймовірну природу, складні взаємини персонажів і захопливу пригодницьку історію.
"Шалені авторки. Мала проза українських письменниць"
Видавництво: "Віхола"
Якщо хочеш швидко та якісно ознайомитись із творчістю класичних і сучасних українських письменниць, то це ідеальний варіант! Починаючи з легендарних Ольги Кобилянської та Ірини Вільде й закінчуючи шанованими нами Оксаною Забужко та Людмилою Таран — ти зможеш знайти найближчих тобі авторок та мати уявлення про стиль інших.
Укладачкою цієї антології стала літературознавиця Віра Агеєва, а вона точно знала, які тексти підібрати.
Селесте Інґ "Наші втрачені серця"
Видавництво: "Наш Формат"
Талановита американська письменниця, як і завжди, порушує у своєму романі складні соціальні теми. А саме авторитаризм, стосунки батьків і дітей, силу мистецтва.
До влади в США приходить авторитарний уряд і запроваджує пакт, при якому можна забирати дітей із родин дисидентів та виховувати їх у "правильному середовищі". А також вилучати з бібліотек не надто патріотичні книги. Головний герой страждає через обидва ці закони, тому що він азійського походження, а його мати — відома письменниця, яка таємниче зникла. Одного разу він отримує листа й вирушає на її пошуки, які, авжеж, приведуть до несподіваних наслідків.
Недарма цю книгу обрала для свого літературного клубу Різ Візерспун — її літературний смак навернув до читання тисячі людей з усього світу.
Читай також: 12 книжкових новинок серпня