12 книжок, які вибрала Олена Зеленська на "Книжковому Арсеналі"

12 книжок, які вибрала Олена Зеленська на "Книжковому Арсеналі" фото: Прес-служба Президента України

Подружжя Зеленських відвідує "Книжковий Арсенал" щороку, починаючи з 2019-го. Пропустили лише у 2022-му, бо подію скасували через війну. Цього року Олена Зеленська була на фестивалі без чоловіка і відвідала стенди різних видавців, зокрема Vivat. Перша Леді придбала 12 українських книжок і декілька — отримала в подарунок. Вона вибрала новинки про війну та історію, зокрема про життя цивільних та військових, поезію Вікторії Амеліної та журналістські хроніки. Про які видання йдеться та де їх замовити — у нашому матеріалі. 

Гліб Бабіч, "Вірші та пісні", видавництво "Білка"

Поетична збірка віршів та пісень військового поета, ветерана Гліба Бабіча. 28 липня 2022 року він загинув на Харківщині. Книгу підготували до публікації, коли Гліб ще був живий, з коментарями "Збірка чесна до щему й потужна, наче зброя. Власне, вона є зброєю в сучасній війні".

Для книжки видавництво переклало українською вірші написані російською і доповнило видання спогадами рідних, друзів та побратимів Гліба Бабіча. 

Купити книгу на сайті видавництва

Євгенія Подобна, "Форпост Охтирка", видавництво "Фоліо"

Ця книга — мозаїка історій про оборону Охтирки, про тих, хто захищав, допомагав, рятував та про тих, чиє життя відібрали російські окупанти протягом кінця лютого-березня 2022 року.

Бої за містечко тривали близько місяця. Втративши надію захопити населений пункт, росіяни почали нещадно обстрілювати та бомбардувати його. Але Охтирка відчайдушно захищалася, й ані дня не була в окупації.

Купити книгу на сайті видавництва

Вікторія Амеліна, "Дім для Дома" та "Свідчення", "Видавництво Старого Лева"

Вікторія Амеліна — письменниця, громадська діячка, волонтерка, засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю, яка загинула від травм, отриманих під час ракетного удару росіян по Краматорську.

"Дім для Дома" — роман, у якому зображено історію однієї радянської родини: старого полковника, кількох поколінь жінок і пуделя Домініка. Опублікований 2017 року.

Купити книгу на сайті видавництва

"Свідчення" — перша поетична збірка Вікторії Амеліної. Вірші, які увійшли до неї, поетка почала писати на початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, а останній — створила за декілька днів до загибелі від ракетного удару по Краматорську 27 червня 2023 року. 

Купити книгу на сайті видавництва

Ілларіон Павлюк, "Я бачу, вас цікавить пітьма", "Видавництво Старого Лева"

"Я бачу, вас цікавить пітьма" ― художній роман у жанрі психологічного трилера Ілларіона Павлюка, опублікований "Видавництвом Старого Лева" у 2020 році. Книга тримається останні два роки у топі українських бестселерів і не потребує додаткового представлення.  

Купити книгу на сайті видавництва

Ірина Тараненко, Марта Лешак, Марія Воробйова, Анна Плотка, "Книга-мандрівка. Літні Олімпійські ігри", "Видавництво Старого Лева"

Кожен розворот — це ретроспектива літніх Олімпійських ігор: від античності до сучасності. Яскрава книга, інфографіки та короткі історії якої показують, як Олімпіада об'єднувала п'ять континентів своїми кільцями тоді, коли падали імперії та змінювався світ. Видатні постаті, невдачі, сльози, бойкоти, конфлікти, успіхи та рекорди — сімсот фактів про спорт та історію. Класна книга для дітей та дорослих.

Купити книгу на сайті видавництва

Юлія Мак, "Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем", видавництво "Лабораторія"

Роман про перипетії дорослішання, юнацької закоханості, що з роками набули абсолютно інших відтінків. І слід дитинства, який з нами на все життя, — неважливо ким ти став і як далеко опинився від місця, де живе твоє дитинство.

Роман описує юність в українському селі в кінці 90-х — на початку нульових років, так, що навіть фанати young adult мріятимуть про власний касетний магнітофон.

Купити книгу на сайті видавництва

Марічка Паплаускайте, "Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці", видавництво "Лабораторія"

Українська журналістка Марічка Паплаускайте проїхала понад 8 000 кілометрів і провела 40 інтерв'ю, аби зрозуміти, як залізниці вдалося стати символом спротиву? Чому навіть у розпал повномасштабної війни сполученням Київ — Варшава курсує лише один потяг? Як залізниця стала головним інструментом волонтерського руху і як на ходу спорудила перші у світі медичні поїзди-реанімації для евакуації поранених? Хто організував приїзд до Києва Джо Байдена? І чи правда, що українська залізниця досі пов'язана з Росією?

"Потяг прибуває за розкладом" —  це реальні історії людей, які щодня роблять надможливе заради того, щоб головна логістична артерія країни безупинно працювала. 

Купити книгу на сайті видавництва

Сергій Клімов, "Нерозказана історія українського виноробства", видавництво Ukraїner

Книга про шлях українського виноробства від давніх часів до сьогодні; розповіді про сорти винограду, що ростуть на наших теренах, винні бочки, пляшки та корки, виготовлені в Україні; бесіди з сомельє та винними експертами.

Родзинкою видання є низка історій про сучасних виноробів із різних регіонів України. Їх зібрали восени 2022 року під час експедиції, в яку команда Ukraїner їздила разом з автором книги — засновником фестивалю Kyiv Food and Wine Festival (Brave Wine) Сергієм Клімовим. 

Купити книгу на сайті видавництва

"Як ми назвемо цю війну?", видавництво Ukraїner

Книжка-архів двох років українського опору в повномасштабній війні — про фронт і тил, взаємодопомогу, міжнародну підтримку, спільне переживання трагедій і здобутків, культуру й гумор — про різні виміри життя країни в часи війни. Це — хроніка, що насичена подіями, документальними фото та ілюстраціями, мапами бойових дій, інфографіками тощо. Команда, яка працює над книжкою, поставила собі за мету охопити найважливіше — зафіксувати історію в момент її народження, тож передзамовивши книгу, ти долучаєшся до творення нашої історії, викладеної на папері.

Купити книгу на сайті видавництва

Олександр Ірванець, "Ізмарагд княгині Несвіцької", видавництво Vivat

Нові історії Олександра Ірванця розгортаються на ландшафті й легендах Волині, але, як і належить творам Підскарбія "Бу-Ба-Бу", в химерних поєднаннях і в супроводі карколомних пригод. У повісті, що дала назву книжці, з'являються живі й мертві персонажі — українці, німці, поляки, французи, росіяни.

Доповнюють повість перипетії й чудернацькі придибенції няв-сторі про ВКЛ — волинських котів-легенд, а також короткі замальовки, створені у тому бурлескному тоні, який попри фантасмагоричність якнайкраще відображує саме життя.

Купити книгу на сайті видавництва

Валерій Пузік, "Мисливці за щастям", видавництво Vivat

"Мисливці за щастям" — збірка щемких оповідань про життя на фронті та на деокупованих територіях, з яких війна нікуди не пішла. Села зруйновані, поля заміновані, але там живуть люди, які вірять, турбуються одне про одного, будують плани, усміхаються всупереч усьому. На деокуповані вулиці повертаються діти й весна. 

Це — лаконічні історії про військових і цивільних, про те, як довіряти своє життя побратимам і незнайомцям, про звичайні буденні радості: можливість малювати, обіймати кошеня, не боятися тиші, про обов'язок і вірність, утому і щастя, близькість смерті й наповненість життя.

Книжку присвячено Максиму "Далі" Кривцову — поетові й військовослужбовцю, який загинув у січні 2024 року.

Купити книгу на сайті видавництва

Тімоті Гартон Еш, "Рідні землі", видавництво Vivat

Книга про Європу крізь час, що зібрана з фактів, споминів, щоденникових записів, уривків розмов автора з лідерами європейських країн і звичайними людьми. Видання, на сторінках якого видатний історик сьогодення веде із читачами важливий діалог про невизначене й тривожне майбутнє рідних земель.

Чим є сучасна Європа? Чи легко нині бути європейцем? Куди рухається континент і яке майбутнє на нього чекає? Чи можна стверджувати, що в Європі після закінчення Другої світової війни насправді запанував такий довгоочікуваний мир?

Купити книгу на сайті видавництва

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською" - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською"

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня - 412x412
Здоров'я

Артем Прокопенко

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації