12 книжкових новинок серпня
Кожного місяця видавцям вдається здивувати читачів, і серпень не буде винятком! Довгоочікуване перевидання важливого зараз українського твору, автобіографія улюбленого всіма актора, приємний "пляжний" любовний роман та ціле море детективів. Готуйся до безсонних серпневих ночей — нас просто засиплють трилерами цього місяця!
Читай також: 300 читачів назвали найкращу книгу півріччя
Томас Гарріс "Червоний дракон", "Мовчання ягнят"
І знову серія Культread виправдовує свою назву, тому що в серпні в ній вийдуть дійсно культові книги Томаса Гарріса. "Червоний дракон", написаний у 1981 році, відкриває серію про Ганнібала Лектера і розповідає про страшного серійного убивцю, якого ніяк не можуть схопити. Слідчий Вілл Ґрем навіть вирішує звернутись за допомогою до ув'язненого злочинця та судового психіатра Лектера. Чи зможе наш головний герой впоратись не з одним, а вже з двома психопатами?
Друга і найвідоміша книга серії "Мовчання ягнят" продовжує історію відомого канібала. Екранізація Джонатана Деммі з Ентоні Гопкінсом у головній ролі отримала аж п'ять премій "Оскар" та міцно закріпила за книгою місце в літературній скарбничці... і в списку моїх дитячих жахів.
Олексій Чупа "Бомжі Донбасу. Homo Profugos"
Видана у 2012 році книжка письменника з Макіївки вражає не тільки своєю епатажною назвою, але і гострою соціально-політичною темою. Розповідає вона про чотирьох макіївських бездомних, в яких, може, немає їжі та прихистку, але є принципи — вони спілкуються тільки українською. А найцікавіше те, що аутсайдерами їх робить не статус безхатьків, а яскрава українська ідентичність.
Є книжки, які мають прочитати всі. "Бомжі Донбасу" — серед них. Обов’язково куплю і буду читати в метро, щоб дивитися на здивовані обличчя людей, що побачили обкладинку, — прокоментувала Катерина Зарембо, авторка книги "Схід українського сонця".
Стефанія Демчук "Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохались у середньовіччі"
Доба Середньовіччя для більшості асоціюється з жорстокістю війн і хрестових походів, зі страшною антисанітарією, яка викликала епідемію чуми. Отруйні міазми, калюжі нечистот просто на вулиці, нудотні запахи, застояна вода, лайно під ногами... Вибачте ті, кому я зіпсувала апетит, але це чи не єдине, що багато хто з нас знає про Середньовіччя. А от історикиня Стефанія Демчук стверджує, що не все так було погано в цьому періоді світової історії. Якщо хочеш розвіяти чергові міфи — ця робота тобі допоможе.
Сюзанна Кларк "Піранезі"
Історія про героя Піранезі, який мало що пам'ятає і який живе в величезному будинку з тисячею залів. Він описує своє життя в щоденнику, а також веде каталог кімнат, які неможливо обійти повністю. Одного разу він дізнається, що скоро в будинку з'явиться хтось іще і з не дуже дружніми намірами.
Написана в часи сильної хвороби Сюзанни Кларк книга стала справжнім бестселером і у 2021 році отримала "Жіночу літературну премію". Для мене ця книга перш за все — уособлення самотності авторки, яке вона переживала під час нездужання.
Селесте Інґ "Несказане", "Усюди жевріють пожежі"
Селесте Інґ обожнюють в усьому світі за гострі соціально-психологічні теми, які підіймаються в її романах. Вона зачіпає складні нюанси батьківства та не боїться зачіпати суперечливі питання.
В романі "Несказане" розповідається про сім'ю Лі, де донька Лідія — центр всесвіту, а інші діти згасають в її тіні. Так триває доти, доки Лідія не зникає, і родині доведеться сказати те, що вони воліли б лишити в секреті.
А у всесвітньому бестселері "Усюди жевріють пожежі" події відбуваються у містечку Шейкер-Гайтс. Там усе досконало: чоловіки працьовиті, дружини хазяйновиті, діти — слухняні, речі випрасувані, пироги хрусткі, домашні улюбленці прибирають за собою. Просто картинка з реклами сухих сніданків. Але ця ідеальна картинка руйнується переїздом сім’ї Воренів, де мати не така вже й фанатка прання, а дочка іноді може викурити сигаретку. Чи все так ідеально в кожній родині, як здається на перший погляд? Чи, може, ці взірцеві сім'ї приховують свої брудні секрети?
В цьому романі авторка порушує складне питання, на яке я вже п'ять років після прочитання не можу однозначно відповісти. Тому щиро раджу всім батькам та поціновувачам психологічної прози.
Елін Гільдербранд "Наступного літа в той самий час"
У 1993 році головна героїня Мелорі успадкувала від тітки котедж на березі моря. Вона погоджується влаштувати у ньому парубоцьку вечірку свого брата. Там вона знайомиться з Джейком, і в них одразу виникає зв'язок, який триватиме багато років, але тільки один день на рік, а поза цим — у кожного власне життя, шлюб, кар'єра. Цей приємний любовний роман розкриє усі тонкощі не завжди приємних стосунків "одні вихідні на рік".
Поспішай прочитати, поки не закінчилось літо, бо у 2019 році New York Magazine назвав письменницю "королевою пляжного читання".
Ґай Морпасс "П'ятеро"
Нарешті людство знайшло розв'язання проблеми перенаселення планети — тепер у кожного є вибір: або дожити тільки до 80 років або, як зробили наші головні герої — об'єднатись у комуну, де п'ять розумів ділять одне тіло, і жити аж 150. Біллі Мілліган нарешті почувався б довершено в цьому світі.
Бажаючи купити покращення для свого наступного тіла-господаря, герої вирушають до Парку Смерті, де на час можна грати, як на гроші в азартних іграх. Але один із них зникає. Хтось намагається вбити членів комуни. Але чому? Це хтось із них? Чи хтось сторонній? Звичайний детектив ускладнюється тим, що... вбивцею можеш бути ти. Ну тобто той, хто живе з тобою в одному тілі. Ця книга — дійсно захоплива суміш наукової фантастики та кримінального детективу.
Том Фелтон "По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання"
Головні актори відомого фільму "Гаррі Поттер" можуть розповісти багато цікавих історій з життя. Неймовірна популярність, шалені гроші та немислимий робочий графік із самого дитинства зробили свою справу і крім унікального досвіду подарували ще й величезну купу проблем. Своїм сумним досвідом вже ділився актор Денієл Редкліфф, який зізнався, що страждав на алкоголізм. Тепер про дорослішання розповість другий улюбленець глядачів — Том Фелтон, більш відомий як Драко Малфой.
Райлі Сейґер "Востаннє, коли я збрехала"
Американському письменнику Райлі Сейґеру майже у кожному своєму трилері вдається здивувати читачів, і цей також не виняток. Колись в елітному літньому таборі зникли три подружки Емми. Через 15 років власниця табору запрошує нашу головну героїню повернутись у місце свого дитинства. І єдине, що цікавить жінку — це відповідь на запитання: куди все ж таки зникли дівчата?
Якщо анотація здається тобі нудною, не поспішай робити висновки — в автора у рукаві приховано декілька тузів.
Фріда Мак-Фадден "Служниця"
Головна героїня Міллі вирішує працювати служницею в багатій сім'ї і щиро сподівається, що вони не дізнаються про її секрет. Але з часом вона розуміє, що у її роботодавиці Ніни секрети ще страшніші, а замок на дверях кімнати надто ненадійний. Двом жінкам доведеться вступити у протистояння, що може мати страшні наслідки. Всім любителям напружених трилерів присвячується. Якщо ти із задоволенням не спав всю ніч із книгами "Жінка у вікні" або "Дівчина у потягу", то тут теж не стулиш очей.
Читай також: 10 книжок, які читає Барбі