5 сучасних київських художників, на яких варто звернути увагу

5 сучасних київських художників, на яких варто звернути увагу Фото: картина Катерини Косьяненко "Селфі", 2017 р., серія "Кияни та гості"

Сучасне українське мистецтво переживає справжній розквіт. Талановиті творці живуть поряд із нами. Розповідаємо про п'ятьох київських художників, на чиї роботи варто звернути увагу!

Андрій Єрмоленко

Художник, ілюстратор і дизайнер, артдиректор "Українського тижня". Широко відомий в Україні завдяки нашивкам для сотень Євромайдану і воїнів АТО (зокрема, "Укроп") та серії неофіційних логотипів для найбільших міст України United Colours of Ukraine.

Фото: huss.com.ua

Він також є автором наборів листівок Fortress cities та Ukrainian resistance про українську хоробрість і незламність. Про рішучу готовність дати відсіч окупанту. Про те, що імперія зруйнується і не витримає, адже українці стоять на стороні правди. Захищаємо власну землю, свободу і те, що любимо. 

0 / 0

Андрій Єрмоленко зобразив добро, яке інколи має бути з кулаками. Кожен набір містить по 8 унікальних зображень із містами, що відчайдушно чинять опір, або з патріотичними закликами, що надихають.

Катерина Косьяненко

Київська художниця Катерина Косьяненко працює в галузі станкового живопису. Її роботи стилістично близькі до іконопису доби українського бароко, живопису епохи Відродження, а пейзажі та натюрморти мають риси імпресіоністичного трактування натури.

Фото: katerynko.com.ua

Звернення до художньої спадщини минулого, поєднання рис різних стилів та напрямків образотворчого мистецтва з надсучасним баченням живописності надає творам Катерини яскравої індивідуальності. Мисткиня працює в галузі станкового малярства, у театрі та кіно, пише ікони.

Найчастіше створює живописні серії: "Тіні забутих предків", "Календар", "Оболонські святі", Sweets and Spicies, "Мамаї та Мамаївни", "Кияни та гості", "Казки", серія Victory, присвячена подіям російсько-української війни (2014-2024 рр.).

Фото: katerynko.com.ua

Авторка графічних серій "Київ" та "Париж". В активі художниці 36 персональних виставок живопису та графіки в Україні та по всьому світу.  

Олена Осадча

Київська художниця Олена Осадча — майстриня урбаністичних пейзажів, портретів, картин на історичну і філософську тематику. Від 2010 року займається іконописом. Працює в галузі живопису, іконопису, сакрального мистецтва.

Фото: esu.com.ua

Її картини вирізняються фантазійністю, асоціативністю та глибоким символізмом. Осадча майстерно поєднує реалістичні деталі з абстрактними елементами, створюючи захопливі, багатошарові композиції. 

0 / 0

Понад п'ятнадцять років вивчає український хатній іконопис кінця XVIII–початку XX ст., досліджує візантійський вплив на стильову концепцію українського іконопису та феномен полістилізму сучасної української ікони. Для її робіт характерне фіксування піднесеного психологічного внутрішнього стану, що народжується у спілкуванні з природою або містом. В урбаністичних пейзажах змальовано не буттєво-земне, а позачасове, вічне, в кожному творі відчувається таємничість.

Влада Ралко

Одна з найвідоміших українських художниць, що працює у жанрі експресіонізму — киянка Влада Ралко. У 2019 році вона стала лауреаткою премії ООН "Жінки в мистецтві".

"Київський щоденник". Фото: Мистецький Арсенал

Більшість робіт Влади Ралко, так чи інакше, пов'язані з тілом людини та описують те, що відбувається з ним та в ньому. У своїх роботах художниця часто звертається до питань ідентичності у відповідних соціальних і політичних контекстах, заглиблюючись в екзистенційні глибини болю і страждання всередині колективного тіла. Її живопис емоційний, сильний і контрастний, а палітра насичена.

"Київський щоденник". Фото: Мистецький Арсенал

Однією з важливих робіт у творчості художниці є "Київський щоденник". Ця серія малюнків виникла після початку російського вторгнення у 2014 році. Невизначеність, мінливість та стрімкість подій вплинули на формат робіт. Невеликі за розміром картини стали способом миттєвого реагування художниці на дійсність. 

0 / 0

Роботи Влади Ралко часто з'являються на виставках у Києві, інших містах та країнах.

Максим Мамсіков 

Киянин Максим Мамсіков — один із найвпізнаваніших українських художників. Його картини зображують реальність, що набуває мальовничих образів. Провідною темою його творчості є людина і світ, їх взаємодія між собою. Також характерною особливістю робіт Максима Мамсікова є простір, вільне місце на полотні, яке додає картині повітря, свободи та легкості. 

"Борщик". Фото: PinchukArtCentre

Роботи "синього циклу" стали візитівкою художника. У 2009 році на аукціоні його картину під назвою "Морський бій" ("Битва на морі") було продано за $35 000.

"Битва на морі". Фото: PinchukArtCentre

Навесні 2022 року художник взяв участь у виставці під назвою Ukraine: Short Stories. Представлені роботи відображали події в Україні з 2014 року. Митець продовжує закарбовувати глибокі зміни, яких країна зазнала за останні роки. Зміст його робіт можна порівняти з класичним мистецтвом хайку, де одна строфа представляє певний образ, інша описує відчуття людини, що резонують з цим образом. Живопис Мамсікова, подібно до цього поетичного жанру, передбачає формально-змістову єдність і відрізняється лаконічністю.

0 / 0

Твори цих художників стрімко набувають популярності на вітчизняному та міжнародному артринках. На них варто звернути увагу ще й тому, що колекціонування робіт цих митців є надійним довгостроковим вкладенням у мистецьку спадщину України.

Читай також: Цікаві сучасні художники, які малюють Київ   

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації