10 знакових українських книжок від книгарні Vivat: класика, історія, фантастика, війна
23 квітня ворог завдав удару по типографії "Фактор-друк" у Харкові, — це один з найбільших видавничих комплексів повного циклу в Європі, де виходили другом книжки практично усіх українських видавництв. Зокрема Vivat й однойменної книгарні, які входять у холдинг "Фактор". Тут випускали чи не кожну третю книгу в Україні, тому це руйнування вплине на всю галузь нашого книговидання.
Внаслідок удару є загиблі та поранені. Ці втрати неможливо компенсувати... Але ми можемо бодай підтримати український книжковий бізнес, який знищує країна-терорист. Для цього достатньо придбати кілька книг на сайті Vivat. Хвиля підтримки "Фактор-друку" та Vivat у соцмережах розпочалася ще вчора — українці ділилися фото своїх книжок із типографії, щоб показати, як ворог нищить не тільки наші міста і будинки, але й культуру. Ми закликаємо також приєднатися до літературного флешмобу. Вибір на сайті широчезний, якщо не знаєте з чого почати — ловіть добірку сучасних та класичних творів українських авторів.
Наталя Корнієнко, "Слова і кулі"
Це збірка інтерв'ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими й волонтерами. На сторінки потрапили розмови з людьми, які "роками творили український літературний процес і розвивали українську журналістику, а тепер перетворилися з оповідачів на суб’єктів історій — тих, хто оберігає наше теперішнє й робить можливим наше майбутнє".
Усього у книжці 24 бесіди. Героями стали: Артем Чапай, Галина Крук, Андрій Любка, Тетяна Огаркова і Володимир Єрмоленко, Богдан Коломійчук, Ярина Чорногуз, Павло Вишебаба, Дмитро Лазуткін, Леся Ганжа, Федір Шандор та Олександр Михед.
Вахтанг Кіпіані, "Справа Василя Стуса"
Правда про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці зібрано архівні документи, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із цими матеріалами, читачі дізнаються невідомі факти, які раніше охороняли під грифом "секретно".
Книга на 90% складається саме з архівних документів. Судження автора побудовані на фактах, які містяться в фактологічній частині книги зокрема.
З серпня 2019 року триває судовий процес за позовом Віктора Медведчука про заборону й розповсюдження видання. Бо він був "адвокатом" репресованого поета.
Збірка "Мотанка"
Збірка короткої прози в жанрі фантастики від українських письменниць про жіночий досвід проживання війни та неймовірні сили, які проявляються за особливих обставин.
Фентезі, магічний реалізм, стимпанк, навіть постапокаліпсис; події, що відбуваються як у давні часи, так і в дні сучасної війни, у впізнаваних світах чи абсолютно фантастичній реальності. Це дванадцять історій про жінок, які виявляють у собі надзвичайну силу долати ворогів, оберігати тих, кого люблять, та захищати свій світ.
Сучасна фантастика в Україні та світі має й жіноче обличчя. Збірка фантастичних оповідань містить твори дванадцяти сучасних українських авторок, різних за настроєм та спрямуванням. Містика й фантастика у цих оповіданнях щораз звертається до жіночого досвіду під час війни, навіть якщо переносить читачів до альтернативного Леобурга чи невідомого болотяного краю у вигаданому світі, зіштовхує героїв із русалками чи духами мертвих. Героїні цих історій сильні, здатні долати загарбників та боронити себе й близьких.
Наталія Довгопол, "Шпигунки з притулку "Артеміда"
Це історичний пригодницький роман української авторки про наївне дівча, що працює перевдягненим хлопчиком-посильним, і ще не знає: звинувачення нібито в крадіжці — не випадковість, а іспит на вступ до нового життя в стінах таємної сирітської школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.
За сюжетом роману, дівчата мають скласти вирішальний професійний іспит, побороти внутрішніх демонів, навчитися працювати в команді й почати нову віху свого життя. Для українки Ані, американки Глорії, грекині Мірто і японки Амелі іспит — це не завдання а-ля НМТ, а ціла мандрівка світом, мета якої — довести свою вправність і комунікативність, як зараз це назвали б у шпигунському резюме.
Услід за національностями дівчат шлях оповіді пролягає через грецьку Смірну до небезпечного Токіо, згодом до американського Бостона й рідного Києва.
Остання повість Ольги Кобилянської "За ситуаціями"
Жінка та її взаємини зі світом — головна тема прози Ольги Кобилянської. Щасливо вийти заміж чи знехтувати особистим щастям заради мистецтва? Це та точка, у якій фокусуються пошуки в повісті "За ситуаціями" й новелі "Ідеї". Фатальний збіг обставин, містичні знаки й сеанси гіпнозу переплітаються з розмовами про народ і музику, вибір життєвого шляху й хаосом жіночої душі, грошима й зрадою в різних її варіаціях. І ще — два чоловіки, між якими неможливо знайти рівновагу дівчині з химерним характером і екзотичним ім'ям Аглая-Феліцітас. І це відбувається на тлі світу, що вже відчуває на собі подих Першої світової війни.
Павло "Паштет" Белянський, "Бабуся вмирати не любила"
Книжка про шахтарське селище й три покоління однієї сім'ї. Люди, які намагаються жити у проміжках між війнами. "Бабуся вмирати не любила" — книга автобіографічна, тому що автор писав про свою родину. Водночас вона й універсальна, бо описує події, явища, характери та долі, які дозволяють зрозуміти Донбас, і людей, які там живуть.
Автор нам відомий за твором "Я працюю на цвинтарі". Письменник має строкату біографію: народився на Луганщині, закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут, і за своє життя встиг попрацювати охоронцем, вантажником, експедитором, журналістом, рекламником… та відкрити свою фірму з виготовлення надгробків. Публікувався в незалежних видавництвах, написав понад 100 оповідань та кілька романів. Зараз воює в лавах ЗСУ.
"Я тебе... війна"
До цієї книжки увійшли історії реальних українок та українців, які зустріли або втратили одне одного під час війни… Історії про весілля після третього побачення, про розпис у лікарні без білої сукні й гостей, про очі-море, у які більше ніколи не зазирнути… Про силу кохання, яке допомагає здолати темряву.
Війна безсила перед коханням. Воно виникає попри все і дає силу. Тоді можна пережити будь-що: полон, травмування, сотні кілометрів відстані, безсонні ночі. Вік, стать, страх — просто слова, що не мають жодного значення. І навіть тоді, коли помножене на два кохання доводиться нести крізь життя самотою, разом із болем втрати, воно не щезає.
Історії кохання доповнюють експертне дослідження Veteran Hub, коментарі капеланів, психолога-психотерапевта Володимира Станчишина, письменниці Надійки Гербіш, біологині Ольги Маслової.
Христя Венгринюк, "Моя мама — гора"
Зворушлива й терапевтична книжка про те, як віднайти внутрішню силу, особливо тоді, коли ти відповідальний дорослий, але іноді не можеш впоратись із викликами життя. Глибока й важлива книжка про батьків, які залишаються дорослими заради дітей. І про дітей, які не повинні перетворюватися на дорослих заради батьків. Книжка, яка гоїть рани, спрощує складне й огортає спокоєм.
Дорослі не завжди бувають непохитними, наче гори. Іноді вони теж бояться, а буває й так, що страх оповиває все туманом. Так сталося з мамою одного хлопчика. І ця історія розповідає про те, як вони разом віднаходять місце сили, досліджують почуття й емоції — і стають одне для одного саме тими непохитними й прекрасними горами, освіченими сонцем любові.
"Змієві вали. Антологія української фантастики ХІХ-ХХІ століть"
Далекі чарівні світи й минуле України, колонізація Марса та похмура готика спальних районів, а ще — небезпеки космічного фронтиру, військові байки ландскнехтів, потаємна історія Донбасу й часові парадокси…
Ця антологія — перша спроба показати панораму трьох століть української фантастики в усьому її розмаїтті: від класиків до молодого покоління авторів. Окрім художніх текстів, антологія містить великий есей — путівник напрямками, творами й авторами; він допоможе зорієнтуватися у численних жанрах та творах української фантастики.
Кожне з оповідань збірки проілюстрував український митець Олександр Продан. Між кожною з частин антології читачів зустріне розширена ілюстрована вставка-роздільник! Ці графічні елементи чудово поєднуються з ілюстрованим кольоровим зрізом та стильною обкладинкою з блискучими фольгованими акцентами.
Серія "Vivat класика"
Добірка книжок українських класиків — найкращий подарунок та оновлення домашньої бібліотеки. Поповнюється постійно. В останнє оновлення увійшли:
- Пантелеймон Куліш, "Михайло Чарнишенко" — перший роман письменника;
- Олекса Стороженко, "Марко Проклятий";
- Іван Нечуй-Левицький, "Над Чорним морем" — "націоналістичний" роман, бо його герої й героїні плекають українську ідею. Автор узагалі був відомим русофобом, і тут він вивів у центр уваги національно свідому українську інтелігенцію. Тому свого часу роман зазнав цензури;
- Майк Йогансен, "Ситтутунга" — гумористично-сатиричні тексти: іронічні, гострі, дотепні, які незаслужено залишалися в тіні його повістей;
- В. Домонтович, "Доктор Серафікус". Уперше роман видали з недрукованими фрагментами й завершальними частинами, існування яких автор приховав навіть від найближчих друзів і видавців;
- Наталена Королева, "Шовкова пані".