5 крутих видань про українську фотографію

Українська фотографія завжди має чим здивувати. Наші фотографи стають відомими у всьому світі, вони створюють різні проєкти та виставки, а деякі ще й пишуть книжки.
Ми підібрали п'ять українських книжок про фотомистецтво, які точно не залишать нікого байдужим.
UPHA MADE IN UKRAINE

Ця книжка складається з двох частин – текстової та візуальної. Тут зібрано роботи 57 художників та 82 проєкти, об'єднані однією ідею: транслювання соціальних, політичних, культурних та історичних змін в Україні та світі. UPHA MADE IN UKRAINE – чудова ілюстрація розвитку української фотографії. Тут ви зможете побачити роботи групи Української фотографічної альтернативи та рефлексії її авторів з приводу гострих соціальних і політичних змін.
PASSPORT

Автор книги – Олександр Чекменьов. Коли в Україні відбувався процес заміни вже недійсних радянських паспортів на нові українські, Олександр фотографував людей, які не могли прийти до паспортного столу самостійно. Книга цікава тим, що окрім стандартної фотографії 3x4 в об'єктив Олександра також потрапляють будинки та інтер’єри людей, соціальні працівники. Це робить книгу по-справжньому документальною.
UKRZALIZNYTSIA

Побачивши світ, ця книга викликала справжній ажіотаж. Фотобук являє собою проєкт зі світлинами, що були зняті впродовж року в поїздах нашої Укрзалізниці. Тут ви знайдете всіх типових і не зовсім персонажів, які трапляються нам у потягах.
UKRAINIAN RAILROAD LADIES

Українські залізничниці – фотопроєкт Саші Маслова, який складається із серії портретів диспетчерок та працівниць служби безпеки на залізницях України. Він містить світлини понад 50 жінок, які працюють на Українській залізниці символізують її стійкість та мужність. Ці жінки не бояться потягів, важкої роботи на залізничному русі чи великої відповідальності. Проєкт заворожує і викликає багато запитань – про час та його швидкість, про гендерні ролі та про Україну загалом.
SALIUT ‘90s issue

SALIUT – це незалежне міжнародне видання, присвячене сучасній українській фотографії. За допомогою цього журналу ти дізнаєшся, як радянські соціальні інститути позначилися на повсякденному житті людей через об'єктиви українських фотографів. Цікавою особливістю є "коптське переплетення", тож при розгортанні видання навіть на 360° його корінець не пошкоджується.