7 книжкових новинок листопада: Фредрік Бакман, Павло Паштет Белянський та інші

7 книжкових новинок листопада: Фредрік Бакман, Павло Паштет Белянський та інші Колаж: "ТиКиїв"

"Що мій син має знати про світ" Фредріка Бакмана, "Бабуся вмирати не любила" Павла Паштета Белянського, "Версія Барні" Мордехая Ріхлера, "Симпатик" В'єта Тана Нґуєна та інші книжки. Спеціально для "ТиКиїв" блогерка Аліса Перова розповідає про новинки листопада українською.

Останній осінній місяць — це час, коли дні стають коротшими, одяг теплішим, а читачі згадують про свої плани на рік та одразу відкладають їх до грудня (зізнавайся, ти теж так робиш?). Поки грудневі справи не наздогнали і ще є час насолодитись читанням, рекомендую тобі звернути увагу на цікаві новинки цього місяця. Тут і епічна сімейна сага, і відверті мемуари, і затишні історії, і лауреати престижних премій, і, звісно, важлива робота українського письменника. 

Читай також: 8 книжкових новинок жовтня, які варто прочитати

Фредрік Бакман "Що мій син має знати про світ"

Книга Що мій син має знати про світ
Фото: "Книголав"

Видавництво: "Книголав"

Багато читачів у всьому світі вже знають, що Фредрік Бакман — прекрасний письменник, але не всі мають уявлення, що він ще й прекрасний батько.

Цей підручник з батьківства та звернення до свого маленького сина містить у собі багато гумору, життєвих історій і корисних порад. Зокрема, як зробити "Снікерс" у клярі, як витирати дитину (плювати треба на серветку, а не на дитину), як проходити комп'ютерну гру та що робити, коли мама сказала "ні" (спойлер — не слухати її).

Цей маленький роман — міркування автора, як складно, але водночас приємно бути батьком, скільки славних і не дуже відкриттів очікує на людину, коли у неї з'являється дитина. І демонстрація того, як багато почуттів може вміщатись у серденьку будь-кого. У книжці стільки любові, що я здивована, як такий маленький томик ще не луснув і не розлетівся сторінками.

Родріґо Ґарсія "Прощавайте, Ґабо і Мерседес. Ґабріель Ґарсія Маркес і Мерседес Барча. Історія кохання у спогадах їхнього сина"

Книга Прощавайте, Ґабо і Мерседес
Фото: "Лабораторія"

Видавництво: "Лабораторія"

Неймовірна історія кохання та взаємопідтримки письменника та його дружини вже облетіла весь світ. Барди складають про неї пісні, а Ромео та Джульєтта сором'язливо опускають очі.

Бо якби не витримка та віра у Ґабріеля Ґарсія, який пообіцяв написати справжній шедевр, якщо його не будуть чіпати декілька місяців (і якби не велика кількість побутових приладів, які Мерседес продавала, щоб на ці гроші купити їжу), світ лишився б без справжньої перлини — роману "Сто років самотності". 

Мемуари їхнього сина розкривають тему стосунків батьків та останні роки життя Маркеса, наповнені боротьбою з хворобою. Книжка допомагає більше дізнатися про цю родину, відкриває певні деталі та деякі секрети лауреата Нобелівської премії з літератури.

В'єт Тан Нґуєн "Симпатик" 

Книга Симпатик
Фото: КСД

Видавництво: КСД

Цей дебютний роман 2015 року американського письменника в'єтнамського походження отримав багато престижних нагород, зокрема Пулітцерівську премію. Походження автора вже багато чого може сказати про основні теми книжки "Симпатик" — подвійна ідентичність і боротьба за ідеали та переконання. 

Головний герой — в'єтнамський капітан, який перебрався в США і почав нове непросте життя — він шпигун. Через весь твір проходять теми роздвоєності та війни у В'єтнамі, а також несподівана суміш жанрів і напрямів — від чорної комедії та метафікшену до іммігрантського та історичного романів.

Павло Паштет Белянський "Бабуся вмирати не любила"

Книга Бабуся вмирати не любила
Фото: Vivat

Видавництво: Vivat

Цей автобіографічний твір відомого українського блогера, письменника та сценариста, який колись працював на цвинтарі, а зараз воює у лавах ЗСУ, розкриває надважливу тему "зрозуміти Донбас". 

Автор написав про свою родину — три покоління, які жили або принаймні намагалися жити в шахтарському селищі. Це сумна, але майстерно і з гумором написана історія, наповнена такими знайомими нам людьми. Бабусями, у яких неможливо виграти в карти, дідусями, що володіють майстерністю будь-де знайти алкоголь і непомітно пронести його додому та багатьма іншими.

Також раджу подивитись фільм "Я працюю на цвинтарі", знятий за сценарієм Белянського, за мотивами його збірки оповідань.

Мордехай Ріхлер "Версія Барні"

Книга Версія Барні
Фото: "Фоліо"

Видавництво: "Фоліо"

Головного героя Барні Панофскі точно не можна назвати позитивним персонажем — три невдалих шлюби, усього лише один друг, у вбивстві якого його підозрюють. Але кожен має право на викладення власної версії подій, чим і займається Барні у мемуарах. Іронічно та відверто він описує особистий погляд на свої жахливі вчинки, чим дивує читача і навіть завойовує його симпатію.

Після читання цього культового роману можна подивитись екранізацію "Три жінки Барні", що була номінована на "Оскар". 

Медді Довсон "Сватання для початківців"

Книга Сватання для початківців
Фото

Видавництво: РМ

Ця затишна та неймовірно оформлена книжка розповідає про жінку Марні, яка мріє про "нормальне життя" з чоловіком, дітьми та лабрадором, що гасав би їхнім подвір'ям. Та як завжди, "не все склалося, як гадалося".

Шлюб головної героїні стрімко розвалився, а до розбитого серця додався ще й спадок двоюрідної бабусі колишнього чоловіка — будинок та матримоніальні проєкти старої. Бо та була впевнена, що Марні — незвичайна жінка, добре знається на людях і зможе звести разом будь-яких диваків, які ще не підозрюють, яке кохання їм потрібно. 

Це добра книжка з дрібкою магії про неідеальних людей, яких важко кохати, але які цього потребують. 

Ісабель Альєнде "Вітер знає моє ім'я"

Книга Вітер знає моє ім'я
Фото: "Видавництво Анетти Антоненко"

Видавництво: "Видавництво Анетти Антоненко"

Чилійська майстриня сімейних саг у своєму останньому романі знову розвертає перед читачем епічне полотно. У творі йдеться про чотирьох персонажів. Сем вижив у "ніч розбитих вітрин" під час Другої світової війни, і його відправили з Австрії до Англії. Аніта емігрувала з матір'ю із Сальвадору до США, але була одразу розлучена з нею на кордоні 2020 року під час пандемії. Імміграційна адвокатка Селена намагається знайти матір Аніти. Летиція — також іммігрантка з Центральної Америки.

Усі ці лінії об'єднані темами батьків, яким іноді доводиться йти на жахливі жертви, та дітей, що змушені проходити через справжнє пекло нашого світу, але попри все лишатися мрійниками всередині.

Читай також: 8 атмосферних книжок для читання восени

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
2023-05-08_19.39.24_1_крупный_размер.jpeg - Аліса Перова
Авторка блогу Peake-week Papers, корінна киянка. Професійно спустошую книжкові магазини, майстер спорту з читання книжок. Засинаю з Прустом, прокидаюся з Борхесом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації