10 виставок серпня, які варто відвідати
Попри те, що більшість галерей і музеїв зараз на канікулах, у серпні виставки в Києві все одно відбуваються. Ми зібрали добірку найцікавіших: серед них — експозиції просто неба, виставка ікон і текстилю. Обирай!
Читай також: Спецпроєкт "Світло є чи нема?": лайфхаки від Тоні Матвієнко, Макса Леонова та гурту DOBRYVA
"Сади мрій"
У цьому проєкті взяли участь міжнародні та українські художники: Чао Фей, Рефік Анадол, Aljoscha, Анатолій Ганкевич, Меґумі Охати, Вольфганг Стіллер та Анна Миронова.
Проєкт зосереджується на дослідженні уявних світів, співіснуванні людини зі штучним інтелектом, розширенні горизонтів синтетичної біології, віртуальності та реальності.
- ДЕ? Центр сучасного мистецтва М17, вул. В. Антоновича, 102-104
- КОЛИ? До 25 жовтня, вт-нд, 11:00–20:00
- СКІЛЬКИ? 100 грн, пільговий — 70 грн. Квитки можна придбати при вході в ЦСМ М17. Заздалегідь телефонуй за номером +380673106631, щоб уточнити наявність електропостачання.
"Голоси. Альбом"
Виставка робіт київського художника Андрія Блудова з однойменного проєкту, що розпочався 2007 року і триває досі. В основі циклу "Голоси" — автентичні фотографії українців початку ХХ століття, які художник трансформував і переніс на полотна, доповнюючи образи тогочасних селян різноманітними орнаментами, оздоблюючи сучасними елементами живопису. Проєкт репрезентує українців з різних регіонів, розкриває українську історію та ідентичність через тогочасні образи.
- ДЕ? Галерея Vakulenko Art Consulting, вул. Костьольна, 8
- КОЛИ? До 25 серпня, ср-нд, 11:00–19:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Левкасні мініатюри 2024
Третя виставка малих левкасних творів, в якій роботи, що створені митцями-учасниками Третьої Всеукраїнської Бієнале Левкасу, опиняться поруч із вибраними творами перших двох проєктів із серії дослідження українського сучасного мистецтва левкасу.
Це твори українських митців, що живуть у різних місцях, розвивають різні напрями мистецтва, належать до різних шкіл і традицій та працюють із безліччю тем.
Але поспішай: в серпні експозиція працюватиме всього 4 дні.
- ДЕ? ЦСМ "Білий світ", вул. Євгена Чикаленка, 21а
- КОЛИ? До 4 серпня, ср-нд, 11:00–19:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Виставка іконопису "Пошуки щирості"
У цьому проєкті представлені підготовчі матеріали до розписів двох знакових для сучасного церковного мистецтва України храмів — Свято-Михайлівського собору в Житомирі (автори: Олексій Возіянов, Олена Носенко, Галина Андрусенко, Оксана Здор) та церкви Покрови Богородиці в с. Липівка на Київщині (автори: Ігор Ступаченко та Анатолій Криволап). Також презентовані авторський іконопис Катерини Вільховецької, Оксани Возіянової, Наталії Гладовської, Романа Селівачова, Олександра Гребенюка, Олександри Бадзим та каліграфічно-графічні композиції Олексія Чекаля.
Більшість учасників проєкту працюють у Лаврських художніх майстернях ім. І. Їжакевича. В експозиції є ще фотокопії ескізів Івана Їжакевича, архівні фото майстра та його учнів, яким він викладав під час розпису Трапезного храму в Іконописній школі.
- ДЕ? Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська 9, корпус 9 (зали 4, 5)
- КОЛИ? До 18 серпня, ср-нд, 10:00–17:00, окрім понеділка і вівторка
- СКІЛЬКИ? Від 100 грн, за карткою киянина — 60 грн, пільгові категорії — 30 грн, воїни ЗСУ — безплатно. Остання неділя місяця — безплатно для всіх.
"МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль"
Ця експозиція репрезентує надбання українських митців за 100 років — від традиційного гобелена до експериментальних робіт із використанням текстильних матеріалів. У ній представлені понад 120 художніх творів близько 60 авторів.
Проєкт ознайомить із творчим досвідом бойчукістів, шістдесятників, а також сучасних митців. Окремо експонуватимуться вишивки репресованих українців, виконані в таборах і колоніях ГУЛАГу.
- ДЕ? Український Дім, вул. Хрещатик, 2
- КОЛИ? До 1 вересня, вт-нд, 11:00–19:00
- СКІЛЬКИ? 100 грн, для школярів і студентів за наявності посвідчень — 50 грн. Вхід вільний для пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1–2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій і членів їхніх родин, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень), власників абонементів Українського Дому.
"В пошуках внутрішнього я"
Виставка сучасного мистецтва, покликана зануритися в глибини людської особистості. Вона об'єднує роботи митців, які через різні форми мистецтва досліджують та інтерпретують свій внутрішній світ: Антона Логова, Андрія Дудченко, Олександри Луньової, Олександри Клітіної, Анатолія Квітки, Vony Razom,
Маші Іскри, Лілії Тополюк, Ірини Дунаєвої, Жанни Єнікеєвої.
- ДЕ? V'YAVA на ВДНГ, Сад Бажань, просп. Академіка Глушкова, 1
- КОЛИ? До 9 серпня
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
"Між прощанням і поверненням"
Виставка про досвід втрати рідного дому та спротив забуттю. На ній представлені твори 17 українських митців, які досліджують досвід вимушеного переселення людей через окупацію, війни, екологічні зміни в наш час та впродовж ХХ століття.
Окрім сучасного українського мистецтва, в експозиції представлені архівні матеріали з приватних колекцій — спогади, листування та щоденники колишніх в'язнів концтаборів, примусових робітників, біженців, військовополонених.
- ДЕ? Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 10-12
- КОЛИ? До 4 серпня 2024 року, 12:00–20:00 (окрім понеділка та вівторка).
- СКІЛЬКИ? 120 грн, пільговий квиток — 60 грн, сімейний квиток — 300 грн
"Виставка про наші відчуття"
На виставці представлені роботи з колекції Мистецького арсеналу, які резонують із сьогоденням.
"Доволі сумбурний проєкт, що виник із розмов і суперечок усередині команди Мистецького, — зізнаються співробітники закладу. — У цих залах мала бути зовсім інша експозиція, інші твори. Війна змінила наші плани і змусила сфокусуватися на новому досвіді, шукаючи мистецькі відповідники власних відчуттів. Частина цього проєкту — проговорення персонального досвіду команди Мистецького арсеналу, яке ми зафіксували у форматі відео. Ці відео стали частиною виставки. 15 окремих відеоісторій можна переглянути на "Виставці про наші відчуття"".
- ДЕ? Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 10-12
- КОЛИ? До 21 серпня, 12:00–20:00 (окрім понеділка та вівторка).
- СКІЛЬКИ? 120 грн, пільговий квиток — 60 грн, сімейний квиток — 300 грн
"Найкоротша історія життя"
Проєкт трьох авторів, об'єднаних темою небайдужості до майбутнього людства. Він досліджує екологічну кризу та діяльність людини, що спричиняє масове вимирання видів.
Використовуючи іржаві глобуси, землю з рідних міст, тіла вбитих бджіл та зібрання міфологічних істот, митці хочуть змусити людей задуматися про наслідки наших дій для навколишнього середовища.
В експозиції представлені графіка та інсталяція з біоматеріалів Євгенії Григор'ян, інсталяції Радислава Дзюби та живопис і малі скульптури Олександри Мартсон.
- ДЕ? Eye Sea gallery, вул.Олеся Гончара, 40
- КОЛИ? До 15 серпня, ср-пт: 17:00–22:00, сб-нд: 12:00–22:00
- СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном 099 930 9069
"До своєї природи"
На кількох локаціях у центрі Києва діє виставковий проєкт "До своєї природи", присвячений цінності національного природного та культурного спадку.
Експозиція складається зі світлин творів українського народного мистецтва початку XIX — другої половини XX сторіч із колекції Музею Гончара. Також в ній представлені сучасні ілюстрації художниці Анастасії Старко, які осмислюють теми історичного взаємозв'язку українців із природою через культуру. Візуальний ряд доповнюють історії на основі наукових фактів та уривки зі старих фольклорних текстів.
- ДЕ, КОЛИ? Просто неба на Софійській площі (до 28 серпня), на Хрещатику біля будівлі КМДА (до 15 вересня), у вестибюлі станції метро "Золоті ворота" (до 18 серпня).
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний