7 книжок, які презентували на фестивалі Kyiv Book Weekend

7 книжок, які презентували на фестивалі Kyiv Book Weekend Колаж: "ТиКиїв"

Книжковий фестиваль Kyiv Book Weekend уперше провели 8-10 грудня. Окрім ярмарку, дискусій, майстер-класів та автограф-сесій, у програмі були презентації. 

"ТиКиїв" є інформаційним партнером заходу та в цьому матеріалі розповідає про сім книжок, які представили на Kyiv Book Weekend. Це цьогорічні новинки від українських авторів. 

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 11-15 грудня

Спадок

Книга Спадок
Фото: КСД

Авторка: Люко Дашвар
Видавництво: КСД

Головний герой детективного роману — архітектор Гнат Куроган, який мешкає в маєтку під Києвом. З нагоди його 88-річчя приїжджають сини та онука. Вони сподіваються отримати якомога більшу частину спадку. Напередодні святкування одного із синів знаходять зарізаним у бібліотеці замку, за сюжетом. 

Люко Дашвар — лауреатка відзнаки "Золота письменниця України", а також премій "Коронація слова" за "Село не люди" і "Книга року BBC" за "Молоко з кров'ю". Її книжки продали загальним накладом у понад 800 тис. примірників.

Свій 13-й роман авторка почала у перші дні повномасштабного російського вторгнення. За її словами, це твір про наше остаточне прощання з СРСР. Головною темою називає стосунки між членами родини, частина з яких жила в Києві, а інша — у Москві. Вони зустрічаються в маєтку засновника роду. Події розгортаються протягом тижня й закінчуються у другий день повномасштабної війни.

Я шукала українське слово, в якому б сховався той жах, який залишила нам росія. Книжка про те, як у наш СПАДОК проліз русскій АД. Деякі читачі дорікають: нащо така страшна назва, виділений АД у СПАДКУ, радикальна обкладинка. Московський АД, що проліз у наш СПАДОК, в реальності набагато страшніший, ніж у моїй новій книзі, — пише Дашвар. 

Бунт проти імперії: українські шістдесятники

Книга Бунт проти імперії: українські шістдесятники
Фото: "Абабагаламага"

Автор: Радомир Мокрик
Видавництво: "Абабагаламага"

Книжка присвячена митцям покоління шістдесятників, "об'єднаним між собою спільними переконаннями, боротьбою, чесністю". Досліджує ідеї, цінності та досягнення представників руху. Серед героїв — Ліна Костенко, Іван Дзюба, Василь Симоненко, Іван Драч, Алла Горська та інші діячі, які "творили нову культуру всупереч радянській ідеології".

Видання виросло з дисертації про шістдесятників і колоніальний дискурс радянської культури в Україні часів хрущовської "відлиги" 1956-1964 років. Історик Радомир Мокрик захистив її у Карловому університеті у Празі. Нині він — співробітник Інституту східноєвропейських студій філософського факультету.

Книжка є спробою побачити в когорті шістдесятників живих людей — з їхніми сумнівами, коливаннями, інтелектуальною відвагою та блискучими талантами. У певному сенсі побачити цих молодих талантів без "забронзовілості", з якою їх часто подають шкільні підручники. Тим більше, що самим шістдесятникам "забронзовілість" аж ніяк не притаманна, — пише Мокрик.

Фриланс здорової людини

Книга Фриланс здорової людини
Фото: Vivat

Авторка: Тетяна Гонченко
Видавництво: Vivat

Книжка розкриває тему фрилансу — форми зайнятості, яка "зараз на своєму піку". Йдеться про те, як працювати віддалено й не прив'язуватися до одного роботодавця. Зокрема, де шукати замовлення, як вести переговори й не провалювати дедлайни, як налагодити тривалу співпрацю.

Журналістка і блогерка Тетяна Гонченко провела 20 інтерв'ю з виконавцями та замовниками, "щоб вивести формулу комфортного фрилансу". Книжку називає добіркою історій і лайфхаків для тих, хто давно мріяв звільнитися в нікуди.

Максимум користі, мінімум води, купа інструментів, відверті реальні історії й майже розмовний стиль. Головна фішка в тому, що я відійшла від звичайного підходу до книжок такого типу: "беремо власний досвід, навички й думки і просто оформлюємо все це у великий текст". Хотілося розпитати — як це відбувається в інших. А головне — попитала й у замовників, як з ними працювати, — пише Гонченко.

Шалені авторки. Мала проза українських письменниць

Книга Шалені авторки. Мала проза українських письменниць
Фото: "Віхола"

Упорядники: Віра Агеєва, Ростислав Семків
Видавництво: "Віхола"

Антологія містить вибрані тексти 12-ти українських письменниць 19-21 століть. Від повісті "Три долі" Марка Вовчка 1861-го до повісті "Після третього дзвінка вхід до зали забороняється" Оксани Забужко 2017 року. Серед інших представлених авторок — Ольга Кобилянська, Леся Українка, Софія Яблонська, Ірина Вільде, Людмила Таран.

Збірку короткої прози упорядкували літературознавці Віра Агеєва та Ростислав Семків. До видання взяли твори, про які розповідали на ютуб-каналі "Шалені автор(к)и".

Це своєрідна мандрівка крізь останні два століття, під час якої різні авторки, маючи несхожі стильові уподобання й естетичні орієнтації, змальовують усю множинність і складність жіночого досвіду. Перед читачами постануть декадансні персонажки Ольги Кобилянської, екзотичні героїні Софії Яблонської, рішучі бунтарки Ірини Вільде. Є й найбільш резонансні тексти сучасних письменниць, зокрема Оксани Забужко і Людмили Таран, — сказано в анотації.

До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму

Книга До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму
Фото: "Кліо"

Авторка: Лариса Якубова
Видавництво: "Кліо"

Книжка аналізує зародження та еволюцію "русского міра" й рашизму, досліджує російський народ і тоталітарну систему. Зокрема, відповідає, як відродження імперії стало національною ідеєю росії, а політтехнологія "русского міра" — фундаментом рашизму, чому геноцид українців набув новітніх форм та як подолати окупанта.

Працю написала історикиня Лариса Якубова. За її словами, українцям та іноземцям важливо розуміти, чим є путінська росія та її народ, які процеси лежать в основі сучасних подій і чи можливі їхні деконструкція та знешкодження.

З 2014 року український народ мужньо протистоїть російській збройній агресії. Україні в ціннісній битві світів випала місія підвести риску під пів тисячоліттям невпинної брехні й неодноразового відтворення імперії зла в нових історичних формах, — зазначено в описі.

Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохалися у середньовіччі

Книга Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохалися у середньовіччі
Фото: "Віхола"

Авторка: Стефанія Демчук
Видавництво: "Віхола"

Книжка розвінчує стереотипи про середньовіччя. Розповідає, що в ту добу їли та пили, як виховували дітей і чим лікувалися, як навчалися та в які ігри грали, чого боялися та як святкували, яке мали статеве життя та як сповідувалися.

Історикиня Стефанія Демчук у монографії стверджує, що середньовіччя не було "темним" або "диким". Для цього висвітлює ключові аспекти життя людини тієї епохи від народження до смерті. Як зазначено в анотації, авторка "оживляє людей минулого, говорячи про цей час без міфів і табу".

Я писала цю книгу з любов'ю до середньовіччя. Різноманітного і довгого, яке тривало від зародження християнства до постреформаційних релігійних війн, від потрясіння до потрясіння. Зрештою, яка ще доба може нам бути більш близькою, ніж та, що народилася та закінчилася у найбільших кризах старого світу? — пише Стефанія Демчук.

Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят

Книга Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят
Фото: "Лабораторія"

Авторка: Дар'я Анцибор
Видавництво: "Лабораторія"

Книжку позиціюють як путівник світом різдвяно-новорічних традицій. У дослідженні йдеться про те, як виникли й розвивалися зимові свята на території України. 

Авторка — фольклористка та антропологиня Дар'я Анцибор. У книжці вона говорить про символи традиційного й сучасного українського Різдва. Про Миколая та його зв'язок із Сантою і постать Діда Мороза. Про співіснування практик святкування Різдва у містах і селах. Про формування нових канонів під впливом радянської влади й у часи Незалежності.

Усе почалося з того, що мене тригерили містифікації довкола Миколая, Діда Мороза, ялинки та подарунків. Тож представляю наукпоп, у якому пояснено генеалогію наших улюблених свят і персонажів. Коли і як в Україні почали ставити ялинку? Як Миколай став дарувальником? Що там з дорадянською історією Діда Мороза і Снігуроньки? І ще купа цікавих питань. Ідеальний міфорозбивний подарунок, — пише Дар'я Анцибор.

Читай також: Сергій Жадан: "Ми не перемагаємо у війні Пушкіна проти Шевченка"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації